CARSPA MPPT-30A atd

Diskuze na téma solárních, větrných a ostatních regulátorů, datové komunikace mezi regulátory a PC, instalace software, zapojení regulátorů, chování a zkušenosti s různými typy regulátorů.
Odpovědět
vla
Příspěvky: 1188
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Reputace: 124
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

CARSPA MPPT-30A atd

Příspěvek od vla »

Máte s touto řadou regulátorů nějaké zkušenosti, jsou vůbec MPPT? Přijde mi, že mají divné parametry, ale jsou levné, tak bych i případně zkusil. Nechají se na nich nastavit nějaké parametry? V návodu jsou nějaké rozsahy třeba minim. napětí aku, ale jak se to případně nastavuje už ne atd. Díky za případné info. Vla.
Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2699
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Reputace: 490
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: CARSPA MPPT-30A atd

Příspěvek od kybos »

S měniči od výrobce Carspa mám špatné zkušenosti. Jejich životnost je nepřiměřeně krátká, neexistuje k nim pozáruční servis, respektive je dodavatelé s odkazem na jejich nízkou cenu po ukončení záruky neopravují. Schéma zapojení pro účely opravy svépomocí výrobce nezveřejňuje. Zakoupil jsem na českém trhu měnič Carspa, který by určitě neprošel naší zkušebnou. Nemá dvojitou izolaci a ochranný vodič přívodní šňůry je uvnitř zařízení ustřižen. Jeho použití je tak životu nebezpečné. Použité filtrační kondenzátory jsou bez jakékoliv napěťové rezervy a v daném zapojení vydrží fungovat jen několik stovek hodin. Kolaps filtrů má obvykle za následek likvidaci několika dalších aktivních i pasivních součástek a oprava se tak stává téměř nerentabilní.
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
vla
Příspěvky: 1188
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Reputace: 124
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: CARSPA MPPT-30A atd

Příspěvek od vla »

Jenže mě zajímá regulátor, hlavně jestli je opravdu MPPT, případně něco ohledně nastavení. Dostupné info jsou trošku nedostatečné.
Nemám rád tenhle stát.
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm
Reputace: 87

Re: CARSPA MPPT-30A atd

Příspěvek od brin »

Vzhledem ke kvalitě měničů bych očekával stejnou kvalitu i u regulátorů. Nebylo by jednoduší objednat nějakou Čínu z aliexpresu? Tam aspoň máte komentáře, které vám zajistí nějakou míru jistoty.
Uživatelský avatar
Viktor X
Příspěvky: 115
Registrován: čtv črc 16, 2015 12:56 pm
Reputace: 5
Bydliště: Praha a okolí

Re: CARSPA MPPT-30A atd

Příspěvek od Viktor X »

"Specifikace:
-Model: CARSPA MPPT-30A
-Skutečné jmenovité napětí: 12/24V
-Skutečný rozsah vstupního napětí: 12V~20V / 24V~40V"
Tak vzhledem ke vstupnímu napěťovému rozsahu bych si tipnul, že to MPPT nebude.
vla
Příspěvky: 1188
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Reputace: 124
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: CARSPA MPPT-30A atd

Příspěvek od vla »

Přesně to napětí je mi divné. Pokud je to celkově šmejd, jak někteří naznačují, tak by to měla vyřešit dvouletá záruka. Měnič mám Carspa sinus 600/1200W a naprostá spokojenost. Kolega Kybos udává životnost stovky hodin, u mě je to zatím 4400 hodin bez jediného problému, byl přetížen odběrem, byl přetížen přepětím, je nepřetržitě zapnutý a vše zatím ustál s pomocí vlastních ochran.
Nemám rád tenhle stát.
vla
Příspěvky: 1188
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Reputace: 124
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: CARSPA MPPT-30A atd

Příspěvek od vla »

Přesně to napětí je mi divné. Pokud je to celkově šmejd, jak někteří naznačují, tak by to měla vyřešit dvouletá záruka. Měnič mám Carspa sinus 600/1200W a naprostá spokojenost. Kolega Kybos udává životnost stovky hodin, u mě je to zatím 4400 hodin bez jediného problému, byl přetížen odběrem, byl přetížen přepětím, je nepřetržitě zapnutý a vše zatím ustál s pomocí vlastních ochran.
Nemám rád tenhle stát.
vla
Příspěvky: 1188
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Reputace: 124
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: CARSPA MPPT-30A atd

Příspěvek od vla »

Jelikož zde nikdo přesně neví, zaslal jsem jednomu z větších prodejců konkrétní dotaz na MPPT tohoto regulátoru. Bohužel vůbec neodpověděl, takže raději zkusím něco s jasnějšími parametry.
Nemám rád tenhle stát.
FRSO
Příspěvky: 2253
Registrován: ned srp 14, 2011 10:13 pm
Reputace: 136
Lokalita: poblíž Hodonína
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 7200
Kapacita baterie [kWh]: 9

Re: CARSPA MPPT-30A atd

Příspěvek od FRSO »

vla píše:Jelikož zde nikdo přesně neví, zaslal jsem jednomu z větších prodejců konkrétní dotaz na MPPT tohoto regulátoru. Bohužel vůbec neodpověděl, takže raději zkusím něco s jasnějšími parametry.
Zdravím, tento by mohl být MPPT podle parametrů:

http://www.alibaba.com/product-detail/3 ... 101.cLnheW

http://www.alibaba.com/trade/search?fsb ... PPT+Carspa
5,4 kWp JJZ 4deg,1,8kWp JV 24deg, do 13.8.2022 bylo 3,6 kWp, MPII 5k, Victron MPPT 250/85-TR, aku 9,45 kWh Lion 15S, BMS 200A, Smart Shunt 500A.
k 6.3.2024 8115kWh
Harry
Příspěvky: 141
Registrován: pon bře 05, 2012 10:33 pm
Reputace: 7

Re: CARSPA MPPT-30A atd

Příspěvek od Harry »

vla píše:Jelikož zde nikdo přesně neví, zaslal jsem jednomu z větších prodejců konkrétní dotaz na MPPT tohoto regulátoru. Bohužel vůbec neodpověděl, takže raději zkusím něco s jasnějšími parametry.
myslím, že nějaký podobný výrobek jsme diskutovali v tomto vláknu...doporučuji pročíst...jsou tam i fotky

https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... ppt+i4wifi

bylo to vydáváno z MPPT a MPPT to nebylo ani omylem..

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek