MPPT solární regulátor nabíjení WRM15

Diskuze na téma solárních, větrných a ostatních regulátorů, datové komunikace mezi regulátory a PC, instalace software, zapojení regulátorů, chování a zkušenosti s různými typy regulátorů.
vla
Příspěvky: 1190
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

MPPT solární regulátor nabíjení WRM15

Příspěvek od vla »

Máte s ním někdo zkušenosti, vlastním ho od února a naprostá spokojenost, protože zatím bezchybně funguje a ukazuje V, A, W, KW , napětí baterie, je na všechny typy aku atd. (vypadá to jak reklama :D ). Jenže se na můj vkus dost hřeje, což prakticky znamená, že od výkonu cca 300 W je tak horký, že by se v ruce déle neudržel. Největší proud co mi z něj zatím lezl bylo cca17 A. Jelikož píší, že dává max 15a, je nějak jištěný proti přetíženína výstupu? Výkon jsem naměřil zatím max. cca 440 W, netuší někdo jestli pak omezuje, nebo případně pojde? Chystám se mu dodělat chlazení, řešil to někdo? Asi přidám Al chladič a ještě nějaký ventilátorek, máte jiná řešení? Díky, Vla.
Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm

Re: MPPT solární regulátor nabíjení WRM15

Příspěvek od vlkazajac »

Tento regulátor mám v zálohe, ešte som ho nepripájal. Má ho však marekon, napíšte mu SZ. Pokiaľ viem, mal na nom len cca 250 Wp a LiFe.

Oproti napr. EPSolaru je hodne menší a má kovové telo, bez plastov, takže vyššia teplota je prijateľná.
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek