pomoc z nastavením regulátora

Diskuze na téma regulátorů TriStar Morningstar
Odpovědět
para007
Příspěvky: 53
Registrován: pát kvě 18, 2012 8:57 pm
Reputace: 0
Bydliště: Vsetín

pomoc z nastavením regulátora

Příspěvek od para007 »

Dobry večer solárníci :))

měl bych prosbu ,potřeboval bych poradit s moji malou Fv. elektrárničku.
Mam zde použitý regulátor TriStar MPPT 60A a nabijím tím akumulátory KPM250P.pararelně 2x24V nebo li 20 článku.
Potřeboval bych poradit správným nastavením tehoto regulátoru.(na jaký druh akumulátoru nastavit
přepínače) v tuto dobu to mám nastavené 4 ON,5 OOF,6 ON a zda se mě že baterky zdechlačí .
v případně pomoc z nastavením MSView ,a chtěl bych se zeptat zda li se nedá použit nějaký jiný prográmek z nějakou diagnostikou?
Můj systém na 80V které jedou z panelu a v regulátoru jsem zatím použil jen 24V a to s důvodu že mám měnič na 24V a 2000W

Velice děkuji za jaků koliv myšlenku a nápad. :yes:
:))
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2176
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Reputace: 96
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: pomoc z nastavením regulátora

Příspěvek od gupa »

Já nevím jak tristar přesně nastavit, ale zkusil bych dle návodu buď L- 16, ale toto nastavení pere do baterie maximum jen 3h což je málo. Rozumnější by mohlo být On On On, přes ten MSview zkusit jít na maximum co měnič pojme bez vypnutí, což by mělo být něco pod 32, podle návodu.

Odhaduji nastavení kvůli měniči tak 31,8V na regulátoru a pokud vypne, po desetinách volty snižovat. Nastavit opravdu maximum pro to nabíjení co snese ten měnič a články bych propojil po 1,2V/0,5kAh.

Každopádně co vím, regulátor pokud bude měřit odpor baterie asi nenabije NiCd stále jak má, bude nějak odepínat, pro 24VNiCd by mělo být nastaveno spíše na 36V systémových a ty limity postahovat k 31-32V kvůli měniči. Nebo ubrat buď jeden nebo dva články aby se ten odpor baterie projevil a regulátor začal konečně nabíjet. To ale tristar asi neumí to nastavení na 36V.
tristarbattery.JPG
Měnič má pro nabíjení 31V, ale v parametrech by mohl vydržet až někde okolo 32V.
austriamenicMaxVbattery.JPG
austriamenic2000W24V.JPG
Edit:
Ještě k elektrolytu, je potřeba ho přeměřit a případně pokud bude málo dohustit dle návodu z Feraku. např. vychladlým dostupnějším v drogerii NaOH nebo zakoupit suchý KOH, vypipetovat co se dá a rozmíchat, nechat vychladnou a dolít. U KPM 250P by měla být naboku ryska. Hustota dobrého elektrolytu má přímý vliv na ten odpor při nabíjení NiCd. Čím řidší, tím více lítá napětí.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
para007
Příspěvky: 53
Registrován: pát kvě 18, 2012 8:57 pm
Reputace: 0
Bydliště: Vsetín

Re: pomoc z nastavením regulátora

Příspěvek od para007 »

Moc děkuji.
Vyskošim to přepnout.co se tyka akumulatoru tak se je chystàm přes zímu je repasovat *batt*

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek