čidlo alarmu

Servery, desktopové počítače a notebooky, netbooky, PC monitory, periferie ...
Odpovědět
davidlod
Příspěvky: 3
Registrován: ned zář 06, 2015 9:47 am
Reputace: 0

čidlo alarmu

Příspěvek od davidlod »

Zdravím,
jsem tu nový a mám tenhle dotaz:
Moje hobby je loď, na které mám, mimo jiné, taky pidi ostrovní systém. Celkem všechno funguje, až včera jsem narazil na problém, který bych potřeboval pomoc vyřešit.
Při zapojení nového mikrovlnného čidla alarmu na měnič 12/220 V se na vstupu 220V do čidla pekelně hřeje nějaký odpor. Při zapojení do sítě je všechno OK. Co s tím? Žádný jiný spotřebič (nabíječky mobilů, PC, atd.) tohle nedělá.
Zřejmě to dělají hrby na modifikované sinusovce. Pomohlo by předřadit na vstup alarmu něco, co by trochu srazilo napětí? A když, tak co?
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2699
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Reputace: 490
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: čidlo alarmu

Příspěvek od kybos »

Výrobce čidla zřejmě předpokládá sinusový průběh napájecího napětí, což asi není splněno. Nejlepší způsob, jak to vyřešit bude asi nahradit napájecí zdroj čidla DC/DC měničem napájeným z 12V DC. Takové zapojení bude mít nižší ztráty než převádět energii přes DC/AC a AC/DC měniče.
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
davidlod
Příspěvky: 3
Registrován: ned zář 06, 2015 9:47 am
Reputace: 0

Re: čidlo alarmu

Příspěvek od davidlod »

To mě napadlo první - krmit to rovnou DC. Když jsem čidlo otevřel, zjistil jsem, že to je nad moje síly. Dvojitej tišťák a mikrosoučástky. Zdroj tam sice vidím, ale zapojení mi není jasný.
FRSO
Příspěvky: 2252
Registrován: ned srp 14, 2011 10:13 pm
Reputace: 136
Lokalita: poblíž Hodonína
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 7200
Kapacita baterie [kWh]: 9

Re: čidlo alarmu

Příspěvek od FRSO »

davidlod píše:To mě napadlo první - krmit to rovnou DC. Když jsem čidlo otevřel, zjistil jsem, že to je nad moje síly. Dvojitej tišťák a mikrosoučástky. Zdroj tam sice vidím, ale zapojení mi není jasný.
Zdravím, co to máš za měnič-jaký typ, popř. výrobce ?, ten modifik měnič máš na celou loď ??, zřejmě ti hřeje předřadný odpor před usměrnovacíma diodama protože to na kondíku dělá špičky od toho měniče a zvyšuje se proud tím odporem. Sinus by to nědělal to jo, ale cena Sinus měniče je jiná-vyšší.
5,4 kWp JJZ 4deg,1,8kWp JV 24deg, do 13.8.2022 bylo 3,6 kWp, MPII 5k, Victron MPPT 250/85-TR, aku 9,45 kWh Lion 15S, BMS 200A, Smart Shunt 500A.
k 6.3.2024 8115kWh
davidlod
Příspěvky: 3
Registrován: ned zář 06, 2015 9:47 am
Reputace: 0

Re: čidlo alarmu

Příspěvek od davidlod »

jo, přesně, hřeje se předřadný odpor. Měnič je Voltcraft 300 - s ničím jiným nemá problém.

co by se stalo dát do serie diodu a pustit tam jen půl tý hrbatý sinusovky? Odpravím to docela, nebo mám udělat pokus?

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek