Aký hybridný menič

Diskuze na téma zařízení určených pro převod a stabilizaci napětí, zejména DC/AC měniče a DC/DC měniče, zkušenosti, teorie, praxe ...
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Reputace: 514
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Aký hybridný menič

Příspěvek od ota »

Právě že to má být naopak. Celý výkon GTI musí být spotřebován, jinak přeteče do Axperta a aktivuje ochrany, ktere ho vypnou.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: Aký hybridný menič

Příspěvek od tomas »

ota píše:Právě že to má být naopak. Celý výkon GTI musí být spotřebován, jinak přeteče do Axperta a aktivuje ochrany, ktere ho vypnou.
Souhlas, špatně jsem to přečetl, omlouvám se.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
pitaa
Příspěvky: 48
Registrován: pát led 02, 2015 10:20 pm
Reputace: 1

Re: Aký hybridný menič

Příspěvek od pitaa »

sitra píše:no, počkej, počkej jak velkou spotřebu a jak na celej život? Neblázni :-D
No záleží proč si kdo kupuje ostrovní FV, pokud to máš na vyzkoušení a jen z recese tak vyzkoušej čínu...já to mam na opravdovou nezávislost, tak jsem přitlačil peníze do Victronu, už jenom to že u špičkových zařízení je záruka aspoň 5let a to si ji můžeš prodloužit na 20 let, tak nejspíš to něco vydrží.
Ale je možné že i nějaká čína se trochu povede tam se hodně liší kus od kusu....a hlavně bych si zjistil jakej je na to servis a jaká je záruka.
A ohledně Axperta ta spotřeba je napsaná v manuálu stačí probrouzdat internet...
Ale jak říkám každý to potřebuje na něco jiného, proto na to má každý jiný názor..... :yes:
Romif
Příspěvky: 21
Registrován: čtv zář 04, 2014 9:17 pm
Reputace: 0

Re: Aký hybridný menič

Příspěvek od Romif »

Já budu mít Axperta v červnu rok maximálně využitého na RD a jede tak jak má. Ten Efekta AX pokud to tedy je jak tady píšou by ovšem byl využitelnější: http://www.solariss.sk/Hybriddny-solarn ... v-d241.htm
--- 9xSchutten 240Wp, 15xGWL 285Wp, ---
--- Axpert King 48V 5000W, LifePo4 48V 5Kwh, 2xEPsolar TRACER6420AN ---
--- 2xSluneční kolektor Regulus KPG1, OKC 250 NTRR/SOL ---
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aký hybridný menič

Příspěvek od mobilik »

Poznam viacerych ktory maju axperta 24h zapnuteho a uz viac ako rok a chvalia ho. Axpert by som velmi nezatracoval. Je to dobry menic...
Čo bolo bolo, bude len horšie...
luky
Příspěvky: 838
Registrován: pon kvě 19, 2014 11:38 am
Reputace: 72

Re: Aký hybridný menič

Příspěvek od luky »

Ehm, k té životnosti. Můžete mi někdo objasnit, jak vyrobí elektronické zařízení s životností 20 let? Pracuji pro výrobce polovodičových součástek a životnost je 10 let. Jako děláme i součástky pro družice, ale tam jsou ceny za kus asi o tři řády vyšší...
mobilní elektrárna: viewtopic.php?t=4597, 290Wp mono, Winston 12V/130Ah, Victron MPPT 75/15, Victron inverter 12/250VA, Victron charger 20A
domácí elektrárna: viewtopic.php?t=6898, FV 4010Wp (6x415+4x380), CATL 48V/120Ah, Axpert King 48/5000 + PCM60X + MakeSkyBlue
vla
Příspěvky: 1188
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Reputace: 124
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: Aký hybridný menič

Příspěvek od vla »

Mám doma televizi přes 15let starou, několik tranzistoráků kolem 20-ti let, gramofon cca 30let a spoustu dalších používaných a funkčních věcí. Auto s dost elektronikou 15let atd. Snad se tedy inspirovat v minulosti?
Nemám rád tenhle stát.
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aký hybridný menič

