Soběstačnost nejen v energetice ale i ve zdraví

Nezařaditelné
Odpovědět
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Soběstačnost nejen v energetice ale i ve zdraví

Příspěvek od kyocera »

Toto forum je především o soběstačnosti v energetice. A výměně zkušeností z této oblasti.
Ale vše souvisí se vším. Kdo je zdravý, plánuje, rozšiřuje například FV elektrárnu nebo jiné aktivní činnosti.
A být zdravý je někdy snadné a bez starostí a bez vlastní zásluhy , někdy člověk musí sám pro
sebe něco udělat v této oblasti a někdy se zas musí svěřit do rukou lékařů , nemocnic. Nebo někdy
zkusí i nějakou alternativní možnost. Pokud bude zájem otvírám toto téma k diskuzi o všem možném.
Třeba i něco , co kdo vyzkoušel úspěšně nebo neúspěšně. Je zdraví důležité, jak moc se dá ovlivnit, co
dělat,nedělat atd. Moderních diagnostické metody, klasická medicína, alternativní .
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Reputace: 514
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Soběstačnost nejen v energetice ale i ve zdraví

Příspěvek od ota »

Mám zavedený zvyk, nejíst po 18 hodině. Ne vždy se to povede, ale utnul jsem takový ten "bílý sex", kdy jsem se v 9 hodin večer vrhnul na lednici a sežral jsem co jsem našel.
Ráno se teď probouzím odpočatý a bez budíku.
Když ráno neřídím, dám si kalíšek (malý) slivovice, to jsem okoukal od nebožky prababičky, která se udřela k smrti při práci na poli v 89 letech. :)
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Soběstačnost nejen v energetice ale i ve zdraví

Příspěvek od kodl69 »

Jenom otázečka kdy je ráno? můj otec má ráno 5:00, já když je venku světlo, což je teď cca 7:00 a někteří ještě úplně jindy..
Z vlastní zkušenosti - loni jsem si trochu pořezal ruku, na prstech, na pár štychů, a při šití strašně bolelo umrtvování. Tak sem doktorovi řekl, že další prst má zašít zaživa, a kupodivu to nebylo nic hroznýho, asi jako píchnutí špendlíkem.
Takže Arnold, kterej si sám zašije rameno zaživa asi není úplně pohádka.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2176
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Reputace: 96
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Soběstačnost nejen v energetice ale i ve zdraví

Příspěvek od gupa »

Soběstačnst ve zdraví stále vybrušuji. Podědil jsem citlivý žaludek a dost záleží na kuchařce. Co jsem si vydupal je nečervené jídlo. Každému komu to vykládám, si otom asi myslí svoje, ale co záměrně nejím jídlo dočervena až do červenohněda, mi žaludek slouží čímdál více. maximálně jednou týdně. Dále nesmí být snídaně smažená, typu obalený mastný vaječný chleba, chleba se sádlem atp. To až po obědě. V noci jím bez omezení. Dále mi dost krkem lezou náhražky typu salám a párek. Nově i pomazánky, ale hermelínová stále chutná po hermelínu.

Červené jídlo mi nedělá dobře, asi půjde opravdu o samotnou hmotu co je červená a má nějaké jiné vlastnosti než např. bílá nebo žlutá. Nějak si t spojuji stím že malinová červeň může být použita jako elektrický materiál pro FV panel. Prostě asi a neověřeně, zapíná nějaké kanály na membrách mých buněk žaludku, které nejsou to pravé ořechové.

Edit: Málem bych zapomněl, když dodržuji tuto nečervenou a ranní dietu, tak jsem soběstačný v trávení jidla, jinak soda bikarbona, což je závislost na nějakém podpůrném prostředku, která není vzhledem k iontovým kanálům těla nakloněna a je to dvousečná zbraň.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Reputace: 514
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Soběstačnost nejen v energetice ale i ve zdraví

Příspěvek od ota »

Ráno, neboli doba na slivovičku je hned po probuzení. V zimě je to v 7:00, v létě v 5:00.
gupa: červené jídlo... to jako maso nebo se to týká i rajčat a mrkve?
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2176
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Reputace: 96
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Soběstačnost nejen v energetice ale i ve zdraví

Příspěvek od gupa »

Červené hlavně omáčkyy, alá guláš, alá na paprice, alá rajčatový zpracovaný základ. Zajímavé, že rajčata syrová oloupaná nic, ale paprika syrová mi chutná, ale odnesu to. Přidám i koření typu pepř a spol, co se dává pro ochucení a to hlavně polívky a vtěch salámech. To neodnáší až tak žaludek ale zase kůže hlavně na šíji a celkově různě, bo se po dnešním koření v jídlech dělají boule a jebáci.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Reputace: 285
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Soběstačnost nejen v energetice ale i ve zdraví

Příspěvek od rottenkiwi »

Ja som niekedy robil víno, asi 250 l a rozdával som rodine. Babka si tiež ráno dala štamperlík, a zomrela 90 r.
Ale keď som sa ako 18 r. dostal 1. na psychiatriu kvoli mánio-depresivite, tak odvtedy 25. rokov študujem,
čo je človek a jeho mozog za stroj. Keďže som mal vždy blízko k astronómii, fyzike, matematike, počítačom,
hudbe, umelej inteligencii a počítačovým vírusom, tak mi to postupne začalo dávať zmysel, že náš mozog
funguje len na tom, že axón - výbežok neurónu, buď "páli" "fire"= log 1, alebo "nepáli" = not "fire" = log 0,
a celý "život" človeka je redukovateĺný na 0 a 1-kovú algebru.

Keď sa človek dostane do mánických alebo depresívnych, príp. psychotických stavov, tak zistíte, že žiadna
voľa, žiadny morálny kontrolný mechanizmus nefunguje, človek nemá moc ovplyvniť elektróny na orbitaloch,
"obiehajúce" kvarky v jadre, tak ako CPU a RAM nemá možnosť ovplyvniť, čo sa práve v CPU deje.
Tie elektróny majú tiež takú vlastnosť, že nemajú atribút polohy, ergo podĺa Heisen. pripcípu neurčitosti,
sú aj nie sú naraz na nejakom "mieste".

Keď sa pozriete na to, čo človeka tvorí, tak je skoro celý z vody. Keď sa pozriete na to, čo tvorí atómy,
tak vnútri protónov a neutrónov sú up a down kvarky, up up down, a up down down, tie kvarky "vážia"
3 a 5 MeV, ale celý proton a neutrón váži cca. 1000 MeV ? p a n je cca. 1850-x tažší ako elektrón.

AKo može 3+3+5 = 1000 ? alebo 5+5+3 = 1000 ? No je to tak, lebo tie kvarky sú spojené lepidlom= gluónmi,
a oni a ich pohyb, vytvárajú zdanie, že máme "hmotnosť", podobne fotón neváži nič, neutríno 0.5 eV
a W a Z bozóny sú obrovské čudá, preto ďaleko nedoletia.

Toto všetko, z čoho sme my, je popol hviezd, v jadre Slnka cez p-p chain, vzniká z p, He4.
Postupne sa Slnko nafúkne na červeného obra až za Mars, a bude páliť hmotu CNO cyklom.
Iné hviezdy robia jadrá až po Fe. Ďalej sa nedá. Tak ako vznikol urán - prvok či radón ?
No to vzniká pri výbuchu hviezdy p, r a s-procesom. Potom z toho materiálu vzniká hmlovina,
ktorá sa "nejako" zmení na planetárny systém, ako máme my a iní "ľudia" v našej Galaxii.
Toto všetko je baryónová hmota - to čo vidíme, tvorí 0,1 % hmoty vesmíru.

Zbytok je tmavá hmota a temná energia, i keď nevieme z čoho je, tak o nej vieme, lebo na ňu
posobí zakrivený čas, ktorý vytvára hmota sama o sebe. Gravitácia je emergentná veličina,
nie fundamentálna, ako iné interakcie, vzniká posobením 0 a 1, z ktorým sa všetko skladá.
Preto neplatí zákon zachovania energie, lebo ak budete na hranici horizontu udalostí v bode B,
a pošlete signál vysoko energetickými fotónmi smeron "dovnútra vesmíru", k bodu A, napr.
v podobe "Ahoj" a kamarát v bode A, pošle znova vysokoenergetický fotón do bodu B, tak aplikovaním
Hubblovej konštanty, ktorá nie je konštanta, a zrýchľujúcej expanzie vesmíru, sa ten vysoko-
energetický fotón, zmení na niečo ako reliktové žiarenie a spať do bodu B nikdy nedoletí.

Podobne neplatí, že by vesmír vznikom výbuchom, zo singularity, lebo ak dáte na "jedno miesto"
veľa hmoty a energie, tak to neexploduje, ale imploduje, a zruti sa pod grav. polomer do singularity.

Takže už vieme, z čoho sme zložení a vieme vďaka aplikácii kvantovej mechaniky a všeob. teórie
relativity, ako sa tie 0 a 1-ky správajú a ako z toho vznikol "život", ktorý je vlastne len prejavom
toho, ako sa informácie tu v nás a okolo nás šíria. Napr. niektoré "body" majú vlastnosť "-1"
a ine "+1" a my to voláme, že el. náboj a vieme ako sa dve "-1" a "-1" alebo "-1" a "+1" správajú
a ako tvoria atómy, molekuly, ktoré sa tiež nejako správajú a tvoria plazmu-ionizovanú hmotu a tiež
neionizovanú hmotu v niekoľkých skupenstvách, podľa fázového diagramu.

A keď toho všetko aplikuje na človeka, zistíme, že je stroj, len každý sme iný stroj, a preto,
keď ešte ľudia "žili" ďaleko od seba, tak nemali na seba navzájom tie stroje taký vplyv,
a keby vtedy mali ľudia tieto vedomosti, tak mohli žiť aj 140 r.
Lenže dnes je veľa strojov na km2 a je problém, pre všetky rozne stroje, ušiť vhodné podmienky,
aby ani jeden stroj neprestal fungovať.

Z toho potom vznikajú psych. a somatické ochorenia, lebo "človek" je prevádzkovaný v iných podmienkach,
ako si to želal, tvorca LOGIKY, ako sa budú tie "0" a "1"-správať.
My sme niekedy prišli zo západného pobrežia Afriky, do Austrálie, Ázie a Európy a Ameriky.
DNA - A,T,G,C sa veľmi za posledných 1 000 000 rokov nezmenila, človek bol prisposobený
na 12/12 hod cirkadiánny cyklus, res. 24,25 hod. Lenže keď prišiel na sever, jednak mu bolo zima,
a jednak na severe je niekde deň v zime 16/8, niekde 20/4 a niekde je 24 hod tma.
Ako chcete, aby sa mozog tomu prisposobil za pár stotisíc rokov ?

Potom vznikajú poruchy cirkadiánnych rytmov, človek nespí deň, dva, mesiac, potom neprijíma
potravu, nedokáže ani zhltnúť H2O a končí. ------------------------------ Srdce, jeho sinus uzol,
prestáva spolu s mozgom po pár týždňoch bez spánku fungovať, a to len preto, že nejakého blbca
napadlo, že poďme všetkým ľuďom naordinovať rovnaké podmienky.

To je ako by ste na by ste na bicykel natlačili pneumatiku z KAMAZ-u. :) Asi to nebude fungovať,
pre 7 500 000 000 ROZNYCH stojov, legislatívou naordinovať ROVNAKÉ podmienky.

Všetky veci vo vesmíre sa dejú pseudonáhodne, nie náhodne. Nikdy balíček kariet s 10na69 kartami,
nepremiešate náhodne, je to všetko dobre definovaná pseudonáhodná postupnosť, preto koncept
slobodnej voľe je blud.

Takže, netreba užívať látky ako CH3CH2OH, lebo už prirodzeným procesom máme pri narodení
200 mld. neurónov, ale v dospelosti už ani nie polovicu, preto sa ani nedá dostať rakovina
neurónu, lebo neuróny sa nikdy nedelia, nepodliehajú mitotickému deleniu buniek, len miznú
a ubúdajú.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: Soběstačnost nejen v energetice ale i ve zdraví

Příspěvek od kyocera »

Před mnoha roky a hlavně ze zvědavosti jsem navštívil celostní medicínu a vyšetření EAV. K tomu potom
léky, které jsou tak naředěné, že obsahují jen informaci o tom léku. Byl jsem tam jen 2 x a nikdy víc.
Žádné naředěné léky co obsahují informaci mě v ničem nepomohly a je jedno jestli tomu věříte, že to
pomůže nebo nevěříte. Také metoda EAV se mě nezdála. Měl jsem z toho dojem, že záleží jak moc se elektroda
k bodu na kůži přitiskne. Spíše kolem toho hodně odborně mluvit a zapojit nového pacienta , aby dál chodil na kontroly
a kupoval si zvláštní naředěné léky , které jsou tak naředěné, že v nich nic není , jen údajně informace atd.
Spíše to ve mně zanechalo dojem, že je to systém, jak z lidí tahat peníze.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: Soběstačnost nejen v energetice ale i ve zdraví

Příspěvek od kyocera »

Mypower je hlavně o soběstačnosti ve výrobě vlastní energie. To je seriozní elektrotechnika
podle zákonů platných ve fyzice a elektrotechnice. Ale někdy se můžeme dostat do situace
v souvislosti s vlastním zdravím a narazit na zdánlivě moderní diagnostické přístroje , které
předběhly dobu.
Ne každý dokáže ihned na základě svých znalostí a zkušeností rozlišit co je reálně možné a
co podvod. Proto do této rubriky dávám níže uvedený odkaz jako informaci pro všechny.
https://www.stream.cz/adost/10016428-ob ... uji-zivoty
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek