Mĕnič

Archiv ukončených inzerátů
kodl69
Příspěvky: 7377
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Mĕnič

Příspěvek od kodl69 »

už sem to psal několikrát, dokonce ti udělají takový, jak je libo, pokud to je jenom trochu možný - http://www.nadeta.cz/nahradni-dily/ohri ... ItemIdx=21 mám v dražickým boileru tohle, dva termostaty (i havarijní), ten ze soláru je nastavenej na 80st, ten z elektriky na 40st. Všechny termostaty jdou vměsznat do původní jímky, celkem v pohodě. Mám to ve 120l boileru a to 1kw těleso na ohřev stačí.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Matess
Příspěvky: 1506
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Reputace: 158
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Mĕnič

Příspěvek od Matess »

promin vim ze obcas nekdo napise neco o takove telese, ale porad se mi nedari najit neco optimalniho. Ty mas v bateriich 90V?

Jinak tohle je prvni pekne topne teleso, ktere umoznuje beh obojiho v jednom bojleru a moc se mi to libi.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2126
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm
Reputace: 368

Re: Mĕnič

Příspěvek od fugas »

Matess píše:
fugas píše:Dobré ráno.
Pokud jde tedy hlavně o bojler,vyřešil jsem to v dražickém bojleru dělenou AC/DC spirálou na zakázku.Mě vyšla na 1100Kč.Žádný měnič a přebytky DC rovnou do bojleru.Druhá polovina tělesa 1000W/220V ve vašem případě čistého ostrova třeba pro centrálu ve velmi nouzovém případě.Případnou lednici pak bohatě utáhne měnič 1500W HF.Měl jsem to tak na 12V také.Ale tedy normálni kombinovanou dvoumetrovou lednici.Tu potvoru co máme teď,tu už nerozběhne.A cena měniče je rázem někde jinde.
jina spirala... kdo? kde? za kolik?
Firma ELKOP.Snad to píšu dobře.Prostě jsem tam zavolal a řekl pánovi že chci suché těleso 24VDC-750W / 220VAC-1000W do dražického bojleru.Pán se zeptal kolik článků,takže já že šest a tím to zvadlo.Mailem mi poslal nabídku,já jemu adresu.Za čtrnáct dní přišlo těleso za 1200Kč včetně poštovného,což jsem ochoten zaplatit.A paráda,jsem spokojen.


EDIT: Jak píše kodl.Ale mám 1kW ve dvoustováku a stačí to také.Prostě případně hřeje déle.Chtěl jsem jen 1kW právě kvůli nejnouzovějšímu dohřátí centrálou v případě nedostatku FV výkonu v kombinaci s delším výpadkem DS.Voda v 200l bojleru se samozřejmě nikdy nepodaří vytočit do studena,ale kdyby řekněme dva dny nešla DS,tak už by to chtělo přihřát.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2126
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm
Reputace: 368

Re: Mĕnič

Příspěvek od fugas »

hurvayz píše:-věčně nekonečné a oblíbené téma..
Věčné je to asi proto,že individuální požadavky se diametrálně liší.No a kupovat padesát kilo mědi za šedesát tisíc korun kvůli bojleru a lednici,zdá se mi být poněkud nešťastné.Kupovat kvůli tomu PJ je ještě méně šťastné,protože až bude neupravená pětka tlačit do bojleru 2kW třeba hodinu,bez přídavného chlazení se dříve či později zastřelí.Přitom to jde potichu na DC s nulovou spotřebou v klidu a standardní lednici uveze v pohodě měnič za méně než půlku ceny a to i od firmy se jménem.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Reputace: 112
Bydliště: Skoro u SK

Re: Mĕnič

Příspěvek od hurvayz »

Šak..
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
kodl69
Příspěvky: 7377
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Mĕnič

Příspěvek od kodl69 »

to matess na baterii mám53V, ale na panelech, když svítí tak i víc...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.

Zamčeno