Baterie Trojan - zkušenosti

Olověné baterie, údržba, servis, dobíjení, rady, tipy, návody ...
petrs
Příspěvky: 429
Registrován: pon čer 30, 2014 7:02 am
Reputace: 30

Re: Baterie Trojan - zkušenosti

Příspěvek od petrs »

Umyslne pisu tenkeho,nepresnost se bude pohybovat v radu zlomku promile -navic teflon,i kdyz neco vazi,take neco vytlaci..achjo
...a viděl jsem Křižíka nazpět se otáčeti ...
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Reputace: 514
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Baterie Trojan - zkušenosti

Příspěvek od ota »

Ale to je dobrá vychytávka!
Když si vzpomenu jak jsem s hustoměrem třepal, profukoval, sušil jen proto aby se plovák nelepil.
Stálo mě to několikery propálený džíny, trika, mikiny, kabáty. Stačí kapička a v kabátě je díra.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
8milan8
Příspěvky: 128
Registrován: čtv led 01, 2015 6:30 pm
Reputace: 3

Re: Baterie Trojan - zkušenosti

Příspěvek od 8milan8 »

Jaké jsou zkušenosti s těmito bateriemi z pohledu času? Určitě je tu několik lidí má již nějaký ten rok, tak jak jste na tom nyní se stavem? Počet cyklů, kapacita, ... prostě co dokážete změřit. Celkem by mě to zajímalo, jestli se vyplatí nad nějakou běžnou kapacitu LiFePO nakoupit toto olovo (rozuměj že v cca 80 procentech roku by stačili LiFePO, ale, na těch zbylých 20% by muselo více či méně zasáhnout olovo).

Díky!
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2127
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm
Reputace: 368

Re: Baterie Trojan - zkušenosti

Příspěvek od fugas »

Koupil jsem pro kamaráda na trvalém ostrově v karavanu dva kusy vyřazené z ještěrky.Byl u nich vyměněn elyt.Má je už druhý rok a kapacitu drží.Kus byl za 1000Kč.I když je nijak hluboce necykluje a netahá velké proudy.Má pouze DC.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
DendaZ
Příspěvky: 2
Registrován: pon pro 19, 2016 2:54 pm
Reputace: 0

Re: Baterie Trojan - zkušenosti

Příspěvek od DendaZ »

Jak mají baterie Trojan 6 V 225 Ah vyřešen odvod při plynování - nenašel jsem nikde žádný výstup, nebo se jen povolí zátky u článků? A ještě prosím, jak dlouho je vhodné je nechat v absorpci a ve float režimu? Děkuji za reakci:-).
zipoman
Příspěvky: 11
Registrován: pon čer 20, 2016 1:57 pm
Reputace: 0

Re: Baterie Trojan - zkušenosti

Příspěvek od zipoman »

Každá zátka na článku má své otvory pro odvod plynů.
SJM
Příspěvky: 586
Registrován: pon dub 23, 2012 2:51 pm
Reputace: 6

Re: Baterie Trojan - zkušenosti

Příspěvek od SJM »

Po nějaké době vidím na grafech objektu Napajedla velmi nízké hodnoty baterií (zřejmě stále Trojan) do cca 10:30hod byly baterie pod 22 V, odpoledne cca 22,5 V; jako by již neměly téměř žádnou kapacitu. Špatná investice?
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Baterie Trojan - zkušenosti

Příspěvek od mypower.cz »

SJM píše:Po nějaké době vidím na grafech objektu Napajedla velmi nízké hodnoty baterií (zřejmě stále Trojan) do cca 10:30hod byly baterie pod 22 V, odpoledne cca 22,5 V; jako by již neměly téměř žádnou kapacitu. Špatná investice?
Bohuzel trpi. V Napajedlich toho mnoho nenasvitilo. Nema tam ted kdo zapnout centralu a ta nema automaticky start. Z mistnich trvale pritomnych sousedu, kteri chatu po dohode trvale hlidaji by ji zrejme nikdo neumel ani ovladat. Tudiz na noc vypne 300W Victron DCAC menic na brutalne nizke napeti < 18.6V co jsem tam videl na grafech pred vypadkem mereni a baterky samozrejme umiraji. DCDC menic 24/12 zustava stale v provozu.

Jakoze je to brutal, to uznavam, a jsem si plne vedom ze ty baterie budu muset na jaro koupit nove.

::cry2::

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek