Desulfátor namontovaný priamo v Aute ?

Obnova kapacity baterií, desulfatace, DIY konstrukce desulfátoru, výsledky, měření, vhodnost použití, rady, tipy, návody, zkušenosti
Odpovědět
Vladco
Příspěvky: 18
Registrován: pát kvě 31, 2013 2:47 pm
Reputace: 0

Desulfátor namontovaný priamo v Aute ?

Příspěvek od Vladco »

Ahojte, ja viem trošku mimo hlavný topic, ale podarilo sa to niekomu bez odpálenia ECU? alebo dali by sa urobiť zaručene účinné opatrenia ako to urobiť bezpečne? rozsah 13.3v - 15 V je fajn len pri nabíjaní.
Ďakujem !
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Desulfátor namontovaný priamo v Aute ?

Příspěvek od kodl69 »

U auta mám jednodušší a levnější bezpečné řešení: trafko co bývaly u signálek 24V 2W, k tomu jednu diodu 1A (1N4007) a zapojit do zásuvky zapalovače dycky, když přijedeš k domu. Impulsy sice nemají 20A, ale baterka se tím dobije, což je první důležitá věc, a nějaký rozpouštění sulfátu tam taky bude, ale lepší je, když vůbec nevznikne. Takhle malej zdroj tu baterku nikdy nepřebije, ani není potřeba nic regulovat. Můj otec takhle provozoval baterku ve felicii 11 let, další auto po 7-mi letech prodal s původní baterkou... Já na to kašlu, každý tři roky kupuju novou.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
optobattery
Příspěvky: 13
Registrován: pát pro 15, 2023 10:24 am
Reputace: 0
Lokalita: Senec
Výkon panelů [Wp]: 5,52

Re: Desulfátor namontovaný priamo v Aute ?

Příspěvek od optobattery »

Áno 6-7 rokov a tiež vozím v kastlíku auta maličký zdroj ktorý nedá viac ako 13V ktorý zabráni sulfitovaniu batérie hlavne pokiaľ je auto dlhodobo zaparkované.
Je to potrebne aj v prípade nových StartStop systémov aj keď dúfam že pri Hybrodoch je olovená batéria dolňaná asi z LiIonky ktorá má rádovo menšie samovybíjanie.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek