Tak konecne prvy solar do zahradneho domceka

Elektromobily, hybridy, elektrokola, elektroskůtry, řešení pro karavany, obytné přívěsy, maringotky, obytné automobily, mobilní domy.
Odpovědět
urgi
Příspěvky: 11
Registrován: pon kvě 05, 2014 6:17 pm
Reputace: 1

Tak konecne prvy solar do zahradneho domceka

Příspěvek od urgi »

Nazdar vsetci chcel som sa len opytat ci to moze byt zapojene pred tym ako nieco odide do silikonoveho neba. :D
solar.png
Vsetko toto bude do zahradneho doceka kde nie je elektrika. Na nejake nabijanie TLF a baterkiek pre Dewalt
nejake to radio a hlavne svietenie vecer.

::pv:: Panel 80Wp - http://www.ebay.co.uk/itm/Biard-80W-Wat ... 1253406943

nemam MTTP tak som kupil -1x http://www.ebay.co.uk/itm/LED-Voltage-R ... 1291106610
nastavene na 13.5V

ktomu jenu pouzivanu 110Ah Vartu

a jeden 300W sinus invertor cez 30A poistku

a LED pasik svetla - 5A
ome
Příspěvky: 159
Registrován: úte čer 03, 2014 5:16 pm
Reputace: 29

Re: Tak konecne prvy solar do zahradneho domceka

Příspěvek od ome »

Ak ti nezalezi na baterii, tak to ako tak fungovat bude. Len by som na stepdowne nastavil na 13,8 az 14 V a dal mu o vela lepsi chladic.
500Wp seriovo balkon JZ a 960Wp paralelne strecha J a JV,
epsolar 2210, 24v 19xKPH 150 + 12xSunica 70 cca 3,3 kW/h, menice modif. sinus 1000W cina a PJ 3000W LF
pezizka
Příspěvky: 734
Registrován: úte čer 24, 2014 8:23 pm
Reputace: 68
Lokalita: Kyjovsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9170
Kapacita baterie [kWh]: 33
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Tak konecne prvy solar do zahradneho domceka

Příspěvek od pezizka »

S olovem nemám zaplaťpánbůh žádných zkušeností :D To nastavení U bude jistě i o tom jaká technologie olova to je ;) Ale k tomu ať promluví povolanější. Ale jistě bych, pokud je to životaschopné, dle mne jakš takš jo, použil step up/down a vynechal bych U metr, to bude stabilní žrout :| Sice málo, ale furt :evil:
Taky spotřeba a efektivita nejrůznějších step.... je setsakramensky různá.... A pozor, jak píše ome těch 5A je made in china :| Dle mne to ani chladič nezachrání 80W při 14V = 5.7A :hell:

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek