Woodstar cs 03 - řetězový brus

Brusky, frézy, pily, vrtačky, soustruhy, obráběcí stroje, trafopájky a jiné zařízení pro domácí dílnu
Odpovědět
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Woodstar cs 03 - řetězový brus

Příspěvek od mypower.cz »

Bruska na řetězové pily za zhruba 700 CZK. Uz tedy nemusim jezdit si nechat za 30 CZK (co mi ta částka připomíná? :evil: ) nabrousit retezy na motorovku, muzu si je nabrousit sam v idealnim pripade energii ze slunce. Bruska jede na 300W cartrend s modif. sinusem uplne bezproblemu. Neni nad to kdyz clovek řeže špalek jako kráva a za nim zustavaji hobliny jak ze soustruhu. To je pak uplne jina liga nez to patlat tupym retezem a cekat nez otevrou v zahradnich potrebach a do druheho dne mi nabrousi retez. Pila do dreva zajede jak do másla :yes:

Takže 23x nabrousim retez a pak teoreticky brousim úplně zadara pokud budu brousit sluncem.

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am
Reputace: 93

Re: Woodstar cs 03 - řetězový brus

Příspěvek od vata »

Ahoj Filipe, dej vědět, jak to funguje v praxi. Já brousím ručně (kulatým i plochým s omezovačem), a jde to taky, ale samozřejmě je to celkem o trpělivosti a velmi mnoho relativně drahých kulatých pilníků jsem už zlomila :(
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Woodstar cs 03 - řetězový brus

Příspěvek od mypower.cz »

V praxi to funguje naprosto paradne .. retez ostry jako britva. Taky jsem mel pilnik, a ne jeden, ale je s tim docela prace takze jsem sel parkrat i tak vyplaznout 30CZK i kdyz jsem mel pilnik. Bruska ma dorazy, takze v podstate by kazdy zub mel byt odbrouseny uplne stejne a pod naprosto stejnym uhlem (klasika 30st.) a taky jak jsem brousil uz treti retez a dostal jsem trosku cvik, tak to je s bruskou rychlovka. Pilnikem se mi to nikdy nepovedlo nabrousit tak dobre jak tou bruskou. No a samozrejme tupy retez znamena vetsi spotrebu benalu, vetsi opotrebeni pily (retezka tim trpi - ozubene hnaci kolo) a kdesi cosi. Ja jsem s tim maximalne spokojeny .. rekl bych ze mi to usetrilo i spoustu casu.

Jinak kupovano v OBI.
vanous
Příspěvky: 116
Registrován: sob říj 15, 2011 7:28 pm
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Woodstar cs 03 - řetězový brus

Příspěvek od vanous »

Tuhle investici jsem zavrhl, proste se to nezaplati a je to jen dalsi heblo v dome... K pile (elektrika) mam dva retezy pro nezavisle brouseni, sam to jen obcas prejedu pilnikem. Pilou chystam vsechno drevo kterym topime (jiny zdroj tepla neni), rezu cca 2x za rok: 1x cca 12m3, + 1x za rok porezat desky, spalky a jiny binec co se v prubehu roku nasbiral...
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am
Reputace: 93

Re: Woodstar cs 03 - řetězový brus

Příspěvek od vata »

Vy fakt stavíte s úspěchem tyhle kulaté hraničky? Upřímný obdiv! Já se o to pokoušela, a vždycky mi to popadalo. Tak jsem postavila dřevník :) No, nevím jaké dřevo pílíte, já poznám už po dni pílení tvrdého dřeva, že řetěz potřebuje přebrousit. Jednak dělá takové jemné piliny (ostrý dělá skoro třísky), jednak musím tlačit na pilu. Tzn. brousím opravdu před každým větším pílením. Ručně poslední dobou rezignovaně i s polovičními zlomenými pilníky :)
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Woodstar cs 03 - řetězový brus

Příspěvek od mypower.cz »

:) ty kulate se mi taky libi .. vypada to hezky a trosku zavidim :) Ze ja blbec sem minule leto neudelal neco podobneho... No ja pocital s tim ze si zas necham dovezt avii 10sprm dreva jenze nepocital jsem tak nejak s tim ze nebudu mit pomalu ani co jest, natoz abych za 10K koupil drevo :( No uz jsem se vyskolil a uz vim ze mimo zimu se dela to, ze se chysta drevo na zimu.
JiříK
Příspěvky: 1020
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Reputace: 65
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Woodstar cs 03 - řetězový brus

Příspěvek od JiříK »

mypower.cz píše::) ty kulate se mi taky libi .. vypada to hezky a trosku zavidim :) Ze ja blbec sem minule leto neudelal neco podobneho... No ja pocital s tim ze si zas necham dovezt avii 10sprm dreva jenze nepocital jsem tak nejak s tim ze nebudu mit pomalu ani co jest, natoz abych za 10K koupil drevo :( No uz jsem se vyskolil a uz vim ze mimo zimu se dela to, ze se chysta drevo na zimu.
Tss...ty tám máš dřeva kolem! Jen je třeba to řezat potichu :-)
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am
Reputace: 93

Re: Woodstar cs 03 - řetězový brus

Příspěvek od vata »

no to já taky, ale zbaběle kupuju :)
Znám jednoho s podmínkou, že kradl dříví na stojato...
Jinak Filipe, draho kupuješ, za tisíc metr. U nás 400 za nehezké měkké, 600 za obstojné měkké a 800 za tvrdé. Bez dopravy ovšem. Asi dvoumetrové kulatiny to jsou.
Vyzkoušela jsem všechno, a nejlevněji příjde to nejdražší.
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
JiříK
Příspěvky: 1020
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Reputace: 65
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Woodstar cs 03 - řetězový brus

Příspěvek od JiříK »

Tak tady jsou ceny někde jinde. Loni, na jaře, Tatra klád, všecko jasan, 15 kubíků, 18 tisíc s dopravou. Tolik stál před čtyřmi lety buk!
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am
Reputace: 93

Re: Woodstar cs 03 - řetězový brus

Příspěvek od vata »

Hmm, tady prostě tvrdé nebo měkké, listnáč jako listnáč... Ale pravda syrové. Prodával i rok staré, za 950, ale to jsem se už ulakomila...
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Woodstar cs 03 - řetězový brus

Příspěvek od mypower.cz »

vata píše:Znám jednoho s podmínkou, že kradl dříví na stojato...
Tady se toho vali milion po zemi i nekolik let v kuse ruzne kvality. Od uplne trouchniveho po tvrde zlamane drevo o ktere nikdo nestoji, jinak by se tam roky nevalelo a netrouchnivelo a cely ten les by vypadal jako uklizeny les.. Obzvlaste po vichrici se toho nalame docela dost. Mam pocit ze ze zakona je to tak ze co je urvané na zemi se vzit muze. Neco podobneho jak kdyz jde clovek na hriby do lesa. Pochopitelne ne takove drevo, ktere je nachystane evidentne na odvoz a navic les je oznacen jako soukromy, tak tam bych ani nepachl. Takove drevo taky vypada uplne jinak nez sucha haluz, ktera se vetrem urvala ze stromu a nastesti nikoho nezabila. Zive zdrave stromy se rezat nesmi. To je jasnacka. Ani neni duvod. Kdesi jsem slysel i o zakonech ze na strome musi zustat nejmene jedna vetev a pak je vse v poradku i kdyz to mi prijde jako dost brurus. Tohle tu kdysi resil jeden soused ze orezal strom za hranici sveho pozemku tak, ze na nem zustala jen jedna vetev a udelal to jen kvuli tomu aby mel na pozemku vic svetla pro jablone. Ten strom pak sice vypadal otresne .. jak antena, ale je to jeho vec. Jak je to vlastne se zakony? Jeden soused tu chodil do lesa na obecni pozemky a pri dotazu na obecnim urade ze pry v pohode, ze neni problem, pokud se jedna o uklid, ne vylozene o tezbu dreva.
JiříK
Příspěvky: 1020
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Reputace: 65
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Woodstar cs 03 - řetězový brus

Příspěvek od JiříK »

Jo, úklid klestí. Ale pozor, max. do průměru 7cm tuším! Silnější ee, to už je těžba :-(
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am
Reputace: 93

Re: Woodstar cs 03 - řetězový brus

Příspěvek od vata »

jojo, fakt jenom haluzky ze země se můžou. A svůj strom můžeš legálně porazit jen do tuším 40 cm obvodu. Jenže to jsou zákony lidí z města, na vesnici to nefunguje. Ke vší úctě a obdivu ke stromům, regulovat se to musí, jinak ti to jednoho dne spadne na barák...
Podle zákona si ani křovím zarostlou mez vyčistit nemůžeš.
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Woodstar cs 03 - řetězový brus

Příspěvek od mypower.cz »

4. JAKÉ DŘEVO MOHU BRÁT Z LESA ZADARMO NA OTOP, JE TO VŮBEC MOŽNÉ ? POKUD BYCH CHTĚL(A) KOUPIT PALIVOVÉ DŘÍVÍ, NA KOHO SE MÁM OBRÁTIT ?
Podle platného lesního zákona má každý občan právo v lese sbírat suchou, na zemi ležící klest. Za klest se považuje přirozený opad větví a zbytky po těžbě, které nemají na silnějším konci větší průměr než 7 cm bez kůry. Palivové dříví nabízí specializované komerční firmy, některé dřevozpracující podniky, soukromí vlastníci lesů, a také Lesy České republiky, s. p. (Lesy ČR). Za výhodnou cenu poskytují Lesy ČR možnost tzv. samovýroby, kdy občan po dohodě se zaměstnanci lesní správy, vykácí a zpracuje ve vlastní režii dříví označené revírníkem Lesů ČR.

http://www.lesycr.cz/cs/faq.ep/
avatar
Příspěvky: 484
Registrován: ned kvě 08, 2011 10:16 am
Reputace: 3

Re: Woodstar cs 03 - řetězový brus

Příspěvek od avatar »

v lese do 7 cm ale ve statnim v soukromem mate smulu kdyz si to majitel nepreje tak nic nebude. Lidi jsou totiz strasne zavistivi. nechaji to hnit ve svem lese protoze bud se to nevyplati to vytezit nebo ani netopi drevem. Coz je paradox zdedily les ale topi plynem ))). Vy si to v dobre vuli naskladate ale tim ze si stim date praci a nedejboze ztoho mate uzitek tak to se nevyplaci. Zavis v cechcach je silena vec. Vzivote sem si nemyslel ze to tak je ale co sem se vratil z UK to vidim temer vsude....
Ja letos drevo podcenil je to tim ze zena je na materske a topi se nonstop momentalne mam tak na 14 dni. Musim jej koupit . Takze budu kupovat suche stipane za 700 prm (metr rovnany)

jinak metr krychlovy je cca 0,75 metr rovnany nebo take je 0,49 metr sypany. Asi nejveci prasarna co lidi se drevem delaji ze to prodavaji jako metr sypany coz je naprosto mimo i cena.... takze dopo¨rucuji kupovat metr rovnany
vanous
Příspěvky: 116
Registrován: sob říj 15, 2011 7:28 pm
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Woodstar cs 03 - řetězový brus

Příspěvek od vanous »

vata píše:Vy fakt stavíte s úspěchem tyhle kulaté hraničky? Upřímný obdiv! Já se o to pokoušela, a vždycky mi to popadalo. Tak jsem postavila dřevník :) )
jj, stavíme to už v pohodě, nic na tom není. právě stavba dřevníku je to co realizovat nechci... hranice nechávám většinou odkryté a zakrývám je až poslední rok před stopením... ta kupa na délku je asi 28m3, ta na výšku, to je 12m3 dřeva.
20120117_002.jpg
20120117_001.jpg

Odpovědět