Příspěvek od mobilik »

To je pravda, stare veci vydrzali roky, dnes vsak vsetko vyrabaju na to aby sa to kazdych 5 rokov menilo, nech zarabaju pravidelne...
Takto si tu nasu maticku zem zhumplujeme coskor... :roll:
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Romif
Příspěvky: 21
Registrován: čtv zář 04, 2014 9:17 pm
Reputace: 0

Re: Aký hybridný menič

Příspěvek od Romif »

Třeba já zase až tak nelpím na tom,aby mi měnič vydržel 20 let. Přeci jen to je dlouhá doba a vývoj jde kupředu. Rád si třeba za deset let koupím nový, chytřejší,dokonalejší a doufám že i levnější. Udělá mi to větší radost, než po dvaceti lech říct, tak tento měnič dám do muzea, sice funguje, ale chci nový.
--- 9xSchutten 240Wp, 15xGWL 285Wp, ---
--- Axpert King 48V 5000W, LifePo4 48V 5Kwh, 2xEPsolar TRACER6420AN ---
--- 2xSluneční kolektor Regulus KPG1, OKC 250 NTRR/SOL ---
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aký hybridný menič

Příspěvek od mobilik »

Ako sa to vezme, kazdy ma iny nazor, ale ked si vezmem jednoucelove zariadenie menic, cize ziedny hybrid, kombinovany a pod. Tak na co mi o desat rokov kupovat novy ked mam stary ktory mi staci a robi to co chcem stale nepretrzite a v postacujucom vykone?
Čo bolo bolo, bude len horšie...
luky
Příspěvky: 838
Registrován: pon kvě 19, 2014 11:38 am
Reputace: 72

Re: Aký hybridný menič

Příspěvek od luky »

Že výrobce polovodičů garantuje 10 let, neznamená, že to nemůže 30 let fungovat. Jen už je to "po záruce". Takže ano, třeba to zařízení může chodit 20 let, protože tam není žádné úmyslné kurvítko. Ale nemůže se tím výrobce nijak chlubit.
mobilní elektrárna: viewtopic.php?t=4597, 290Wp mono, Winston 12V/130Ah, Victron MPPT 75/15, Victron inverter 12/250VA, Victron charger 20A
domácí elektrárna: viewtopic.php?t=6898, FV 4010Wp (6x415+4x380), CATL 48V/120Ah, Axpert King 48/5000 + PCM60X + MakeSkyBlue
fukuši
Příspěvky: 356
Registrován: úte úno 19, 2013 10:27 pm
Reputace: 11

Re: Aký hybridný menič

Příspěvek od fukuši »

Čína KS 3000P jede 2 roky a 1 měsíc bez vypnutí a cca 60x byl přetížen až vypl.Žádná úprava spotřeba 22W.Přeteklo přes něj
6MWh pořizovací cena cca 10 000Kč.Dostal tak na prdel a pořád jede.Axpert zatím pár měsíců a zatím žádnej problém přetížen cca 10X jen ta spotřeba 50W je brutální funkce šetření je prakticky nepoužitelná.Zatím doda cca 1MWh.
pitaa
Příspěvky: 48
Registrován: pát led 02, 2015 10:20 pm
Reputace: 1

Re: Aký hybridný menič

Příspěvek od pitaa »

Podle mě jsou kurvítka jak v čem...dnes se prodávaj krumpli a i kvalita. Třeba si raději koupím kvalitní regulátor než o 5 tis.levnejší nesmysl.
Už tu bylo hodně lidí co šetřili a pak se jim to podělalo a museli koupit další kus....a mohli mít za ty peníze jeden a pořádnej.
Ale třeba někomu funguje i experimentální čína .... A proto tu přeci o tom vedem debatu :-)
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Reputace: 72
Bydliště:

Re: Aký hybridný menič

Příspěvek od goodbie »

já kupříkladu dostal špatně načasovaný kurvítko v procesoru u měniče naštěstí zdechnul předčasně a v záruce. :lol:
PaRado_CZ
Příspěvky: 3
Registrován: čtv kvě 30, 2013 11:38 pm
Reputace: 0

Re: Aký hybridný menič

Příspěvek od PaRado_CZ »

Pánové máte někdo zkušenosti s el. obchodem www.solariss.sk, kde nabízejí měniče Efekta AX seria M 5000 48v MPPT (dle informací a návodu k použití z německého webu effekta se jedná o shodné zařízení s Kombi měničem Axpert MKS 48V 4000W PAR-B, ale ceny jsou hodně odlišné. Za Effectu chtějí na www.solariss.sk 870 E (tedy cca 25000 kč) a za Axperta chce pan Kolařík (ostrovní elektrárny) 35 500 Kč. A to by Effecty měly být vyráběny v EU, takže kvalitnější. Moc děkuji za každou zprávu, nerad bych naletěl!
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aký hybridný menič

Příspěvek od mobilik »

No neviem, ale vobec neverim ze su vyrabane v EU. Neverim, dnes je vsetko cina taiwan...
Prednedavnom tu boli diskuzie otom ze to je hybridny menic, aspon tak pisalo na webe solarsis. A teraz je to potvrdene ze je to len kombinovany menic ako axpert.
Kolarik ma prehnane ceny, ale zase ruci zarukou.
Axperta viem pozhanat tiez za dobru cenu, ale zaruka nikde. :wink:
Takze ak je vyssia suma a je to firma, musi dat cenu hore, lebo potrebuje riesit aj reklamacie.
Aspon si myslim ze to tak je.
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Reputace: 514
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Aký hybridný menič

Příspěvek od ota »

Effecta není hybrid. Na Solariss.sk neví co prodává nebo klame.
Je to Axpert, prodává se pod řadou různých obchodních názvů.
Axpert se opravit dá, s kolegou jsme onehdy vyměňovali mosfety po přepólování. Po výměně tranzistorů a jednoho kondíku se rozběhnul a už zase skáče přes kaluže...
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
rob.brno
Příspěvky: 957
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am
Reputace: 20

Re: Aký hybridný menič

Příspěvek od rob.brno »

U toho axpertu a podobných střídačů s velkým odběrem naprázdno bych podotknul, že do jejich pořizovací ceny by se měla správně ještě započítat ještě i cena kapacity baterky, kterou to za den zbůhdarma sežere. Takže např. srovnání Studer(12W) oproti Axpertu(55W) vyjde takto: (55-12W)x24h je 1kWh při použití Litia je to kolem 10t kč navíc. Pak tedy cena Axpertu vychází na 24t plus 10t kč za kapacitu baterky vyžrané naprázdno.
PapoS
Příspěvky: 172
Registrován: úte zář 01, 2015 9:56 pm
Reputace: 5

Re: Aký hybridný menič

Příspěvek od PapoS »

Presne tak, rovnako by sa malo ratat aj pri porovnavani ucinnosti olova s Litiom a napatia v sustave: 150V v paneloch a 48V v baterke oproti 600V v paneloch a 350 V v baterke.
5kWp Solyndra + 3f Fronius Symo Hybrid 4kW https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f=4&t=2638
Trosecnik

Re: Aký hybridný menič

Příspěvek od Trosecnik »

rob.brno píše:... při použití Litia je to kolem 10t kč navíc. Pak tedy cena Axpertu vychází na 24t plus 10t kč za kapacitu baterky vyžrané naprázdno.
To je podle mne docela špatný a zavádějící odhad. Minimálně v tom, že 1/2 uvedené spotřeby půjde prakticky (až na dva měsíce v roce - tady by ostrovní FVE asi brečela jak želva) přímo ze slunce a nebude mít zásadní vliv na baterie.

Myslím, že 25W ztráta je velká a k 50W se radši nechci vyjadřovat, ale jak říkám asi polovinu této vlastní-spotřeby bych nanejvýše uvažoval jako ztrátu 6Kč/kWh.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek