zajímavý regulátor s integrovaným BMS

Diskuze na téma solárních, větrných a ostatních regulátorů, datové komunikace mezi regulátory a PC, instalace software, zapojení regulátorů, chování a zkušenosti s různými typy regulátorů.
Odpovědět
adam78
Příspěvky: 12
Registrován: sob kvě 25, 2013 3:30 pm
Reputace: 2

zajímavý regulátor s integrovaným BMS

Příspěvek od adam78 »

Ahoj,

narazil jsem na (snad) zajímavý regulátor viz http://electrodacus.com/
co mě na něm hlavně zaujalo:
- cena cca 7000,- (bez cla)
- nabíjecí proud až 100 A pro 24V
- má to integrované BMS pro LiFePO/Lion, je schopno to sledovat, balancovat články (200mA), odpojit zátěž při LVC, odpojit panely při HVC atd.
- dájí se nastavovat všechny možné parametry (LVC, HVC...)
- dají se připojit dvě separátní větve panelů

Nevýhodu shledávám v tom, že to má max. vstupní napětí z panelů jenom 50V, systémové napětí zvládne jenom max 24V.

podrobná recenze první verze regulátoru je tady:
http://makeable.de/mlab/makeable/sbms4080/index.html

První verze šla do světa s pomocí kickstarteru někdy minulý rok. Na tento rok chystá novou, vylepšenou verzi. Zase pomocí kickstarteru, vybral už asi $36000 a chystá to vydat někdy v říjnu.

co na to říkáte?
Adam
PavelR
Příspěvky: 3104
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: zajímavý regulátor s integrovaným BMS

Příspěvek od PavelR »

No nabijeci proud az 100A jsem nenasel. Na zacatku pisou az 80A dole ve specifikacich uplne jiny cisla.

Kdyz pominu vse kolem tak 200-250g tezkou skatuli bych se bal pustit i tech 80A ... tedy pokud by to nebylo 250g medeneho vodice. To snad ani neni mozny postavit DC/DC menic s takovym vykonem a takovou hmotosti.
rva
Příspěvky: 3461
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Reputace: 526
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: zajímavý regulátor s integrovaným BMS

Příspěvek od rva »

Někomu by vadilo, že není MPPT, takže je potřeba volit panely dle napětí baterie, bude více kabeláže a o něco nižší účinnost. A hlavně pokud takový výkonný regulátor potřebuji (až 120A/24V/12V), tak bych měl zvážit přechod na 48V. Ale jinak proč ne, jeden typ už vyrobili, tak i tento může fungovat.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm
Reputace: 155

Re: zajímavý regulátor s integrovaným BMS

Příspěvek od dracekvo »

Navíc ani nemají reálnou fotku toho produktu, ale pouze model nakreslenej v PC. Vyrábí se to vůbec, nebo je to nějakej start up?
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Reputace: 514
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: zajímavý regulátor s integrovaným BMS

Příspěvek od ota »

To je právě ten startup.
Klici si v garáži vymyslí, co budou vyrábět a hledají investory, kteří jim na to dají peníze, protože banka na takový rizikový projekt nepůjčí nikdy. Bude to půl roku vyrábět, půl roku testovat a pak to nabídne na trh. To je japonský, resp. vlastně americký model vstupu výrobku na trh.
Investor půjčí a v ideálním případě až to začne vydělávat, dostane o trochu více peněz zpátky. Nebo taky nedostane nic, když to vydělávat nebude.

Číňan to dělá obráceně - něco vymyslí, továrna, která dělá stovky jiných elektronických přístrojů to zařadí do výroby a čeká se, až to lidi začnou kupovat. Když to zákazníci kupují, sbírá zpětnou vazbu o kvalitě a vylepšuje přístroj, který se, sice nedokonalý, dostal na trh tak o 3/4 roku proti americkému či japonskému výrobku. Japonec vylepšuje přístroj do dokonalosti tak dlouho, až už je zastaralý a nebo ho někdo ukradl a vyrábí kopie v Šenženu.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: zajímavý regulátor s integrovaným BMS

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

mám zato , že Kickstarter funguje jako e-shop :idea: .
Příklad :
já mám nápad a plány nového výrobku :arrow: potřebuju xxxxx šlupek k rozjetí výroby :arrow: zájemci o výrobek si jej předplatí , čímž poskytnou potřebný kapitál k výrobě :arrow: zájemci produkt obrží po jeho vyrobení .

Celkem jednoduchý a co vím tak i dost úspěšný ... pak že to bez bank nepude :lol: .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
adam78
Příspěvky: 12
Registrován: sob kvě 25, 2013 3:30 pm
Reputace: 2

Re: zajímavý regulátor s integrovaným BMS

Příspěvek od adam78 »

Tak po delší době se mě regulátor konečně dostal do ruky. Překvapila mě jeho velikost, viz foto. Veřili byste, že něco tak malého zvládne téměř 3kw ?

tak uvidíme. O víkendu to zkusím zapojit.
Přílohy
DSC_0273.JPG
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: zajímavý regulátor s integrovaným BMS

Příspěvek od kodl69 »

Je to pwm regulátor http://electrodacus.com/SBMS4080/SBMS4080-v03c-new.zip, tak klidně, FETy s Rdson pár miliohmů jsou za pár korun a ani to nemusí topit, a pokud to bms přestane stíhat která balancuje přes 44 ohm odpory, tj cca 80mA, tak se sníží nabíjecí proud pomocí pwm a BMS dělá ISL94203 za 5 USD. ARM M0 mi připadá jako kanón na vrabce, tohle by asi uřídilo i arduino uno s atmega328 - dva analogový vstupy a bms přes i2c... za 120 USD mi to přijde předražený, ale vytvářet něco takovýho by se mi nechtělo. Zajímavej projekt by mohl být MPPT regulátor s arduinem http://www.instructables.com/id/ARDUINO ... /?ALLSTEPSskloubit s touhle BMS a nebo dvěma, zrovna na 48V...Kdyby se toho někdo chtěl ujmout, rád budu na vývoji spolupracovat.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Reputace: 514
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: zajímavý regulátor s integrovaným BMS

Příspěvek od ota »

Je to taková pouťová hračka. Barevné, bliká to, obrázky se pohybují.
Bohužel to nedělá to co bychom očekávali.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek