MeanWell TN série

Měniče značky MeanWell
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am
Reputace: 93

MeanWell TN série

Příspěvek od vata »

Zdravím,

chtěla jsem se optat na zkušenosti se střídačem MeanWell TN, který má zabudovaný AC nabíječ a umí přepínat mezi AC sítěmi.
Jde mi konkrétně o to, zda v systému, ve kterém se baterie nabíjí regulátorem, nebije AC nabíječ TN s regulátorem.
A taky o to, jak se chová ta priorizace sítí v případě, že je nastaven power saving a nejsou připojeny k TN panely.

Díky :)
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
bert
Příspěvky: 365
Registrován: stř zář 07, 2011 10:09 pm
Reputace: 11

Re: MeanWell TN série

Příspěvek od bert »

Zdravím!
MeanWell TN-3000-224B, mám spojazdnený od konca septembra. Veľmi som ho nesledoval. No v princípe pracuje v dvoch režimoch. Dodávaný je režime
--"UPS". V tomto režime dodáva energiu zo siete a udržuje batérie nabité v pohotovosti, pre prípad výpadku siete. V momente výpadku, plynule prechádza na výrobu energie z batérií. Po obnovení dodávky zo siete, opäť prechádza na dodávku zo sieťe a dobíjanie a udržovanie batérií.
--"Power saving". V tomto režime si sleduje "maximálnu" úsporu energie zo siete. Vyrába primárne z batérií, no sleduje aj ich stav. Keď ho zapnem a batérie nie sú dostatočne nabité(teraz sa to deje dva mesiace v kuse), začne dodávať zo siete a dobíjať batérie. Dobíjať by mal najprv solárnym regulátorom PWM, ktorý má zabudovaný. Ak nie je na vstupe z panelov dostatočný výkon, pripája k tomu aj sieťovú nabíjačku(11,9A v mojom prípade 24V). Ja mám externý MPPT regulátor (o ktorom samozrejme menič nič nevie) a tak automaticky po pripojení DC a nižšom napätí, prechádza na "dobitie batérií" a až po dobití prejde na odber z nich. Ak svieti slnko a nechcem aby mi dobíjalo zo siete, po zapnutí DC napätia na menič, na pár sekúnd vypnem istič zo siete. Po opätovnom zapnutí, už drží na batérie, pokiať napätie neklesne pod nastavenú hranicu. Potom opäť dobíja. Raz som ho nechal dobiť zo sieťe "naplno" a zožralo mi to cez 18kWh. Neviem presne ako boli batérie vybité a ani presne na aké napätie nabíja. No okrem toho, že ma potešila aspom čiastočná kapacita batérií, bol som smutný :cry: z toho, že sa to momentálne nedá nabíjať zo slnka. Spotreba tohoto meniča v prevádzke na batérie stíha totiž spotrebovať presne to, čo z panelov lezie(1,95A asi 50W).
Hraničné napätia sa tam dajú nastaviť cez PC. http://www.meanwell.co/assets/data/TN-3000-spec.pdf Pravdu povediac, som sa tým moc zatiaľ nezaoberal.
Z tohto meniča zapojeného v mojom "druhom" samostatnom bloku https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f=3&t=289 mám natiahnutý kábel k "prvému" bloku https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f=3&t=153. Mám to spravené tak, že "prvý blok" napája televízory, rádiá + zásuvky a svetlá v dvoch miestnostiach(plánujem dotiahnuť kábel aj do pivnice, kde mám čerpadlá na ohrev vody zo slnka a tiež nejaké svetlá). Po vybití prepína "By-pass" (dva mechaniky blokované reverzné stakače) na elektrinu z "druhého bloku". Tento inak napája stále aj predlžovák do kuchyne. Na tom je pripojená chladnička a dva mraziaky. No je tu možnosť pripojiť aj mikrovlnku, rýchlovarnú konvicu a indukčnú dosku...(snáď ak raz opäť zasvieti *sun* ). Takže výpadok jedného zdroja nahrádza druhý. No a v lete okrem nejakých svetiel a práčky, ktoré zatiaľ idú na štátnu elektriku, by som nemal poznať pár dní, že mi odcvili prívod ;) . Samozrejme, ešte musím trošku pridať zopár panelov a spraviť 3-fázovú elektriku pre motory, aby sa dalo na zimu uskladniť aspom trochu energie v podobe narezaného dreva pomocou slniečka(ten 5,5kW cirkulár to v pohode pár hodín utiahne). No táto mizéria, čo na nás teraz svieti, stačí len na udržiavanie batérok.
Prajem všetkým samé slnečné dni!
bert
PS.: Mám doma nový nerozbalený TN-3000-212B (12V). Plánovaný na "prvý blok". No do jari ho určite nevyužijem. Ak by bol solídny záujem, možno by som ho pustil.
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am
Reputace: 93

Re: MeanWell TN série

Příspěvek od vata »

díky za odpověď. Takže nedá se to nastavit tak, aby AC nabíječka jela jen ondemand, že ne...
Já totiž na jaře budu potřebovat další střídač, protože ten Volcraft sinus 600W samozřejmě ledničku neutáhne (teda jen občas). Tak jsem přemýšlela i o tom meanwellu, ale ta klidová spotřeba, i tahle umělá inteligence mě odrazuje. Možná vyhradím ledničce něco samostatného, levnějšího nesinusového - méně žravého, hloupějšího...
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
vanous
Příspěvky: 116
Registrován: sob říj 15, 2011 7:28 pm
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: MeanWell TN série

Příspěvek od vanous »

pokud by to ovsem neslo prepinat po seriove lince, vycitam jiz hodnoty z MW TS-1500, pripadne jej umim vypnout/zapnout ale vice muj menic neumi... https://pachube.com/feeds/41032
vonpauluz
Příspěvky: 4
Registrován: pát pro 30, 2011 7:30 am
Reputace: 0
Bydliště: Brno-venkov

Re: MeanWell TN série

Příspěvek od vonpauluz »

zdraví všechny meanwellaky
pořídil jsem si TN3000 224B, představujisi - zatím - v režimu UPS kde batreky dobíjím na nízký tarif a z jara bych šel do FV panelů. S přepojením ze sítě na "baterky" je řešeno spínačkama z el.měru (1fáze). Při vysokém tarifu jedu pouze vyvolený okruh ( oddělením F,N ) kde oddělení od sítě a při výpadku měniče řeším stykačovým reversem-bypassem. Po prvopočátečným zapojení a zprovoznění jsem na výstupu z měniče naměřil napětí mezi zemí -středním vodičem 100V a zemí a fází 140V. Po zkušebním nahozením do okruhu spotřebiče nic neříkaj pouze eletronika kotle se hodí do poruchy. Zatím jsem měnič odpojil a jedu bypassem ze sítě ( sít TN-S). Poradil by někdo ...nebo se podělil o zkošenosti jak s měničem tak s paneli na něj..?
díky
MilanK
Příspěvky: 161
Registrován: ned led 15, 2012 11:31 pm
Reputace: 4
Bydliště: Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Re: MeanWell TN série

Příspěvek od MilanK »

Můžete mi někdo kdo vlastníte TN3000 224B změřit proud nebo spotřebu ve watech který bere měnič ze sítě pri plně nabitém akumulátoru v režimu UPS ? Díky.
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am
Reputace: 93

Re: MeanWell TN série

Příspěvek od vata »

Zdravím,
neznáte nějaký způsob, jak vypnout TS/TN vzdáleně relátkem bez toho aniž by se kvůli tomu musel stavět počítač?
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
soooc
Příspěvky: 94
Registrován: sob srp 20, 2011 10:31 pm
Reputace: 1

Re: MeanWell TN série

Příspěvek od soooc »

vata píše:Zdravím,
neznáte nějaký způsob, jak vypnout TS/TN vzdáleně relátkem bez toho aniž by se kvůli tomu musel stavět počítač?

SDS micro? http://www.onlinetechnology.cz/SDS-MICRO-DIN
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am
Reputace: 93

Re: MeanWell TN série

Příspěvek od vata »

MilanK píše:Můžete mi někdo kdo vlastníte TN3000 224B změřit proud nebo spotřebu ve watech který bere měnič ze sítě pri plně nabitém akumulátoru v režimu UPS ? Díky.
Zdravím, pan Kolařík z http://www.ostrovni-elektrarny.cz/ mi laskavě sdělil:

> Pak mám pro Vás změřené údaje o spotřebě měniče TS-1500 v klidu -
> zapnuto bez zátěže 1,4A (tedy cca 35W při 26V),
> standby režim (zapne se při odběru méně než 5W, je-li povolen) - 0,36 A
> (tedy cca 9W),
> vypnuto vypínačem - 0,03mA - 0W.

Předpokládám, že se bavíme o 12V verzi, kterou jsem poptávala, u 24V to nebude lepší. U TN to bude možná ještě mírně jinak :(
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: MeanWell TN série

Příspěvek od mypower.cz »

0.36A to je jak kdyz bych celou noc poslouchal muziku na svych creativech P580. 1.4A to je jak muj bezici notebook. To bych na noc pres zimu vypinal i pres stand-by rezim. Furt je to docela hodne vzhledem k tomu ze ten stridac necinne ceka a pomalicku papa tak je to porad zrale na vypnuti. V lete je to pochopitelne uplne jedno tahle mini spotreba. To je jasne.
Cossman
Příspěvky: 56
Registrován: úte pro 27, 2011 1:22 pm
Reputace: 0
Bydliště: Hlučín

Re: MeanWell TN série

Příspěvek od Cossman »

Vata: Myslím, že se jedná o 24V verzi, viz. 35W při 26V. Ale myslím, že u 12V verze to bude podobné, tzn. výkon +-stejný, čili proud větší.
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm
Reputace: 45

Re: MeanWell TN série

Příspěvek od matej »

vata píše:
MilanK píše:Můžete mi někdo kdo vlastníte TN3000 224B změřit proud nebo spotřebu ve watech který bere měnič ze sítě pri plně nabitém akumulátoru v režimu UPS ? Díky.
Zdravím, pan Kolařík z http://www.ostrovni-elektrarny.cz/ mi laskavě sdělil:

> Pak mám pro Vás změřené údaje o spotřebě měniče TS-1500 v klidu -
> zapnuto bez zátěže 1,4A (tedy cca 35W při 26V),
> standby režim (zapne se při odběru méně než 5W, je-li povolen) - 0,36 A
> (tedy cca 9W),
> vypnuto vypínačem - 0,03mA - 0W.

Předpokládám, že se bavíme o 12V verzi, kterou jsem poptávala, u 24V to nebude lepší. U TN to bude možná ještě mírně jinak :(
Tak to jsou dost vysoké hodnoty .. můj PowerJack 2500W sinus bere naprázdno asi 0,5A při 26V.
Pravda a Láska zvítězí!.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 426
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: MeanWell TN série

Příspěvek od abrams »

matej píše:Tak to jsou dost vysoké hodnoty .. můj PowerJack 2500W sinus bere naprázdno asi 0,5A při 26V.
Zdravím ,

divný , můj měnič 5kW má spotřebu na volnoběh také "jen" 0,4 - 0,5A při 26V :P .
Zapínání a vypínání mám na dálku , napojil jsem dvoulinku na vypínač :idea: .

Elektronům zdar
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am
Reputace: 93

Re: MeanWell TN série

Příspěvek od vata »

Taky se mi to vůbec nelíbí. Můj slaboučký sice ale ověřený Volcraft Sinus 600W žádný spořící režim nemá, žere bez zátěže kolem 4W.
Abramsi, ten Váš 5kW měnič to je taky MeanWell TS nebo TN? To víte že mě to zapojení před interní vypínač napadlo jako nouzovka, ale co záruka :(
Jaké tečou po té dvojlince proudy? Mám na to rezervované maličké signální relátko, které by mělo zvládnout spínaný výkon kolem 20W, ale...
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 426
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: MeanWell TN série

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

ten měnič není MeanWell , ale čína , mohu řící dost slušná mašina , až na fakt že má "dvoufázový výstup" :(
jinak bomba :yes: :yes: .
Co se týče ztráty záruky , když není na dělící rovině "pečeť" (samolepka) , tak není problém 8-) .
Proudy v tom vypínači jsou minimální , řekl bych v řádu stovek mA .
Nespíná přívod z aku , ale jen nějaké řídící napětí .

Ovládání mám ve třech režimech :
- automaticky (digitální časovač)
- ručně (dvě tlačítka , zapnout a vypnout)
- výpadek sítě (jen tady se projeví asi 5s zpoždění)

Není-li třeba , nejede = nežere :yes: .

Elektronům zdar
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
bourbon
Příspěvky: 26
Registrován: čtv bře 10, 2011 11:04 pm
Reputace: 0
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: MeanWell TN série

Příspěvek od bourbon »

Zdravím všechny
Mám za sebou již několik instalací,rozhodl jsem se proto pro měniče Meanwell TN-3000-248 a TN 3000-224 oba po několika dneh provozu odešly jak v modu UPS tak v modu save.Spravil jsem 248 a jdu ho vyzkoušet v modu stand-by a jsem zvědav...(výkonné mosfety v čudu můžu dodat).Měnič běžel v zátěžích do 1kW.Nejde u nich vypnout dobíjení ze sítě,což je problém,protože udržuje a dobíjí baterie svévolně a tedy žere,a v klidu má spotřebu 2,2A ve 24V...
V modu stand-by ho nyní budu zkoušet,jestli jednodužší TS je schopen trvalého provozu doporučil bych radši TS sám ho pořídím a vyzkouším.Dovezl jsem TN od výrobce cena cca 1000USD plus dovoz a clo
jestli máte někdo podobnou zkušenost prosím o vyjádření

ať nám svítí :-)
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am
Reputace: 93

Re: MeanWell TN série

Příspěvek od vata »

Zdravím, pokud by se dalo do dobíjení baterií ze sítě vypínat, byl by TN na papíře výborný měnič. Tohle a přílišná sofistikovanost (na automatizované vzdálené vypínání aby člověk stavěl počítač) mě od jeho koupi odradilo.
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am
Reputace: 31

Re: MeanWell TN série

Příspěvek od joseff »

bourbon: cena 1000 USD je zajimava, clo + dovoz vyslo na kolik?

Primlouvam se taky abyste se podelili kdo mate s MeanWellem TN-3000-248, abyste se podelili. Radeji ho tedy nekupovat?
bourbon
Příspěvky: 26
Registrován: čtv bře 10, 2011 11:04 pm
Reputace: 0
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: MeanWell TN série

Příspěvek od bourbon »

Netroufám si říct nekupovat,opravil jsem 248 dnes jsem jí pustil zatím s vypnutým AC vstupem.Běží na to cca 500W celou noc osvětlení areálu z LED svítidel.Uvidím ráno...
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am
Reputace: 31

Re: MeanWell TN série

Příspěvek od joseff »

Kdo by rekl, ze 3 kW menic odejde pri zatezi do 1 kW, ze? A muzes upresnit o jakou zatez se jednalo, co to bylo? Aby ostatni vedeli na co si dat pozor?

Na kolik vyslo to clo a dovoz? Dostal jsi na menice zaruku? Mohl bys ho pripadne za tuto cenu sehnat?

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek