powerjack lf 3-5kw 24v

Pravidla fóra
Zadání inzerátu

1) Zejména je potřeba vybrat správnou kategorii. Například pokud se jedná o prodej FV panelů, přidat inzerát do Bazar / Prodám / Fotovoltaické panely. Není-li rubrika jednoznačná, přidáme do Bazar / Prodám.

2) Vhodně zvolte název téma, aby bylo nejlépe na první pohled jasné o co v daném tématu jde. Například "Měnič PowerJack 3kW", "Zbytky montážního materiálu pro FV panely".

3) Nerozvíjejte v Bazaru nesouvisející diskuze na téma netýkající se původního prodeje. Pokud chcete diskutovat například o vhodnosti daného produktu, nebo podobném produktu, založte nové téma v Elektroporadně a do vašeho příspěvku vložte odkaz na původní bazarový prodej, aby byla zřejmá souvislost.

4) Nevkládejte další inzerát do existujícího tématu založeného jiným autorem inzerátu. Na váš nový inzerát vždy vytvořte nové téma. Důvodem je zejména možnost ukončení inzerce původním zakladatelem tématu.

5) Při nabídce nebo poptávce uveďte lokalitu kde se dané zboží nachází, případně odkud jej poptáváte.

6) Uvádějte cenu, v opačném případě se jedná o Aukci.

7) Neobávejte se téma pravidelně aktualizovat například při změně ceny, nebo prodání části komponent. Do tématu vložte nový příspěvek s informací co je prodáno či nakoupeno, co zbývá, nebo informaci o změně ceny.

8) Při dokončení prodeje či nákupu dopište jako poslední příspěvek informaci, že už bylo nakoupeno a nebo že je vše prodáno. Tato informace je důležitá pro ostatní jako fakt, že inzerát je už ukončen.

9) Souhlasím a jsem si vědom že v případě nerespektování pravidel může být inzerát smazán!

NOVÁČKOVÉ MOHOU ODESÍLAT SOUKROMÉ ZPRÁVY AŽ PO ODESLÁNÍ ALESPOŇ 3 (TŘÍ) PŘÍSPĚVKů!

Více o pravidlech bazaru: viewtopic.php?f=15&t=4657
jurassic
Příspěvky: 11
Registrován: ned čer 21, 2015 2:14 pm
Reputace: 0

powerjack lf 3-5kw 24v

Příspěvek od jurassic »

Potrebuju v dohledne dobe sehnat poradny menic do obytnaku, ktery dokaze rozbehnout i rucni naradi, po procitani fora mi nejlepe vychazi powerjack LF 3000w nebo 5000w, 24v pokud doma nekdo premejsli o upgradu a nahodou by mu prebejval tak mi prosim dejte vedet. Diky J
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2126
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm
Reputace: 368

Re: powerjack lf 3-5kw 24v

Příspěvek od fugas »

Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
jurassic
Příspěvky: 11
Registrován: ned čer 21, 2015 2:14 pm
Reputace: 0

Re: powerjack lf 3-5kw 24v

Příspěvek od jurassic »

Diky za tip, jenomze tenhle neni nizkofrekvencni, sice sam nevim jakej je to v provozu rozdil, ale nebyl mi doporucenej... jakej je mezi nima teda rozdil? diky za vysvetleni. J
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2126
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm
Reputace: 368

Re: powerjack lf 3-5kw 24v

Příspěvek od fugas »

Aha,no jo.Nevšiml jsem se toho požadavku.No laicky od laika je rozdíl v tom,že v nízkofrekvenčním je jedno bitelné troidní trafo a v tom druhém několik malých obyčejných.Řekl bych že LF ochotněji rozbíhá zátěže.Tedy když budu mít flexu 2kW a HF měnič 2500W,tak měnič při rozjezdu stejně spadne,ačkoliv na provoz toho motoru by měl.Nezvládne ten náraz.
Tak a teď mi někdo vypere žrádlo,že tu šířím dojmy :mrgreen:
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
jurassic
Příspěvky: 11
Registrován: ned čer 21, 2015 2:14 pm
Reputace: 0

Re: powerjack lf 3-5kw 24v

Příspěvek od jurassic »

Jo takhle, ale kdyz ma 5kw tak by flexu nebo kompresor 3000w dat teoreticky mel, ze jo? Podle me nebudu pouzivat vetsi prikon nez ty 3kw u kompresoru... Ta cena za kterou je na prodej nema konkurenci...
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: powerjack lf 3-5kw 24v

Příspěvek od kodl69 »

I s PJ-lf 8kW/48V je patrný bliknutí žárovek při startu ledničky, nebo při zapnutí vysavače, sice nespadne, ale pokles napětí je určitě. PJ při delším přetížení píská a pak se vypne, jenom dál píská, musí se ručně vypnout -zapnout, nepokouší se znovu rozjet do zátěže. Možná výhoda, možná nevýhoda. Mě se ho podařilo takhle přetížit jenom dvakrát, takže neřeším.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
vla
Příspěvky: 1188
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Reputace: 124
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: powerjack lf 3-5kw 24v

Příspěvek od vla »

Mám televizi 135W příkon a sin. měnič 600/1200W ji nedal, lépe řečeno asi 3x vypadnul a autoserestartoval, pak už běžel. Pomohl mi ochranný termistor, s ním je to bez problémů. To samý bylo s monitorem, na motorech jsem to nezkoušel, nemám zapotřebí a ani možnost. Třeba to někdo zkoušel a dá vědět. Osobně bych za poměr 3000 W a měnič 5000 W ruku do ohně nedal.
Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2126
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm
Reputace: 368

Re: powerjack lf 3-5kw 24v

Příspěvek od fugas »

Při lednici,nebo kompresoru si ten můj zavrčí na rozběh.Ale kompresor má 1600W.Kompresor s příkonem 3000W bude už dost možná třífázový.I kdyby byl ale jednofáz,tak ta 5kW bez úprav podrží 3000W trvale max a to s dobrým chlazením,takže asi motor nerozběhne.Přetížil jsem ho jen jednou.To číslo nic nevypovídá.Nejlepší je asi pořídit měič minimálě s dvojnásobným číslem maximální požadované hodnoty výkonu.Měnič 1500/3000W 12V dal v kldu plazmu,ale lednici s příkonem 150W mi nerozběhnul.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
ixo
Příspěvky: 489
Registrován: stř říj 10, 2012 6:11 pm
Reputace: 22
Bydliště: Bratislava

Re: powerjack lf 3-5kw 24v

Příspěvek od ixo »

Pravdupovediac, pri PowerJacku ma celkom mätie popis záťaže, ktorú PJ 5000 údajne zvláda:
http://www.youlung.com/powerjack/123psw.jpg
V podstate tam nie je nič, čo by malo viac ako 2000W. Aká je ale realita? Aké máte skúsenosti? Rozbehnem v pohode napríklad kosačku 1200W?
1900 Wp, LiFePo 8x200Ah + 123\SmartBMS, Tristar MPPT 60A, Meanwell 1 kW, PowerJack 5kW, Bratislava
Monitoring systému: https://panel.homeinfo.sk/?id_objekt=15 ... elektraren
(Ne)návratnosť systému: https://tinyurl.com/cx74hkv
Zdieľaná databáza meničov: https://tinyurl.com/mx6gvsj
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: powerjack lf 3-5kw 24v

Příspěvek od kodl69 »

s tím rozběhem elektroniky se spínanými zdroji sem si užil svoje (16PC+ monitory ve škole - učitelé zásadně vypínali a zapínali celou učebnu hlavním vypínačem). Jedno z řešení je připojovat přes odpor cca 10-20 ohm (výkonový) který se za 1-2s překlene kontaktem relé(stykače). Pro motory je celkem dobré zařízení softstarter, nastaví se maximální proud pro rozběh, doba rozběhu, a je po problému, ale za peníze. Dnes jsem měl připojený kompresor ze supermarketu, a celkem v klidu, rozběh proti tlaku 0,3MPa bez problému s měničem. Spíš bych u toho kompresoru dbal na to, aby se nerozbíhal proti tlaku, solidní kompresory jako třeba Orlík mají odstředivý ventil - jak se kompresor zastaví, tak se ventil otevře a kompresor je bez protitlaku.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
PavelR
Příspěvky: 3104
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: powerjack lf 3-5kw 24v

Příspěvek od PavelR »

pro priklad muj 8kw pj kdyz ma na sobe bojler + drobnou spotrebu tedy cca 2600W a zapnu do toho klimu s prikonem 1800W ktera uz nejakej rozbehovej proud bude mit tak ho to neshodi. Urcite tam bude znacny pokles napeti ale menic to ustoji. Diky teto nedokonalosti nepada jistic treba pri zapnuti 2kw flexi bez softstartu, ktera na DS spolehlive vyhazuje 16B jistic.
Zjistil jsem ale ze u svarecky je problem tedy az u proudu nad cca 110A pri nizsich proudech v pohode ale kdyz jsem potreboval Tigem varit trebas 140A tak ten pokles napeti nez to menic dorovna invertor neustoji a oblouk zhasina. V techto pripadech predinam na DS.
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Reputace: 514
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: powerjack lf 3-5kw 24v

Příspěvek od ota »

Měl bych dotaz k PJ:
Jak spolehlivě funguje bypass pro DS?
To že odchází pokud se používá nabíječka je známá věc, ale dokáže ho odpálit i přepnutí z provozu měniče na bypass???
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm
Reputace: 155

Re: powerjack lf 3-5kw 24v

Příspěvek od dracekvo »

Zkoušel sem na 5kw zapnout nárazem vysavač nastavený na plný výkon a nebyl problém ale teď přesně nevím kolik měl. Nejspíš něco kolem 2 kw. Taky na něj provozuju wap 1300w.
Nebo při topení pračky 2200W + 300W pc ještě dává rozhěhy ledničky a mrazáku aniž by zapípal.
Můžu na něj zkusit rozběhnout velkou flexu, kdybys chtěl.
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: powerjack lf 3-5kw 24v

Příspěvek od mobilik »

Ja na 5kW PJ LF som mal zapnuty tri hodiny 2,2kW spiralu a ktomu sa bezproblemov este startovala aj chladnicka. :wink:
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
ixo
Příspěvky: 489
Registrován: stř říj 10, 2012 6:11 pm
Reputace: 22
Bydliště: Bratislava

Re: powerjack lf 3-5kw 24v

Příspěvek od ixo »

Potom to nevyzerá s 5 kW PJ tak biedne. ;)
Myslím, že štart vysávača, alebo bubon práčky je v pohode za každých okolností, tie totiž majú pomalé rozbehy riadené elektronikou, nedávno som to konzultoval na elektrika.cz. Ale taká flexa alebo kosačka, to už je iná šupa. :)
Hľadám do budúcnosti presne taký menič, čo potiahne špirálu 2.2 kW a do toho štarty chladničky a ešte nejaký ten televízor... Teoreticky by to mal zvládnuť v pohode aj Meanwell TS-3000, ale tá cena... (800 Eur)... :uh:
1900 Wp, LiFePo 8x200Ah + 123\SmartBMS, Tristar MPPT 60A, Meanwell 1 kW, PowerJack 5kW, Bratislava
Monitoring systému: https://panel.homeinfo.sk/?id_objekt=15 ... elektraren
(Ne)návratnosť systému: https://tinyurl.com/cx74hkv
Zdieľaná databáza meničov: https://tinyurl.com/mx6gvsj
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: powerjack lf 3-5kw 24v

Příspěvek od mobilik »

Tak ono ten PJ to zvladol v pohode, ale v mojej teme som testoval co ten menic dokaze, akoze tahal bez problemov, no po case isla teplota jadra do nenormalnych teplot tak asi po troch hodinach som to vzdal a dal mu oddychnut. On doda velky vykon, ale 2,2 kW tri hodiny a teplota bola uz sa nepamatam ale okolo 90°C asi. Je to v mojej teme. :wink:
Preto mam teraz axperta, ktory stym nema ziadne problemy, neprehrieva sa a startne hoc co bez problemov. :wink:
Od rana na nom idu prebytky a vobec neprotestuje. :wink:
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Reputace: 112
Bydliště: Skoro u SK

Re: powerjack lf 3-5kw 24v

Příspěvek od hurvayz »

ota píše:Měl bych dotaz k PJ:
Jak spolehlivě funguje bypass pro DS?
To že odchází pokud se používá nabíječka je známá věc, ale dokáže ho odpálit i přepnutí z provozu měniče na bypass???
Ano dokáže..Bohužel :(
Radeji mu AC ani nepripojovat.
Přílohy
20150624_102855.jpg
20150624_102921.jpg
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm
Reputace: 155

Re: powerjack lf 3-5kw 24v

Příspěvek od dracekvo »

Dle info od matěje mám měnič s jeho úpravou, kde vychytal problém vyhoření měniče při připojení nabíječky. Ale jak to udělal nevím a stejně to ani nepoužívám, protože nabíječka mi vyhodí 10A jistič.
Jak dlouho vydrží dávat 2,2kW sem netestoval. Nicméně vyprání nebo umytí nádobí zvládne a víc nepotřebuju.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2126
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm
Reputace: 368

Re: powerjack lf 3-5kw 24v

Příspěvek od fugas »

Zle to určitě nevypadá.Je to poměrně hodně muziky za málo peněz.Nedošel jsem zatím ke spotřebiči,který by nerozběhnul.
Nautila ve studně 1300W,tlačí z 25m na tlak 3,5 baru do tlakové nádoby.Pračka nebo myčka bez problémů,samozřejmě ne současně.Ale zapíná do toho lednice a to je pěkná mrcha-150W a náraz při rozběhu nebude nic příjemného.1500W HF ji nerozběhne,ačkoliv neměl problém se strunovkou 500W,nebo kalovým čerpadlem 1100W.1600W domácí robot mele maso zcela bez problému.
Když nahřívala pračka a do toho si ta moje zapnula konvici 1100W,tak držel asi minutu a pak minutu popískával a pak už jen dlouhý ton a hotovo.On těch 3500W udrží,ale otáčení bubnu pračky ho už dostalo do kolen.Nutno ale podotknout,že je ve sklepě,kde okolní teplota ani v tropech nejde přes 20°C.Stejně pro ty z nás,kdo mají olovo je C/5 až až...Takže bych po něm ani víc nechtěl.To už je tady ale několikrát opsáno.Prostě za ty prachy rozhodně ano.
Síť k nemu nepřipojuji,je v ostrovním provozu.Až skončí sezona,budu jen na DC,AC holt ze sitě a když budou přebytky,jsou vyřešeny do bojleru také ve formě DC.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
PavelR
Příspěvky: 3104
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: powerjack lf 3-5kw 24v

Příspěvek od PavelR »

mobilik píše:Tak ono ten PJ to zvladol v pohode, ale v mojej teme som testoval co ten menic dokaze, akoze tahal bez problemov, no po case isla teplota jadra do nenormalnych teplot tak asi po troch hodinach som to vzdal a dal mu oddychnut. On doda velky vykon, ale 2,2 kW tri hodiny a teplota bola uz sa nepamatam ale okolo 90°C asi. Je to v mojej teme. :wink:
Preto mam teraz axperta, ktory stym nema ziadne problemy, neprehrieva sa a startne hoc co bez problemov. :wink:
Od rana na nom idu prebytky a vobec neprotestuje. :wink:

Otazkou je zda 90C v jadre toroidu je problem? Jadru samotnemu to nevadi a pokud cinan pouzil vhodne proklady a spravny lak na drat tak by to preci nemel byt problem.
Na druhou stranu i kdybych mel v mistni firme nechat umotat nove a vetsi toroidy tak to urcite to vyjde levneji nez znackovy menic, ktery timto netrpi.
Pro me to je porad mnoho muziky za minimum penez.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek