stavba dc/dc menice

Měniče stejnosměrného napětí zvyšující i snižující, stabilizátory ...
Odpovědět
Matess
Příspěvky: 1506
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Reputace: 158
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

stavba dc/dc menice

Příspěvek od Matess »

Potreboval bych poradit se stavbou DC/DC menice.

Potrebne parametry:
Vstupni napeti - 42-55V
Vystupni napeti 29V
Vystupni proud 4A trvale / 6A peak

Nestavel nekdo z vas neco takoveho? priznam se ze se dost ztracim ve vypoctech civky dle datasheetu.
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: stavba dc/dc menice

Příspěvek od kyocera »

Níže je uvedený odkaz na koupě hotového měniče požadovaných parametrů za opravdu málo peněz.
/ Zvládne i těch 6 A. Když tak instalovat chladič s větším povrchem - tedy zvolit větší plochu chladiče.
Pokud nedáváte přednost koupi hotového výrobku a jde Vám o radost z vlastní tvůrčí práce, zkuste
dát do vyhlédávače DC - DC měniče diplomové práce.
Potom najdete i metodiku návrhu a výpočtu.
Zde je odkaz

http://www.ebay.com/itm/200W-15A-DC-DC- ... Sw3ydV4L2I
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: stavba dc/dc menice

Příspěvek od kodl69 »

a nebo webench od texas instruments, tam ti to navrhne i všechny součástky a vyexportuje schéma pro eagle.http://www.ti.com/lsds/ti/analog/webenc ... nity-lp-en Jediná chyba je někdy subministurní pouzdro IO a horší dostupnost některých IO v čr.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Matess
Příspěvky: 1506
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Reputace: 158
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: stavba dc/dc menice

Příspěvek od Matess »

ty hotove menice maji obvykle nizsi vstupni napeti nez potrebuji, nebo nedavaji takovy vykon.

// jsem slepy omlouvam se... to je to co potrebuji :)

na strankach TI jsem uz neco hledal a nasel jsem tam nejaky IO, ktery by to uridil. Jen jsem nevedel jake fety k tomu atp... tohle jsem tam ale nevidel. Tak to je masakr. Az budu o neco vice pri smyslech (a po celem pracovnim dni tesne pred pulnoci) tak se na to podivam podrobne... proste WOW!

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek