WeatherCounter - nový program pro zpracování meteo dat :)

Home Assistant, Arduino, SDS, Raspberry, Linux, vzdálený dohled, automatizace, měření, opensource, closedsource, hotová řešení, DIY, stavebnice, komponenty, software, postupy, návody, schémata, rady, zkušenosti ...
Odpovědět
ostrovpoděbaby
Příspěvky: 86
Registrován: stř srp 22, 2012 9:38 am
Reputace: 0

WeatherCounter - nový program pro zpracování meteo dat :)

Příspěvek od ostrovpoděbaby »

Zdravím!

Není to tak dlouho, co jsem si pořídil svou první meteostanici WH 1090. Okamžitě jsem jí nainstaloval a začal sbírat data o počasí. Napadlo mě, že by bylo škoda nechat zapadnout starší data bez nějakého zpracování či dalších výsledků. Seznámil jsem se s jedním bývalým zaměstancem ČHMÚ, který mi poradil s tím, jak se data o počasí profesionálně zpracovávají. Dostal jsem se ke starým papírovým výkazům meteorologického pozorování. Jejich ruční vyplňování a propočítávání mi zabíralo spoustu času. Řekl jsem si, že si pozvu na pomoc největšího odborníka na počítání - počítač. Postupně jsem zprovoznil malý a jednoduchý prográmek, pro kterého byla tato práce hotová brnkačka. Stačí do něj nahrát data z vaší meteostanice a během pár vteřin z nich udělá přehledné tabulky se spoustou grafů!

Chtěli byste se dozvědět víc? Napište do zpráv nebo na e-mail david.bazout@seznam.cz !
Rád všem odpovím.

Jinak přeji hodně slunka ;)
EdaSky
Příspěvky: 11
Registrován: čtv bře 17, 2011 9:55 pm
Reputace: 1

Re: WeatherCounter - nový program pro zpracování meteo dat :

Příspěvek od EdaSky »

Už cca 6 let mi doma slouží WS2300, data ukládám do mysql po dvou minutách přes
http://www.lavrsen.dk/foswiki/bin/view/Open2300/WebHome
Výstup si programaju (lepím) sám a podle toho to taky vypadá.
Určitě by mě více zajímalo a snad i ostatní proto píšu sem.
Můžete hodit trošku podrobnosí?
Díky
ostrovpoděbaby
Příspěvky: 86
Registrován: stř srp 22, 2012 9:38 am
Reputace: 0

Re: WeatherCounter - nový program pro zpracování meteo dat :

Příspěvek od ostrovpoděbaby »

Dobrý večer.
Program běží v bezplatném tabulkovém kalkulátoru LibreOffice. Vstupní soubor pro další počítání je textový soubor v určitém formátu. Jde jen o to, aby byl na jednom řádku čas, datum a hodnoty měřených veličin oddělené třeba středníkem. Po nakopírování dat do kalkulátoru se během pár vteřin zpracují měsíční a roční statistiky, není problém dodělat i pro jiná období. V příloze posílám pár screenshotů pro ilustraci a odkaz na webové stránky o programu.

http://weathercounter.webnode.cz/

Omlouvám se, že odpovídám až teď, ale vůbec jsem si nevšimnul Vaší odpovědi :)
screen01.jpg
screen02.jpg
screen03.jpg

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek