Kogenerační paro-turbína 1.0 Abrams

Obecná diskuze na téma "soběstačnost" s využitím alternativních zdrojů energie, jejich využití v běžném životě, potravinová soběstačnost atd.
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Reputace: 285
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Kogenerační paro-turbína 1.0 Abrams

Příspěvek od rottenkiwi »

Abrams-oi držím palce, páči sa mi že to robí, a raz to bude fungovať. :yes:

Ale na obranu prof. len toľko, že oni nechodia určite na takéto fóra, a prof. si vie na danú
vec urobiť mat. model, ten hodí do počítača, a aký je ten model presný, tak presne sa bude
daná simulácia podobať na výrobok v realite.

Takže ak mám vedomosti z matematiky, programovania a fyziky, nepotrebujem nič konštruovať,
len si urobiť projekt a zapojiť do toho milióny dobrovoľníkov vrámci BOINC platformy, ktorí
isto radi darujú procesorový čas na dobrú vec, akou je výroba el. v zime pri inverzii.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
xxtt

Re: Kogenerační paro-turbína 1.0 Abrams

Příspěvek od xxtt »

abrams píše:Na informace od "šdudovaných profesorů" typu : "Teslova turbína se na páru témer vubec nehodí" či "Magnetická ložiska jsou nesmysl" použivati budu příhodné rčení : "Že něco nemá jít znamená , že se to musí zkusit" :yes: .
Podobnýma urážkama ses jen diskvalifikoval. Potrestáš se sám. Je hromada vecí, co se pouhým "zkoušením" k použitelnému výsledku dovést nedá.
Já u tebe nejsem "študovaný profesor". Jsem inženýr, co se nebojí matematiky, se slušnou praxí a referencemi, které by treba nekdo závidel. Tak jako ty soustružit/frézovat nejspíš umím a nemachruju tu tím.
Už jednou jsem te vyzval, abys tu mým jménem nepodsouval nesmysly. Piš si za sebe, já takové rčení neznám.
Nikde jsem nenapsal, že neco "nemá jít".

Ješte jsi nepochopil jednu turbinu a nevíš proč ti nefunguje, už rozdeláváš další, hlavne že výsledky budou "zdarma". Dneska bývají "zdarma" kolikrát jen
smetí. Copak jsem ti nekdy bránil cokoliv vyzkoušet? Napsal jsem ti muj názor, nechápu, proč me kvuli tomu zesmešňuješ. Až zmeríš účinnost, pak dávej "zdarma". Napsal jsem ti dobrou radu, kterou jsi nepochopil. Jdeš na hodne vecí odzadu. Sám se ohodnotíš. Ne všechno jde udelat kladivem, a mnozí inženýri nebyli v této společnosti žádní pitomci.
xxtt

Re: Kogenerační paro-turbína 1.0 Abrams

Příspěvek od xxtt »

rottenkiwi píše:Abrams-oi držím palce, páči sa mi že to robí, a raz to bude fungovať. :yes:

Ale na obranu prof. len toľko, že oni nechodia určite na takéto fóra, a prof. si vie na danú
vec urobiť mat. model, ten hodí do počítača, a aký je ten model presný, tak presne sa bude
daná simulácia podobať na výrobok v realite.

Takže ak mám vedomosti z matematiky, programovania a fyziky, nepotrebujem nič konštruovať,
len si urobiť projekt a zapojiť do toho milióny dobrovoľníkov vrámci BOINC platformy, ktorí
isto radi darujú procesorový čas na dobrú vec, akou je výroba el. v zime pri inverzii.
Upresni, čo si tým chcel povedať. Kaziť materiál dnes môže hocikto. Aj ja to robievam, ale o tom viem.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Kogenerační paro-turbína 1.0 Abrams

Příspěvek od abrams »

xxtt píše:
abrams píše:Na informace od "šdudovaných profesorů" typu : "Teslova turbína se na páru témer vubec nehodí" či "Magnetická ložiska jsou nesmysl" použivati budu příhodné rčení : "Že něco nemá jít znamená , že se to musí zkusit" :yes: .
Podobnýma urážkama ses jen diskvalifikoval. Potrestáš se sám. Je hromada vecí, co se pouhým "zkoušením" k použitelnému výsledku dovést nedá.
Já u tebe nejsem "študovaný profesor". Jsem inženýr, co se nebojí matematiky, se slušnou praxí a referencemi, které by treba nekdo závidel. Tak jako ty soustružit/frézovat nejspíš umím a nemachruju tu tím.
Už jednou jsem te vyzval, abys tu mým jménem nepodsouval nesmysly. Piš si za sebe, já takové rčení neznám.
Nikde jsem nenapsal, že neco "nemá jít".

Ješte jsi nepochopil jednu turbinu a nevíš proč ti nefunguje, už rozdeláváš další, hlavne že výsledky budou "zdarma". Dneska bývají "zdarma" kolikrát jen
smetí. Copak jsem ti nekdy bránil cokoliv vyzkoušet? Napsal jsem ti muj názor, nechápu, proč me kvuli tomu zesmešňuješ. Až zmeríš účinnost, pak dávej "zdarma". Napsal jsem ti dobrou radu, kterou jsi nepochopil. Jdeš na hodne vecí odzadu. Sám se ohodnotíš. Ne všechno jde udelat kladivem, a mnozí inženýri nebyli v této společnosti žádní pitomci.
Zdravím ,

každý vidíme svět jinýma očima , o tom ani popel .

Ano , rád zkouším věci přímo - nejsem nadán matematicky smýšlejícím mozkem .

Zeptám se Vás přímo , Znáte či Máte řešení domácí výroby elektřiny z tepla ? Pokud ano , za jakou finanční částu Jste ochoten se podělit popřípadně za jakou finanční částku Jste ochoten dodat kompletní řešení ? Strávil jsem nad řešením této záležitosti mnoho času s nemalými zmařenými finančními vklady - pokud by bylo k dispozici hotové zařízení za únosnou cenu , uvažoval bych o jeho koupi . Byla-li by zdrojem energie biomasa - peletky , štěpka , štípaná polínka , tak bych se téměř nerozmýšlel .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
xxtt

Re: Kogenerační paro-turbína 1.0 Abrams

Příspěvek od xxtt »

abrams píše:Ano , rád zkouším věci přímo - nejsem nadán matematicky smýšlejícím mozkem .
Zeptám se Vás přímo , Znáte či Máte řešení domácí výroby elektřiny z tepla ? Pokud ano , za jakou finanční částu Jste ochoten se podělit popřípadně za jakou finanční částku Jste ochoten dodat kompletní řešení ? Strávil jsem nad řešením této záležitosti mnoho času s nemalými zmařenými finančními vklady
Mám i nemám. To není na príspevek, ale na knížku. Vyplatí se teorii kombinovat s praxí... Mám domácnost "na drevo", nadelal výmenníky, a ten z kotle jsem už i vyndal, jak jsem psal. Proto také ten údaj vstupní teploty 200-250C. Vyzkoušel jsem opravdu hromadu vecí, včetne rovnotlaké parní turbiny, nekolik kuriózních svých parních stroju, nebo verzí podobných stirlingu, mel jsem doma pujčený i stroj od pana Šedého, který v té podobe nebyl pro trvalé použití vhodný. Na polici se mi válí 5 let TEG, také nic moc. Stále ale z odhadem asi 15 testovaných verzí zbyly 2-3, které bych mel porovnat s dosavadním, aby šlo ríct, která se více hodí. To je na delší odbornou debatu, další zkoušky a nejakou krystalizaci.
Co se týče ceny, umím si predstavit strojek, který by mel stát mezi 1000-2000E, aby byl vubec prodejný. V takové fázi to ješte ale není. Možná se to behem roku posune dál. Hlavní problém ale spíše vidím ve zdroji tepla. Získat dejmetomu opravdu 3kW tepla pri 250C teplote média ze spalin není vubec tak jednoduché, jak vy se nekomu zdálo. Základem je tlakový nerez výmenník o ploše asi 0.5m2. Popremýšlejte, zda jste schopen neco takové naaranžovat, bez toho, že by tím neco jiné utrpelo. Kotly určené pro bežné topení tohle asi bez úpravy nesvedou. Topení je pak nutno výmenníkem prevést na chladič, s možností nejakého nouzového režimu mimo stroj.
Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 1132
Registrován: pát říj 12, 2012 8:15 pm
Reputace: 74
Bydliště: Severní Čechy

Re: Kogenerační paro-turbína 1.0 Abrams

Příspěvek od redcrown »

Nebudu se tajit tím, že sdílím touhu vyrábět vlastní elektřinu párou jako Abrams. Proto se tak trochu nasáčkuju zde do tématu.
Já osobně budu "šlapat" cestu objemovým pomaluběžným strojem. Jsem inženýr strojař konstruktér, tak to s mechanikou nevidím nijak černě. Mám automatický kotel se samostatným hořákem, který můžu nastavit v rozsahu konstantního výkonu 4-12kW v toleranci řekněme +- 1,5kW (informace z kalorimetru). Takže parní výměník můžu udělat podle libosti.
Zeptám se naprosto konkrétně, ať tady neplkáme teoretické bláboly:
Jaké mám použít plnící čerpadlo, aby mělo dlouhou životnost, bylo bezúdržbové a dávkovalo průběžně. Rád bych udělal kotel bez velké zásoby vody, kde by docházelo k průběžnému odparu vody, které aktuálně přichází z čerpadla.
Napadá mě výroba jednopístového, poháněného od klikovky. Jaké materiály? jak přesně to udělat?
Kondenzátor snad bude jedno, jestli bude deskový nebo trubkový, k dispozici mám v nerezu oba dva typy. Jaký udržovat tlak za kondenzátorem (v zásobníku vody před čerpadlem)? Pokud atmosferický, zavzdušňovací / odvzdušňovací ventil?
Jakou udržovat teplotu vody za kondenzátorem?
Vzhledem k praktickým zkušenostem mi asi nejlépe bude umět odpovědět xxtt. dík.
V provozu: poloostrov 19kWp, 4x XTM4000-48, 4xVT80, 18kWh LFP 14S10P + Batrium
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Kogenerační paro-turbína 1.0 Abrams

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

zajímavé xxtt ;) . Děkuji za odpověď :D
Již dříve jsem psal , že kotel i celou technologii kolem (zásobník paliva , bojler , tepelné výměníky , kondenzátor , vodo-hospodářství , regulační ventily / klapky , i řídící elektroniku ) hodlám stavět podle sebe .
Na prototyp bude použit běžne dostupný nerez - až podle jeho životnosti budu řešit / shánět speciální materiály . Prvotně mi jde o ověření funkčtnosti a proveditelnosti . Kotel (spalovací komora) bude pochopitelně vyzděn šamotem ;) .
Ale bez srdce celého systému (turbíny) se vývojem a výrobou ostatních komponentů nemá smysl zabývat :? .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2176
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Reputace: 96
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Kogenerační paro-turbína 1.0 Abrams

Příspěvek od gupa »

Obšlehl bych do určité míry paroauto a přizpůsobil na ostrovní provoz.

http://vtm.e15.cz/clanek/rekord-pod-parou
https://www.youtube.com/watch?v=mvCNfkm6Hjg
https://www.youtube.com/watch?v=D3JibMTErJY
https://www.youtube.com/watch?v=7hyFMHTkom4

Jako výchozí bod jsem si kdysi když jse otázku home steampower stroje určil Stanley auto
https://www.youtube.com/watch?v=-4VVnGDnaFc
Postupy výroby Stanley
https://www.youtube.com/watch?v=fkXcY250eho
https://www.youtube.com/watch?v=P4FCCYWuNSk
další odkazy obsahující stanley komponenty parního auta
https://www.youtube.com/user/steamisthe ... ry=stanley
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Kogenerační paro-turbína 1.0 Abrams

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

redcrown : potíž u téměř jakéhokoli parního stroje s pohyblivými díly je nezbitné jejich mazání :idea: u strojů s otevřeným cyklem (parní lokomotivy) se kontaminace páry/kondenzátu mazivy neřeší , ale u strojů s uzavřeným oběhem pracovního média je to problém :? vyžadující včlenění odlučovačů a separátorů maziv z páry/kondenzátu .
Z tohoto důvodu chci jít cestou turbíny jenž by měla jít zkonstruovat tak , aby nedocházelo ke kontaminaci :idea: .

U systému s uzavřeným oběhem pracovního média je stěžejním komponentem právě kondenzátor - a čím je parní stroj (turbína či píst) méně účinný , tím můsí být kondenzátor výkonější aby stíhal zpracovávat potřebné množství "odpadní" páry na kondenzát . Teplota a tlak v kondenzátoru musí být co nejnižší k dosažení potřebného výkonu :idea: . Za kondenzátorem je čerpadlo které musí být schopno přečerpat kondenzát do natlakovaného kotle v dostatečném
objemu .
Mé dosavadní poznatky jsou : čerpadlo s přiměřenou rezervní kapacitou - průtok k udržení potřebné hladiny v bojleru řídit pomocí plynulé regulace nebo zapnout / vypnout . Celý systém by mohl být do jisté míry samo-regulující se :arrow: celek by se přizpůsobil nejslabšímu článku ;) . Možná poněkud amatérský pohled (jsem amatér , to fakt :mrgreen: ) ale s povedeným systémem řízení a regulace pravděpodobné :yes: .

Xxtt : s konstrukcí výměníků je nutné znát konkrétní uvažovaný zdroj tepelné energie , což jistě víte ;) .
Co se případné výroby výměníku týče , mám přístup k běžným materiálům (jsem kutil domácí) a zpracování v menší zámečnické dílně .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 1132
Registrován: pát říj 12, 2012 8:15 pm
Reputace: 74
Bydliště: Severní Čechy

Re: Kogenerační paro-turbína 1.0 Abrams

Příspěvek od redcrown »

abrams píše:potíž u téměř jakéhokoli parního stroje s pohyblivými díly je nezbitné jejich mazání :idea: u strojů s otevřeným cyklem (parní lokomotivy) se kontaminace páry/kondenzátu mazivy neřeší , ale u strojů s uzavřeným oběhem pracovního média je to problém :? vyžadující včlenění odlučovačů a separátorů maziv z páry/kondenzátu .
Ahoj,
jednak stále věřím, že u mokré páry se to nechá zvládnout pomocí moderních materiálů bez mazání klasickými mazivy. Co mě ale víc zaměstnává je, proč by v uzavřeném okruhu nemohlo být mazivo rozptýleno v celém okruhu, stejně jako to známe z chladírenských okruhů. Předpokládám, že 200°C by pro oleje neměl být problém. Má k tomu někdo něco konkrétního?
Zná někdo nějaký konkrétní příklad provozu parního motoru v uzavřeném okruhu? Nemyslím tím např. motory na redukci páry, u kterých předpokládám použití páry cizí, tj. nelze je kontaminovat mazivy. Možná ale ty motory na redukci páry mají své výměníky a svůj vlastní okruh, nevím.
V provozu: poloostrov 19kWp, 4x XTM4000-48, 4xVT80, 18kWh LFP 14S10P + Batrium
honzasl
Příspěvky: 275
Registrován: stř srp 29, 2012 10:25 pm
Reputace: 33
Kontaktovat uživatele:

Re: Kogenerační paro-turbína 1.0 Abrams

Příspěvek od honzasl »

Předpokládám, že 200°C by pro oleje neměl být problém.
V tom případě je otázka, proč se výrobci motorů moří s nějakými chladiči oleje, výměníky olej-voda atd., když by to neměl být problém.... :)
----------------------------------------
http://honzasl.blogspot.cz/
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3335
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Reputace: 485
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Kogenerační paro-turbína 1.0 Abrams

Příspěvek od marko250 »

Emulze z oleje a vody je v uzavřeném systému postupná smrt celku. Z mého pohledu se mi jeví jako rozumné řešení kluzné ložisko a mazání médiem,třeba i pod tlakem odbočkou na vložku ložiska("systém kalašnikov").Musí tam vzniknout aquaplaning a tím uložení hřídele nebude v kontakto se samotnou vložkou,samozřejmě tím vznikne odpor taky,ale řeší se tu otáčky vysoce nad 10 000ot/min.Pokud se uzavře klasický domek kuličkového ložiska s mazivem tak bude muset mít proti roztažnosti a přehřátí vlastní oběh maziva,zbytečně složité .
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 1132
Registrován: pát říj 12, 2012 8:15 pm
Reputace: 74
Bydliště: Severní Čechy

Re: Kogenerační paro-turbína 1.0 Abrams

Příspěvek od redcrown »

honzasl píše:
Předpokládám, že 200°C by pro oleje neměl být problém.
V tom případě je otázka, proč se výrobci motorů moří s nějakými chladiči oleje, výměníky olej-voda atd., když by to neměl být problém.... :)
https://eshop.paramo.cz/produkty/Katalo ... tu=V032282
Válcové oleje přímo na mazání válců parních strojů, teploty do 300°C. Řešení, zdá se, že existuje.
V provozu: poloostrov 19kWp, 4x XTM4000-48, 4xVT80, 18kWh LFP 14S10P + Batrium
Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 1132
Registrován: pát říj 12, 2012 8:15 pm
Reputace: 74
Bydliště: Severní Čechy

Re: Kogenerační paro-turbína 1.0 Abrams

Příspěvek od redcrown »

marko250 píše:Emulze z oleje a vody je v uzavřeném systému postupná smrt celku.
Můžeš prosím vysvětlit proč? děkuji
V provozu: poloostrov 19kWp, 4x XTM4000-48, 4xVT80, 18kWh LFP 14S10P + Batrium
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3335
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Reputace: 485
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Kogenerační paro-turbína 1.0 Abrams

Příspěvek od marko250 »

No tak bavíme se tady o mazání uložení hřídele ve vysokootáčkové turbíně poháněné párou z destilky(demi) a uzavřeném cyklu.Olej ve vodě vytvoří pevnou emulzi a ta následně bude působit na veškerý povrch.Nestejnorodé médium se bude usazovat na povrchu všeho, bičovat lopatky turbíny a vibrovat,ve výměníku chladiče bude ucpávat cesty.A samotná mazací schopnost po smíchání zanikne.Něco jiného je otevřený systém a mikro únik maziva v jednom cyklu,který nemá měřitelný vliv na celek a kde se mazivo a médium stále doplňuje.
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
xxtt

Re: Kogenerační paro-turbína 1.0 Abrams

Příspěvek od xxtt »

redcrown píše:
marko250 píše:Emulze z oleje a vody je v uzavřeném systému postupná smrt celku.
Můžeš prosím vysvětlit proč? děkuji
Marko má pravdu. Deje se tak i v prípade, že je pára pouštena nad píst. Část z ní vždy časem unikne pod kroužky. Musel by být použitý križák, a za ním na vedené pístní tyči samostatná nezávislá, odvetraná ucpávka, oddelená od skríne kliky, nebo její ložisek.
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: Kogenerační paro-turbína 1.0 Abrams

Příspěvek od kyocera »

Je to staré téma, ale dnes jsem narazil na zajímavou informaci z diskuze z roku 2007.
Tady někdo v diskuzi v roce 2007 ze dne 15.8. píše o nedokončeném prototypu a uvádí cenu 30 000Kč
při maloseriové výrobě. Když ale vyhodnotíte všechny informace, vidíte , že se
nic ani za 9 roků nevyřešilo. Nedokončený prototyp je dál nedokončený prototyp a všechno
ostatní jsou jen řeči jako v hospodě. Zde je odkaz

http://forum.tzb-info.cz/2455-diskuze-k ... gii#text18
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
xxtt

Re: Kogenerační paro-turbína 1.0 Abrams

Příspěvek od xxtt »

kyocera píše:Je to staré téma, ale dnes jsem narazil na zajímavou informaci z diskuze z roku 2007.
Tady někdo v diskuzi v roce 2007 ze dne 15.8. píše o nedokončeném prototypu a uvádí cenu 30 000Kč
při maloseriové výrobě. Když ale vyhodnotíte všechny informace, vidíte , že se
nic ani za 9 roků nevyřešilo. Nedokončený prototyp je dál nedokončený prototyp a všechno
ostatní jsou jen řeči jako v hospodě. Zde je odkaz

http://forum.tzb-info.cz/2455-diskuze-k ... gii#text18
No tak dekuju za sice negativní, ale precejenom reklamu. Není vubec pravda, že se nic neudelalo. Zverejnil jsem jeden malý 100W a hotový strojek dokonce i zde na mypower, ale si ho asi nikdo nevšiml. Pak jeden velký 2kW a násobne dražší prototyp, neprodejný. Linky jsem pozdeji stáhl, protože došlo k osobním utokum. Pri pokusu o solidní komunikaci a zájmu je ale mohu i obnovit.

Ať ale pan "kyocera" také prizná B, že na to upozorňuje momentálne proto, že nechce, abych delal zrovna rozdelanou elektroniku, o které ví, a presmeroval mé úsilí na jinou kolej. Mu verejne odkazuju, ať to všechno nechá na mne. Prece já jsem podle nej ten diletant, a pak se nemá čeho bát. Budu reagovat s ohledem na momentální zákazníky a své možnosti. Zkušenosti jsou značné, i nejaké mezivýsledky, takže možná neco z toho i konečne vyjde. Ne všechno jde jenom tak jednoduše - hop na krávu a je tele.

...samozrejme v linku jsem se podepsal jako neanonymní osoba, a také videt, odkdy prinejmenším mám placený web, a čím jsem se zabýval. Fšechno fajn. Ne jako prímá volba našeho prezidenta, o kterém pred 4 lety ješte nikdo ve verejné sfére nechyroval.
Podobnou reklamu mi udelal i pan Kutil, co na mne vytáhl jméno. No ale já ho ani netajil. Všude v mých lincích bylo dohledatelné, a mnozí vedí, že se i podepisuju. Že si každý muže myslet o mne, co chce je prece správné.
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: Kogenerační paro-turbína 1.0 Abrams

Příspěvek od kyocera »

A jeje, že by se potrefená husa ozvala ? Já napsal jen obecnou malou poznámku k danému tématu.
Ale xxtt je vášnivý diskutér a tak víc nebudu reagovat aby si ještě někdo nemyslel, že mu dělám reklamu.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
xxtt

Re: Kogenerační paro-turbína 1.0 Abrams

Příspěvek od xxtt »

kyocera píše:A jeje, že by se potrefená husa ozvala ? Já napsal jen obecnou malou poznámku k danému tématu.
Ale xxtt je vášnivý diskutér a tak víc nebudu reagovat aby si ještě někdo nemyslel, že mu dělám reklamu.
Dodržujte pane mantinely. Pokud se objeví ješte další podobné primitivní nálepky včetne jiných portálu, linknu sem nebo jinde kompletní naši soukromou korespodenci tak za poslední mesíc. Nekoho to treba zaujme. Je tam hodne technických poznatku. Doporučuju vám proto na mou osobu nereagovat a také me neprímo neobviňovat z kradení vašeho (podle mne fiktivního) vynálezu, který jste se ješte ani nepokusil zaregistrovat. Nic vám nebrání tak udelat.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek