jednotlivé články nebo blok12V

LiFePO4, LiFeYPO4, atd., zkušenosti, rady, tipy ...
Odpovědět
vla
Příspěvky: 1188
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Reputace: 124
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

jednotlivé články nebo blok12V

Příspěvek od vla »

Doporučuje se zde kupovat samostatné články, kvůli možnosti měření, balancování atd. když si rozkliknu 12V blok na eskutr, vidím blok otevřený, popropojovaný a tedy zřejmě přístup k jednotlivým článků. Sice trošku dražší, ale zase je v ceně obal na komplet 4 článků, propojky, výstupní svorky a ještě je blok složen z naprosto stejných článků. Pokušel jste se někdo tento blok otevřít jako je to na eskutr? Pokud to bez problémů jde není to nakonec výhodnější než jednotlivé články, které mohou bát rozdílné a i proto se musí balancovat?
Nemám rád tenhle stát.
RadekS
Příspěvky: 105
Registrován: čtv bře 19, 2015 6:41 pm
Reputace: 5
Bydliště: Jizni Cechy

Re: jednotlivé články nebo blok12V

Příspěvek od RadekS »

Jde to úplně v pohodě,mám takhle udělanou jednu paralelní větev baterek 4x12V@40Ah-když jsem je kupoval,nebyly zrovna k dispozici jednotlivé články. Takže nejdříve odšroubovat matky na plusovém a mínusovém terminálu.Pak vzít flexu s řezným kotoučem a OPATRNĚ proříznout vnější plášť 12V bloku.Na baterce je vidět krásně spoj víka a těla,tak tam řezat.Tloušťka stěny je tak 3-5mm,tak pozor,ať nezajedete moc hluboko.Po odstranění víka pak už jen stačí dovybavit články nějakou BMS a jedem.Jinak Vás asi zklamu,ač jsou články deklarované jako z jedné serie se stejnými vlastnostmi,rozjíždějí se jako kterékoliv jiné.
480Wp Mono+EP3215+40Ah LiFePO4@12V, 12x300Wp SHUTTEN Poly+12x amorf Avancis 125Wp+Axpert MKS 4kW+ 8kW LiFePO4@48V
vla
Příspěvky: 1188
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Reputace: 124
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: jednotlivé články nebo blok12V

Příspěvek od vla »

Díky, to je dobrá informace.
Nemám rád tenhle stát.
fukuši
Příspěvky: 356
Registrován: úte úno 19, 2013 10:27 pm
Reputace: 11

Re: jednotlivé články nebo blok12V

Příspěvek od fukuši »

Mám taky kuchlé 12v bloky 40Ah ve skůtřiku a zatím najeto 1000Km.Nic nebalancuji a rozcházej se max 0,05V.Nabíjím 15A do 57,1V.Zátěž do 62A.Můžu jen doporučit.Když jsem je po 15 cyklech dorovnával modelářskou nabíječkou tak rozdíl do 15mAh.Celkem jsem zvědavej kolik na nich najedu.Možná vyvedu střed a budu měřit +-24V.Tak se rychle pozná zda se něco děje.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek