powerjack lf 3-5kw 24v

Pravidla fóra
Zadání inzerátu

1) Zejména je potřeba vybrat správnou kategorii. Například pokud se jedná o prodej FV panelů, přidat inzerát do Bazar / Prodám / Fotovoltaické panely. Není-li rubrika jednoznačná, přidáme do Bazar / Prodám.

2) Vhodně zvolte název téma, aby bylo nejlépe na první pohled jasné o co v daném tématu jde. Například "Měnič PowerJack 3kW", "Zbytky montážního materiálu pro FV panely".

3) Nerozvíjejte v Bazaru nesouvisející diskuze na téma netýkající se původního prodeje. Pokud chcete diskutovat například o vhodnosti daného produktu, nebo podobném produktu, založte nové téma v Elektroporadně a do vašeho příspěvku vložte odkaz na původní bazarový prodej, aby byla zřejmá souvislost.

4) Nevkládejte další inzerát do existujícího tématu založeného jiným autorem inzerátu. Na váš nový inzerát vždy vytvořte nové téma. Důvodem je zejména možnost ukončení inzerce původním zakladatelem tématu.

5) Při nabídce nebo poptávce uveďte lokalitu kde se dané zboží nachází, případně odkud jej poptáváte.

6) Uvádějte cenu, v opačném případě se jedná o Aukci.

7) Neobávejte se téma pravidelně aktualizovat například při změně ceny, nebo prodání části komponent. Do tématu vložte nový příspěvek s informací co je prodáno či nakoupeno, co zbývá, nebo informaci o změně ceny.

8) Při dokončení prodeje či nákupu dopište jako poslední příspěvek informaci, že už bylo nakoupeno a nebo že je vše prodáno. Tato informace je důležitá pro ostatní jako fakt, že inzerát je už ukončen.

9) Souhlasím a jsem si vědom že v případě nerespektování pravidel může být inzerát smazán!

NOVÁČKOVÉ MOHOU ODESÍLAT SOUKROMÉ ZPRÁVY AŽ PO ODESLÁNÍ ALESPOŇ 3 (TŘÍ) PŘÍSPĚVKů!

Více o pravidlech bazaru: viewtopic.php?f=15&t=4657
MareC3k
Příspěvky: 491
Registrován: pát říj 05, 2012 8:37 pm
Reputace: 56
Bydliště: SK pri Presove

Re: powerjack lf 3-5kw 24v

Příspěvek od MareC3k »

Tak to moj 24V 8kw vydrzal v sobotu zataz: bezna spotreba 500W+bojler 2400W+cerpadlo+750W+ susicka 1000W a ked sa do toho zapla chladnicka tak zacal piskat a vypol sa. mal asi 60C :(
+- 25kWp, 53V 700Ah LifeYpo4+zaloha olovo, 2x5kW Axpert + 3x XTM 4000+Victron quattro 15.000, 5x Victron 250/100, https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?t=780 KIA EV6
Uživatelský avatar
ixo
Příspěvky: 489
Registrován: stř říj 10, 2012 6:11 pm
Reputace: 22
Bydliště: Bratislava

Re: powerjack lf 3-5kw 24v

Příspěvek od ixo »

dracekvo píše:Můžu na něj zkusit rozběhnout velkou flexu, kdybys chtěl.
To by som bol velmi rad, neviem, kolko ma flexa, vseobecne by ma zaujimal narazovy rozbeh 1200W motora, napriklad tej kosacky, vertikulatora... I ked teraz citam, ze Fugas nim rozbieha 1300W cerpadlo, tak by to malo byt OK.
1900 Wp, LiFePo 8x200Ah + 123\SmartBMS, Tristar MPPT 60A, Meanwell 1 kW, PowerJack 5kW, Bratislava
Monitoring systému: https://panel.homeinfo.sk/?id_objekt=15 ... elektraren
(Ne)návratnosť systému: https://tinyurl.com/cx74hkv
Zdieľaná databáza meničov: https://tinyurl.com/mx6gvsj
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: powerjack lf 3-5kw 24v

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

AC motory bývají docela problém , drtivá většina ledniček nemá soft-startéry :arrow: rázy , kdežto s výkonnějšími motory ve vysavačích , zahradní technice , čerpadlech se už hojně vyskytují soft-startéry které jednak šetří stroj samotný , ale i naše měniče :) . A pokud i měnič obsahuje soft-start , tak nebývá problém :yes: . Mám 6kW HF a bez jedinýho pípnutí utáhl barák + 1kW čerpadlo (bez softu) ve studni + 1,4kW vapka (taky bez softu) ::rolleyes:: ... čistil sem vapkou odpadní potrubí vodou ze studny :mrgreen: .

První měnič co jsem koupil neuměl soft-start :arrow: :evil: :arrow: poučen jsem kupovaj už jen měniče se soft-startem :yes: , potíže nastávaly jen při přetížení , né jen ze špiček :uh: .

Elektronům zdar *sun* :fuuu:
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm
Reputace: 155

Re: powerjack lf 3-5kw 24v

Příspěvek od dracekvo »

Hele a jak funguje ten soft start na měniči. Já myslel, že kvůli aktivování této funkce, se musí měnič vypnout a pak zapnout. Tj. za běžného provozu je jedno jestli měnič má softstart, nebo ne.
Pokud napřímo zapnu nějakej spotřebič s nárazem, co měnič nedá, tak vypadne jak se soft, tak bez soft. Jedinej rozdíl bude ten, že se softstartem, po pár vteřinách zkusí nájezd a při dobré konstalaci hvězd se možná i rozjede.
Ale každopádně dojde ke kompetnímu výpadku 230V a to třeba lednice nemá ráda, protože kompresor se do tlaku nerozjede a zapracuje nadproudová ochrana.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2126
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm
Reputace: 368

Re: powerjack lf 3-5kw 24v

Příspěvek od fugas »

Když jsem byl ještě na 12V,měnič 1500W sinus se softstartem rozbíhal třeba vysavač slyšitelně pozvolna oproti provozu z DS.Ale jak jsem psal,velkou lednici nedal ani se softstartem.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: powerjack lf 3-5kw 24v

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

soft-start právě lépe rozjíždí silné spotřebiče díky tomu že umí snížit výstupní napětí aby nedošlo k překročení max proudu co měníč dá . měnič bez softu skrátka spadne protože odběr je vyšší než co dovede dát .
U mého měniče se soft pozná okamžitým mírným pohasnutím světel (jen žárovky a obyč. zářivky - elektronický světla to neovlivní) , následované pozvolným rozjasněním do normálního stavu před zapnutím žrouta :idea: . Vysavače s regulací výkonu , a nemálo bez regulace také nabíhají pozvolně :arrow: mají soft-start :mrgreen: .
Funkce obnovení činnosti po přetížení se nazývá auto-restart (můj HF toto umí taky :D ) .

Elektronům zdar *sun* :fuuu:
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Roszitz
Příspěvky: 5
Registrován: pon dub 11, 2016 1:03 pm
Reputace: 0

Re: powerjack lf 3-5kw 24v

Příspěvek od Roszitz »

Mám dotaz, ještě na podzim tahal PJ 5kW štipacku 3kW a teď se rozhodl, že nedá 700 W. Jde do důchodu nebo se dá opravit?
Ostrov - FVE ve vývoji, zatím 1,5kW 6x Canadian Solar 250W, MS Tristar MPPT 60A, baterie 345 Ah / 24V PzS Hawker, PJ 24V/230V 5000W (Carspa SK1000UR-242 24V/230V 1000W po bouřce odešla do křemíkového nebe ...)

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek