Lightway polykrystal 240Wp

Máte k dispozici nabídku na výhodný nákup, ale prodejce tuto výhodnou nabídku poskytuje jen při větším odběru? V tomto tématu je možné se dohodnout ve více lidech a po dohodě více zájemců provést hromadný nákup.
Odpovědět
Cossman
Příspěvky: 56
Registrován: úte pro 27, 2011 1:22 pm
Reputace: 0
Bydliště: Hlučín

Lightway polykrystal 240Wp

Příspěvek od Cossman »

Chci svůj systém rozšířit ještě alespoň o dva panely. V průběhu ledna bych měl mít k dispozici několik nových nikdy nepoužitých polykrystalických panelů Lightway 240Wp. Předběžná cena 7-8.000,- Kč. Myslíte, že je to dobrá cena? Pokud by měl někdo zájem, dejte mi vědět, zkusil bych se poptat a třeba by cena mohla být nižší. Mělo by se jednat o tyto panely http://www.lightwayaustralia.com.au/upl ... /LW240.pdf.
Cossman
Příspěvky: 56
Registrován: úte pro 27, 2011 1:22 pm
Reputace: 0
Bydliště: Hlučín

Re: Lightway polykrystal 240Wp

Příspěvek od Cossman »

Tak panely jsou doma. 8-) Nakonec jsem jich vzal 8 (aby byla nižší cena) s tím, že své 4x200Wp sundám a dám místo nich 6x240W. To znamená, že mám k dispozici nové 2ks Lightway 240Wp polykrystal, každý za 6.500,- Kč okamžitě a až bude lepší počasí na výměnu, tak 4x200Wp Suntech polykrystal (viz. Hlučín 800Wp), používané od května a srpna 2011 za 6.000,- Kč/ks. Pište pokud máte zájem, jinak je dám příští týden na Aukro.
vmax2
Příspěvky: 40
Registrován: ned lis 13, 2011 8:23 pm
Reputace: 0

Re: Lightway polykrystal 240Wp

Příspěvek od vmax2 »

Zitra mrknu zda mam stejny panely/Sun.200 stejny,dal nevim/ a ozvu se.
Cossman
Příspěvky: 56
Registrován: úte pro 27, 2011 1:22 pm
Reputace: 0
Bydliště: Hlučín

Re: Lightway polykrystal 240Wp

Příspěvek od Cossman »

OK. Ty jsou zatím na střeše a vyrábějí. :yes: Měnit je budu až nebudou mrazy. ;)
vmax2
Příspěvky: 40
Registrován: ned lis 13, 2011 8:23 pm
Reputace: 0

Re: Lightway polykrystal 240Wp

Příspěvek od vmax2 »

Ok mam Suntech STP200-18/Ub-1,takze snad souhlas,v menicich rezerva 1kWh.jen ted otazka aby se nejak nerozhodilo pole?
Cossman
Příspěvky: 56
Registrován: úte pro 27, 2011 1:22 pm
Reputace: 0
Bydliště: Hlučín

Re: Lightway polykrystal 240Wp

Příspěvek od Cossman »

Snad souhlas znamená, že máte zájem o ty Suntechy 200Wp, které jsou zatím na střeše? Pokud ano, o kolik, všechny 4? Nerozumím, co myslíte tím "aby se nejak nerozhodilo pole"?
vmax2
Příspěvky: 40
Registrován: ned lis 13, 2011 8:23 pm
Reputace: 0

Re: Lightway polykrystal 240Wp

Příspěvek od vmax2 »

Snad souhlas znamenal ze jsem si nebyl jistej shodou panelu/ta 1 na konci/ted jsem se koukal na stitek a ok.To "nerozhodilo pole"jsem mel na mysli nestejnomerny/jiny/ vykon pridanych panelu ke stavajicim,ty moje jedou od rijna 2008.Nekde mam ulozeno odkaz na balancery mezi jednotlive panely,pry to navysuje vykon tusim o vic jak 5%,skusim poptat.Jinak mam zajem min.o 2ks,pripadne jak dopadne danove priznani o vsechny 4.Lonsky rok nedopadl dle predstav a vyhled na letosni taky neni nejlepsi.
Cossman
Příspěvky: 56
Registrován: úte pro 27, 2011 1:22 pm
Reputace: 0
Bydliště: Hlučín

Re: Lightway polykrystal 240Wp

Příspěvek od Cossman »

OK. Až to budete vědět určitě, ozvěte se, předběžně s Vámi budu počítat. ;) A až nebudou mrazy, sundám panely ze střechy a ozvu se já. ;)

Pokud budou panely zapojeny paralelně, tak bych se toho "rozhození pole" nebál. Kdysi jsem měl v rozvaděči ke každému panelu připojenou sériově diodu, aby do panelů netekl zpětný proud. Když jsem přidal k prvním dvěma panelům další dva, zapomněl jsem diody koupit. Poslal jsem proto švagra projít se před panely a sledoval ampérmetry jednotlivých panelů. Vždy klesl proud jen toho panelu, na který padal švagrův stín, ostatní ukazovaly pořád stejně a regulátor jejich součet. Takže jsem kvůli zbytečným ztrátám odpojil i ty dvě diody a vše funguje bez problémů. ;) Prostě si to "balancují" ty přemosťovací diody přímo na panelu. Zkuste najít ten odkaz na balancer. Moc se mi to totiž nezdá. Co by jako měl balancovat a jak zvyšovat výkon? :roll:

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek