Lednice s vysokou efektivitou

Pračky, mikrovlnky, lednice, myčky na nádobí, mrazáky, rychlovarné konvice, remosky, vysavače ...
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm
Reputace: 20

Re: Lednice s vysokou efektivitou

Příspěvek od drama »

Jak říkám, všechno přepočítávat na peníze nelze. Pokud jde o auto, tak zrovna LCA u nějakého VW vyšlo tak, že pouze 10% energetických vstupů je výroba, zbytek je provoz. Pokud jde o LED versus úsporky, tak v případě teplého světla není rozdíl ve světelném výkonu ale jen v životnosti.
avatar
Příspěvky: 484
Registrován: ned kvě 08, 2011 10:16 am
Reputace: 3

Re: Lednice s vysokou efektivitou

Příspěvek od avatar »

Vtom samozrejme souhlasim ze vse nejde prepocitavat. ALe takove to hrr do noveho bezhlave taky neni dobre
vmax2
Příspěvky: 40
Registrován: ned lis 13, 2011 8:23 pm
Reputace: 0

Re: Lednice s vysokou efektivitou

Příspěvek od vmax2 »

Tak teplota uvnitr -20C,regulator na cca1/3.
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 98
Registrován: stř srp 17, 2011 11:25 am
Reputace: 0

Re: Lednice s vysokou efektivitou

Příspěvek od Martin »

Spíš by měli změřit teplotu v mrazáku ti, co mají kombinovanou chladničku/mrazák umístěnou v chladu. Pokud je samostatný mrazák, tak to samozřejmě nevadí, termostat spíná kompresor tak, aby tam bylo těch -20°C.
JiříK
Příspěvky: 1020
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Reputace: 65
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Lednice s vysokou efektivitou

Příspěvek od JiříK »

Tak v naší kombinačce, lednice nastavená mezi 1-2, je -18°C. A tato teplota tam je, ať nastavím v lednici cokoliv.
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
Franta
Příspěvky: 9
Registrován: úte úno 07, 2012 12:12 pm
Reputace: 0

Re: Lednice s vysokou efektivitou

Příspěvek od Franta »

Prosím o radu, provoz mrazničky GORENJE 220/65W nelze nastartovat přes měnič 200W , ani přes záloží zdroj UPS 600VA s modifikovanou sinusovkoui,který po připojení ihned vypne,což způsobuje velký záběrový proud kompresoru.
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm
Reputace: 20

Re: Lednice s vysokou efektivitou

Příspěvek od drama »

Franta píše:Prosím o radu, provoz mrazničky GORENJE 220/65W nelze nastartovat přes měnič 200W , ani přes záloží zdroj UPS 600VA s modifikovanou sinusovkoui,který po připojení ihned vypne,což způsobuje velký záběrový proud kompresoru.
Rada je jednoduchá, na rozběhu si lednice/mrazničky vezmou až 1200VA. Čili je potřeba správně dimenzovat střídač. Více info třeba zde: http://www.menice-napeti.cz/jak-vybrat- ... apeti.html
PavelR
Příspěvky: 3105
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Lednice s vysokou efektivitou

Příspěvek od PavelR »

presne jak rika drama ja mam rok starou http://www.kasa.cz/volne-stojici-spotre ... b-36330-w/

vyrobce uvadi ze ma odber 120W lec ted merim a ma prikon 75-79W ale wattmetr mi nameril zapinaci puls 1295W (wattmetr obycejny zasuvkovy levny) hodnoty beru jako orientacni ale narazovy proud je cca 10x vetsi nez co uvadi vyrobce prikon. coz se da brat jako min hodnota menice ...
Uživatelský avatar
Toul
Příspěvky: 322
Registrován: čtv dub 21, 2011 2:46 pm
Reputace: 3

Re: Lednice s vysokou efektivitou

Příspěvek od Toul »

A co jsem zjistitl tak dvou kompresorová lednička je nic moc. v 90% případů se sepne jeden kompresor a když jede chvíli, tak se k tomu spíná druhý.
každý má jmenovitě cca 65W a špička na vstupu do měniče je cca 1200W /12V přes 100A
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Lednice s vysokou efektivitou

Příspěvek od mypower.cz »

hele ja sice nejsem uplne ultra odbornik na elektro, ale co se stane pri pouziti nejakeho omezovace proudu? Soft start ?
http://www.alfaco.cz/novinky/92/softstarter.html

Jinak u me je lednicka ultra efektivni. V soucasne dobe je to nevytapene podkrovi :) Pak mam jeste mrazak, a to je libovolny prostor mimo interier chaty. Vykonova spicka az -20 stupnu celsia pres noc :yes: Spotreba elektriny 0A pri 0V :D
PavelR
Příspěvky: 3105
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Lednice s vysokou efektivitou

Příspěvek od PavelR »

mypower.cz píše:hele ja sice nejsem uplne ultra odbornik na elektro, ale co se stane pri pouziti nejakeho omezovace proudu? Soft start ?
http://www.alfaco.cz/novinky/92/softstarter.html

Jinak u me je lednicka ultra efektivni. V soucasne dobe je to nevytapene podkrovi :) Pak mam jeste mrazak, a to je libovolny prostor mimo interier chaty. Vykonova spicka az -20 stupnu celsia pres noc :yes: Spotreba elektriny 0A pri 0V :D
nejsu si jistej jestli je to dobrej napad. motor je jedna vec ale kompresor si myslim ze pomalu nerozbehnes. Me se stala dneska takova vec. lednice jela ja vytahnul jsem snuru a hned jsem ji zapl pres wattmetr a najednou to jen divne vrcelo a zralo 600w a nic. musel jsem ji na chvili vypnout pak naskocila
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm
Reputace: 45

Re: Lednice s vysokou efektivitou

Příspěvek od matej »

PavelR píše:Me se stala dneska takova vec. lednice jela ja vytahnul jsem snuru a hned jsem ji zapl pres wattmetr a najednou to jen divne vrcelo a zralo 600w a nic. musel jsem ji na chvili vypnout pak naskocila
To je normální u všech ledniček, má to něco s tlakem .. kompresor když natlakuje a vypne se tak se musí počkat až tlak v systému klesne.
Pravda a Láska zvítězí!.
PavelR
Příspěvky: 3105
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Lednice s vysokou efektivitou

Příspěvek od PavelR »

tak ted sem se dival opet na wattmetr spicka 1446W odber 72W takze jsem zvedavej co to udela za 24 hodin a za tyden. pak budu merit dalsi spotrebic. menic bude 6000w sinus a spicku ma mit az 12kw coz nevim ale melo by to stacit i pri polovicni zatzi menice ...
JiříK
Příspěvky: 1020
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Reputace: 65
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Lednice s vysokou efektivitou

Příspěvek od JiříK »

Tak to chlapi pořádně přitlačte! Když ten wattmetr necháte na lednici tři týdny, nebude se stačit divit, že se tam objeví výkonová (ehm. příkonová) špička téměř 1800W! Takže měničem Ano, ale nejmíň 1500Wattovým, pokud to chcete mít zcela komfortně automatizované. Já teda doma, když nevím co s eletrikou, umím lednici i 800Watovým měničem, ale člověk to musí hlídat.
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
PavelR
Příspěvky: 3105
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Lednice s vysokou efektivitou

Příspěvek od PavelR »

JiříK píše:Tak to chlapi pořádně přitlačte! Když ten wattmetr necháte na lednici tři týdny, nebude se stačit divit, že se tam objeví výkonová (ehm. příkonová) špička téměř 1800W! Takže měničem Ano, ale nejmíň 1500Wattovým, pokud to chcete mít zcela komfortně automatizované. Já teda doma, když nevím co s eletrikou, umím lednici i 800Watovým měničem, ale člověk to musí hlídat.
neni problem. lednici a takovy dlouhodoby zrouty co jsou "online" porad bych chtel na solaru drzet co nejdelsi cast roku.
To ze si upecu jendou za tyden kus prasete v troube na eon neni takova bolest ...
Franta
Příspěvky: 9
Registrován: úte úno 07, 2012 12:12 pm
Reputace: 0

Re: Lednice s vysokou efektivitou

Příspěvek od Franta »

Děkuji všem za informace. Zkoušel jsem 600W UPS a ta skutečně nevezme záběrový proud. Pokud jsem zkoušel rozběh ze sítě a udělal výpadek,UPS ka to pobrala, ale rozběh díky kompresoru je tvrdý. Ještě zkusím měníč 1000W.
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 98
Registrován: stř srp 17, 2011 11:25 am
Reputace: 0

Re: Lednice s vysokou efektivitou

Příspěvek od Martin »

Pokud chcete mít klid, tak opravdu nejméně 1500W, mám taky lednici 60W a měnič 1500W a pokud svítí slunce a na baterii je napětí přes 13V tak pohoda, ale pokud je napětí okolo 12V, rozběhne se, ale má s tím co dělat, na zlomek sekundy zhasínají světla a dokonce i kvikne akustická signalizace přetížení. Jsem přesvědčen, že s měničem 1000W by se kompresor nerozběhl.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Lednice s vysokou efektivitou

Příspěvek od mypower.cz »

a jeste dotaz na vsechny .. musi to byt cisty sinus? Chceme li rozbehnout kompresor lednicky, musime mit alespon 1500W cisty sinus, nebo staci modifikovany? = hodne velky rozdil v cene.
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 98
Registrován: stř srp 17, 2011 11:25 am
Reputace: 0

Re: Lednice s vysokou efektivitou

Příspěvek od Martin »

Pokud to není lednice s nějakou elektronikou, stačí modifikovaný, asynchronní motor s tím nemá problém.
bert
Příspěvky: 365
Registrován: stř zář 07, 2011 10:09 pm
Reputace: 11

Re: Lednice s vysokou efektivitou

Příspěvek od bert »

Martin píše: Jsem přesvědčen, že s měničem 1000W by se kompresor nerozběhl.
Mne chladnička bežela pol roka na 700W MeanWell sínus. To k tomu išli dve telky, setopboxy, počítače, a osvetlenia v dvoch izbách a stereo. A ani raz nepovedala, že sa nechce rozbehnúť ;) . No mraziaky sa ani jeden neunúvali niečo robiť na tento menič(ani pri sólovom pripojení) :( . Teraz už je chladnička, mraziaky, mikrovlnka, rýhlovarná konvica a nejaké drobnosti zavesená na 3000W MeanWell a ten už samozrejme nemá probléma :lol: (len aby *sun* svietilo).
A ten modifikovaný sínus a asynchrón? Nie všetky majú priebeh aspom trochu podobný pravému sínusu. A to môže robiť rôzne čudá. Určite to bude individuálne a treba skúsiť ešte pred kúpou kompaktibilitu. Mať totiž "lacnú" vec, ktorá leží len tak v poličke, lebo nedokáže to, na čo bola kúpená nie je tiež najlacnejšie. Určite, pri kúpe meniča treba brať do úvahy aj možné budúce zmeny a rozšírenia :repair: .
Veľa slnka všetkým!

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek