Delta Solivia 5.0 G3

Měniče stejnosměrného proudu na střídavý proud, porovnání účinnosti, ztráty, optimalizace použití měničů, střídače v UPS - záložní zdroje.
Odpovědět
v.pro
Příspěvky: 28
Registrován: úte lis 03, 2015 10:41 am
Reputace: 0

Delta Solivia 5.0 G3

Příspěvek od v.pro »

Narazil jsem na pro mě celkem zajímavý střídač, respektive za zajímavou cenu. Co Vy na něj? http://www.obchodsolar.cz/Delta-Solivia-5-0-G3.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2127
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm
Reputace: 368

Re: Delta Solivia 5.0 G3

Příspěvek od fugas »

Jako ostrovník nic moc :) Jinak cena opravdu slušná.Ale připojit do sítě,pro mě nééé.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
vla
Příspěvky: 1188
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Reputace: 124
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: Delta Solivia 5.0 G3

Příspěvek od vla »

Nějak tu odpověďnechápu, šlo by to napsat i laikům srozumitelně? Díky.
Nemám rád tenhle stát.
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm
Reputace: 87

Re: Delta Solivia 5.0 G3

Příspěvek od brin »

Pro ostrovní elektrárny je ten střídač k ničemu. Musí být trvale sfázován se sítí a bez ní nefunguje. Primárně dodává elektřinu do sítě (po pokrytí lokální spotřeby).
Trosecnik

Re: Delta Solivia 5.0 G3

Příspěvek od Trosecnik »

Ale může být sfázován s jiným střídačem, který třeba běží trvale a jen čekat na svůj part v koncertu. Záleží také na spotřebě na prázdno a moc mi podobné nasazení neštymuje při vstupním rozsahu tohoto střídače (to snad připojit opravdu jen přímo na panely).

Ale jinak každého věc jak si navrhne svůj systém. Já chci jít zase cestou sfázovaných mikrostřídačů.
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm
Reputace: 87

Re: Delta Solivia 5.0 G3

Příspěvek od brin »

Jistě, to by šlo, ale nedovedu si představit praktičnost podobného systému bez přetoků do sítě.
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2176
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Reputace: 96
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Delta Solivia 5.0 G3

Příspěvek od gupa »

Podle manuálu jsem se nedočetl, jestli jde nastavovat relé a stím funkci antiislanding. Pro nastavení frekvence a stím odepínání a připínání měniče, se nastavuje kód země. Samotná vhodnost měniče např. pro Victron měniče by měla být prodiskutována s Victron distributorem.
Nutné funkce nebo možnosti nastavení jsou:

Tolerant voltage and frequency boundaries
Disable Anti-Islanding detection
Frequency dependent power reduction according to the graph in the MicroGrid flyer (Starting at 51 Hz with a droop of 60 %/Hz, so at 52.8 Hz the power = zero and the inverter disconnects at 53 Hz)




Funční měniče pro Victron microgrid jsou:Compatible inverters are:

Fronius IG Plus V (1~, 2~, 3~, 2.5 kW up to 12 kW) → from IGF 5.0.66 on with settings according to the VICTRON recommendations.
Fronius Galvo (1~, 1.5 kW up to 3.1 kW) → use latest FW
Fronius Symo (3~, 3 kW up to 20 kW) → use latest FW
Fronius Primo (1~, 3 kW up to 8.2 kW) → use FW that will be available next week (week32)
Fronius Eco (3~, 25 kW up to 27 kW) → use latest FW
Fronius Agilo (3~, 75 kW up to 100 kW) → use latest FW

http://www.victronenergy.com/live/ac_coupling:fronius
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Uživatelský avatar
RRR
Příspěvky: 211
Registrován: pon led 09, 2012 7:24 pm
Reputace: 12

Re: Delta Solivia 5.0 G3

Příspěvek od RRR »

Jenom upřesním že u Victronu se nemusí jednat pouze přímo o výše uvedené měniče. U těchto měničů je pouze výhoda, že umí datově komunikovat s výrobky Victron (například aktuální údaj o výstupním výkonu).
Pokud se má jednat o použití v ostrovním systému (což nikde není uvedeno), tak tam lze samozřejmě běžný On-grid měnič také použít a sice ve spolupráci se skutečným ostrovním měničem, který umí měnit výstupní frekvenci a tím řídit výkon On-grid měniče, tzv AC-vazba. On-grid měnič však musí podporovat normu AR-N 4105, což tedy u výše uvedeného nevidím.

Praktičnost podobného systému je vtom, že pokud máte hlavní spotřebu přes den, dosahujete podstatně vyšší účinnosti než při DC-vazbě.

Odpovědět