permakulturni farma ZION (1kwp vítr,1kwp slunce) Mirovice

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: permakulturni farma ZION (1kwp vítr,1kwp slunce) Mirovic

Příspěvek od kodl69 »

pozor na to, v případě náhlého ochlazení/oteplení je velká akumulační hmota problém, ale snad nejsme skleníkoví tvorové, které pokles/ nárůst teploty o několi stupňů zabije. Mám v paměti rána u prarodičů, kde před zatopením v kamnech bylo cca 16°C a pak při vstávání víc než 20, takže konstantní teplkota je vlastně proti lidské přirozenosti, v jeskyni u ohně byly rozdíly jistě větší.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
seva
Příspěvky: 33
Registrován: čtv čer 04, 2015 9:09 pm
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: permakulturni farma ZION (1kwp vítr,1kwp slunce) Mirovic

Příspěvek od seva »

Díky za tip na na měření. Ohřívání vody sluncem mě zaujalo opravdu hodně, v létě vaříme na plynovém sporáku a vodu ohříváme dřevem v brutaru. Samostatný ohřev vody ze slunce bez potřeby el. proudu je pro off-grid v našem podnebí idealni. Ušetříme spoustu dřeva a k soběstačnosti o krok blíž:-). Brco přeju hodne stesti s peci pro mně je to nevyhovující, škoda. Psal jsi ze chceš vařit na dřevě i v létě- jestli jsem to dobre pochopil. Chtěl bych ti doporučit plynovou bombu. Vyjde nas to na 80 Kč mesicne a v lete je u kamen horko:-).
Brčo
Příspěvky: 126
Registrován: čtv říj 20, 2011 8:04 am
Reputace: 36
Bydliště: Trnava

Re: permakulturni farma ZION (1kwp vítr,1kwp slunce) Mirovic

Příspěvek od Brčo »

Plynovy sporak uz je zapojeny ;) ,ten je zaklad na varenie,drevo je len zaloha...
kodl69 píše:pozor na to, v případě náhlého ochlazení/oteplení je velká akumulační hmota problém, ale snad nejsme skleníkoví tvorové, které pokles/ nárůst teploty o několi stupňů zabije. Mám v paměti rána u prarodičů, kde před zatopením v kamnech bylo cca 16°C a pak při vstávání víc než 20, takže konstantní teplkota je vlastně proti lidské přirozenosti, v jeskyni u ohně byly rozdíly jistě větší.
prave ta tazka pec by mohla byt vyhoda,pravdaze ak sa bude pravidelne temperovat
seva
Příspěvky: 33
Registrován: čtv čer 04, 2015 9:09 pm
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: permakulturni farma ZION (1kwp vítr,1kwp slunce) Mirovic

Příspěvek od seva »

To se omlouvám:-) pěkná kuchyň. Přeju krásnej pozitivní den všem.
seva
Příspěvky: 33
Registrován: čtv čer 04, 2015 9:09 pm
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: permakulturni farma ZION (1kwp vítr,1kwp slunce) Mirovic

Příspěvek od seva »

Budu zlepšovat stávající systém a rad bych ho používal příští rok a pak ho instaloval do karavanu až se dodělá velká fve u domu. V karavanu je 12v instalace tudíž system musi být též 12v. Rad bych jeden panel kvůli manipulaci a stojanu. Mohli by jste mi poradit jake komponenty si nejlépe pořídit. Díky
Soban
Příspěvky: 3353
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Reputace: 164
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: permakulturni farma ZION (1kwp vítr,1kwp slunce) Mirovic

Příspěvek od Soban »

Trochu nechápu???

Ty chceš do domu 12V systém a pak ho dát do karavanu a do domu udělat pořádnou FVE?

Nebudou to vyhozené peníze?

Jinak mám k prodeji 12V měnič podobný axpertu viz: Prodám měnič PS1K-1250, DC/AC 12V/800W při osobním převzetí můžu předvést....

Ovšem je to tak akorát na svícení - pro dům má malý výkon 800W! a do auta je zase hlučný.

A do auta bych taky nedával 12V systém protože stejně ho nemůžeš připojit na autobaterii to by jsi ji zničil ta není na takový provoz stavěná a když budeš kupovat i baterii tak bych pořídil systém na 24V a pak měnič s výkonem 2 až 3kW aby se tam dalo krátkodobě připojit i něco silnějšího.
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek