Měnič 150-300W

Diskuze na téma zařízení určených pro převod a stabilizaci napětí, zejména DC/AC měniče a DC/DC měniče, zkušenosti, teorie, praxe ...
Odpovědět
Kozel.S
Příspěvky: 156
Registrován: úte bře 11, 2014 2:13 pm
Reputace: 7

Měnič 150-300W

Příspěvek od Kozel.S »

Zdravím všechny.
Potřeboval bych malou radu.
Ve svém systému mám vše rozvedeno zatím pouze na 12V, takže s měniči zkušenosti ještě nemám, ale poprosil mě děda od přítelkyně, jestli bych mu neporadil nějaký měnič. Má na zahrádce jednoduchý systém, kde koupil od souseda starý solární panel 200W, úložiště má několik autobaterií, které má zadarmo a ještě v použitelné kondici a obyčejný regulátor PWM. Má zatím spotřebiče na 12V (malé čerpadlo, rádio, světlo) a teďkom by potřeboval přes léto udělat větší kus práce se zahradní chatkou a na to má akumulátorové nářadí.
Bohužel akumulátorové nářadí nemá na nabíječce vstup pro 12V a tak potřebuje nějaký levný měnič. Nabíječka má v sobě pulzní zdroj, ne klasické trafo a otázka zní, jestli stačí na tento typ zdroje obyčejný pulzní měnič, nebo bude potřeba měnič s čistou sinusovkou. Rozdělávat nabíječku nechce a přepojovat, protože má nářadí v záruce a tuto variantu striktně odmítl.
Pokud máte zkušenosti s nějakým konkrétním měničem, tak budu rád za jakékoli doporučení.
Nabíječky má dvě, jednu k akuvrtačce a druhou k přímočaré pile. Jedna nabíječka by měla mít odběr cca 30-40W.
Děkuju moc.
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Měnič 150-300W

Příspěvek od mobilik »

Bude ti stacit obycajny menic s traperzovim signalom. Pojde to v pohodicke. ;-)
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Kozel.S
Příspěvky: 156
Registrován: úte bře 11, 2014 2:13 pm
Reputace: 7

Re: Měnič 150-300W

Příspěvek od Kozel.S »

A nějakou konkrétní značku? Těch levných čín je přehršel, tak i když to bude pulzní, tak aby hned po pár použitích neodešel :-)
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Měnič 150-300W

Příspěvek od mobilik »

Tažko povedat, nemam skusenosti s malymi menicmy, ale chvalia si tu napriklad menice carspa a tie su lacnejsie, aj ked su este lacnejsie ciny.
Ja bybsom asi kupil prve co by som nasiel na bazosi. :wink:
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Kozel.S
Příspěvky: 156
Registrován: úte bře 11, 2014 2:13 pm
Reputace: 7

Re: Měnič 150-300W

Příspěvek od Kozel.S »

To je taky fakt. Kvalitativně to bude aspoň odpovídat zbytku sestavy a tak vytížený to nebude :-)
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2126
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm
Reputace: 368

Re: Měnič 150-300W

Příspěvek od fugas »

Nebo už tolikrát zmiňovaný Lidl :D Mám odtamtud 300W trapézáček a 250W plazma mu nečinila problémy.150W tam mívají také,ale ten si s notebookem sem tam písknul.Cenovka za 300W nějakých 599Kč.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm
Reputace: 155

Re: Měnič 150-300W

Příspěvek od dracekvo »

Já mám trapéz HQ 300W a několik let stále v pohodě. Dokonce dá i 550W vrtačku když se neoroštuje naplno. Veškeré nabíječky pulzní nebo trafové naprosto bez problému. Stál mě tuším nějak 850,- nový.
Tohle by mu asi stačilo až kam. https://www.alfa.cz/product.php?eid=105 ... archType=1

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek