Doporučte panely, kabeláž, MPPT

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
Vinnie24
Příspěvky: 33
Registrován: pát srp 07, 2015 10:47 am

Doporučte panely, kabeláž, MPPT

Příspěvek od Vinnie24 »

Zdravím,
díky vašim radám už mám 230V rozvody v chatě, z minulosti mám měnič 12V - 230V (prozatím čistý sinus 300W, při zatížení krátce 600W - v budoucnu uvažováno rozšíření na 1000W), mám i baterii (Banner 12V 180 Ah - uvažováno rozšíření ještě o jednu na dvojnásobek), teď už jen potřebuji to hlavní - a to panely, kabely, regulátor a jištění :) našel by se někdo, kdo doporučí slušné prodejce, případně dá vhodné reference o dobrých výrobcích dle níže uvedených specifikací? Na netu je mnoho firem, ale i mnoho lumpů, nemám s nimi zkušenosti, rád si nechám poradit, komu se vyhnout či jakým výrobkům :)
Provoz chaty jednodenní, max. dvoudenní, jen při hezkém počasí, spotřeba max 300W/den...

- 2 x panel 255 Wp
- vhodné konektory - zapojení dvou panelů paralelně - někde za 500,-, jinde za 150 ,- v čem je rozdíl?
- MPPT regulátor odpovídající doporučeným panelům a současně baterii 12V 180 Ah (i zamýšlenému rozšíření baterií na 12V 360 Ah)
- displej k zamýšlenému regulátoru
- vhodná kabeláž panel - regulátor - (vzdálenost panelu od regulátoru je cca 12m - 6m venku, 6 m uvnitř) - postačí 6 mm2?
- pojistný systém panel - regulátor - 20A?
- vhodná kabeláž regulátor - baterie - (vzdálenost baterie od regulátoru je cca 2,5 m) - jaký průměr?
- pojistný systém regulátor - baterie - 63 A?

Díky za názor, Vinnie

PS: E-bay, bazar, vyřazené výrobky prosím ne, chci určitou záruku...
2 x 255 Wp IBC poly, regulátor MPPT 150V / 40A, dispej MT-50, měnič Fairstone 300W, baterie trakční Banner 12V 180Ah

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek