PZS batérie k stožiaru

Baterie, dobíjení, údržba, zapojení, diskuze i nad jinými způsoby uložení energie
Odpovědět
farmar
Příspěvky: 3
Registrován: pon dub 29, 2013 3:14 pm
Reputace: 0

PZS batérie k stožiaru

Příspěvek od farmar »

Dobrý deň,
prevádzkujem stožiar, kde mám umiestnený ostrovný systém hybrid.

2x Poly. solárny panel 290Wp
regulator Prostar ps30 http://www.morningstarcorp.com/wp-conte ... NG2_11.pdf
regulator je pre tieto panely.

potom turbína 600W a ona ma vlastný regulator tu je: http://www.aliexpress.com/item/Hybrid-W ... 2.html?s=p

Celé to funguje na 24V .Batérie sú tam 2xBanner 200Ah GEL
Meranie čo je tam za tu dobu zaznamenal maximálny odber najviac 1,5A, priemer 1A .

Plánujem umiestniť viac zariadení a aj odber sa dvihne,možno na 2-2,5A preto rozmýšľam nasadiť nejaké iné batérie.

Mám možnosť kúpiť bateriu PZS 24V 620Ah, ktorá je z vysokozdvižného vozíka.

A tu sú moje otázky:
- moja regulácia je vhodná pre túto batériu?
- vzhľadom na dolievaci systém, ktorý je pri nej, ako sa to bude správať v mrazoch??
- batéria je umiestnená v krabici a nanjnižšia teplota v krabici bola zaznamenaná -5C
- ako je to z odvetravaním ? je to nutné?
- load balancéry su nutne?
- desulfátor?

Prístup je k stožiaru ťažký a preto tieto otázky, aby som tam nemusel chodiť kontrolovať a dolievať každý mesiac.

Za odpovede vopred ďakujem
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Reputace: 514
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: PZS batérie k stožiaru

Příspěvek od ota »

Zdravím,
PZS baterie je asi to nejlepší- či spíše jediné z olověných produktů co se dá do ostrovního provozu dlouhodobě použít.
Regulace by měla být OK, baterie je konstruovaná na dlouhodobé nabíjení až do 60A, krátkodobě i více.
Teplota -5C nabité (napůl nabité) baterii naprosto nic neudělá kromě dočasně snížené kapacity
Odvětrávání je v létě nutné, pokud bude v baterkárně pod nulou, větrání bych omezil ale nerušil
Dolévací systém Aquamatic na zimu odstavte a dolívejte manuálně, když u stožáru budete. Čím nižší teplota, tím nižší ztráty vody i samovybíjení, takže 1x za zimu bude stačit (mě to u podobné baterie PzS stačilo). Naopak v létě zajistí Aquamatic komfortní doplňování vody.
Load balancery u PZS baterky nejsou nutné. Pokud dosáhne článek plynovacího napětí, přebytečná energie se "vyvaří"
Desulfatory doporučuji. Jen je třeba vzít do úvahy jejich spotřebu aby v zimě nechyběla kvůli desulfátorům energie. Zapojil bych je jaro až podzim, kdy je energie dostatek.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek