Hybridní měnič Vertex 3kW

Měniče stejnosměrného proudu na střídavý proud, porovnání účinnosti, ztráty, optimalizace použití měničů, střídače v UPS - záložní zdroje.
Uživatelský avatar
JML...
Příspěvky: 156
Registrován: úte lis 06, 2012 12:33 pm
Reputace: 6

Re: Hybridní měnič Vertex 3kW

Příspěvek od JML... »

Můžete někdo ověřit funkčnost změny minimálního napětí při vybití aku (battery cut-off discharging voltage) ? Jde vám hodnota 48V zvýšit na 51V, nebo je maximum 48V a dál to nejde?
Investicí do FVE chci ušetřit, né okrádat národ na odpustcích za výkup a nějaký barevný bonus!
2.8kWp + Vertex/InfiniSolar 3kW + 100Ah 48V LiFeYPO + A20mikroserver = moje FVE
Saark
Příspěvky: 44
Registrován: ned úno 10, 2013 5:07 pm
Reputace: 1

Re: Hybridní měnič Vertex 3kW

Příspěvek od Saark »

Zdravím, zkoušel jste někdo k Vertexu připojit další nezávislý regulátor nabijení?Když se nastaví stejná nab.napětí nebude se to hádat?Potřebuji zvýšit nabijecí proud, proto bych to potřeboval vědět.Předem dík za názory.
Uživatelský avatar
JML...
Příspěvky: 156
Registrován: úte lis 06, 2012 12:33 pm
Reputace: 6

Re: Hybridní měnič Vertex 3kW

Příspěvek od JML... »

Saark píše:Zdravím, zkoušel jste někdo k Vertexu připojit další nezávislý regulátor nabijení?Když se nastaví stejná nab.napětí nebude se to hádat?Potřebuji zvýšit nabijecí proud, proto bych to potřeboval vědět.Předem dík za názory.
Nebude, na jedné kotelně jedou takto 3 Vertexy na společný aku a OK, pro Vertex je rychleji aku nabitý/vybitý, jen je třeba měřákem, kterému věříte přesně nastavit a ověřit napětí při kterém jednotlivé nabíječe ukončují nabíjení a měniče ukončují vybíjení. Může se to lišit i o 1 volt! Samozřejmě jištění atd...
kotelna.jpg
Investicí do FVE chci ušetřit, né okrádat národ na odpustcích za výkup a nějaký barevný bonus!
2.8kWp + Vertex/InfiniSolar 3kW + 100Ah 48V LiFeYPO + A20mikroserver = moje FVE
Saark
Příspěvky: 44
Registrován: ned úno 10, 2013 5:07 pm
Reputace: 1

Re: Hybridní měnič Vertex 3kW

Příspěvek od Saark »

Dík za potěšující odpověď, teď už jen vybrat ten správný regulátor, abych mohl mít co nejvyšší napětí na panelech.
Jinak moc krásné zapojení, podle preciznosti bych řekl, že je to vaše práce?
Saark
Příspěvky: 44
Registrován: ned úno 10, 2013 5:07 pm
Reputace: 1

Re: Hybridní měnič Vertex 3kW

Příspěvek od Saark »

Blackout je tady :eek2: Po roce a půl používání Vertexu v něm zasmrdělo a nyní zkratuje vstup na bateriích :hell:
Doufal jsem, že takový výrobek za ty prachy vydrží aspoň 5let :(
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Reputace: 514
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Hybridní měnič Vertex 3kW

Příspěvek od ota »

To je smutné. Přeji ať to p.Dvořák z Bany elektro nebo někdo jiný zvládne opravit.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
Saark
Příspěvky: 44
Registrován: ned úno 10, 2013 5:07 pm
Reputace: 1

Re: Hybridní měnič Vertex 3kW

Příspěvek od Saark »

Zkusím uplatnit záruku a uvidíme s čím pan Kolařík přijde.
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Reputace: 514
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Hybridní měnič Vertex 3kW

Příspěvek od ota »

Pořád tvrdím a s postupujícím nasazováním kurvítek do elektroniky se mi potvrzuje, že nejdůležitější součástí každého výrobku je záruční list!

Akorát prodejci musí , tu ztratu z uznaných reklamací rozložit mezi ostatní zákazníky.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
mopadzi
Příspěvky: 989
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Reputace: 51
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Hybridní měnič Vertex 3kW

Příspěvek od mopadzi »

ono to tak není, jsou zařízení levná a zařízení "na furt nebo hodně dlouho" . Zrovna dnes jsem měnil obrazovku v řídícím systému Bosch mikro8....minimálně 25 let na to nikdo nesáhl....Je to dáno použitím součástek od certifikovaných výrobců, perfektní technologickou kázní a vychytaným HW a SW designem. A taky se to zařízení musí pár let vyrábět a udržet se na trhu. To se bohužel u china produkce nedaří a je jim to jedno
kdo si hraje nezlobí
9xRenesola 240Wp+9x Benq 265Wp, 6xTrina 410Wp, 14x Leapton 450Wp, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Hybridní měnič Vertex 3kW

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

... reálnější důvod proč zařízení vyrobené před 25-ti lety vydrželo 25 let bude v tehdá natolik nerozšířených kurvítkách . Vady se objevovali , ale bylo to z jiných důvodů než z úmyslné časované sabotáže :hell: . A dnešní snahy o co nejlevnější výrobu tomu jen nahrávají :shock: .

Držím palce s opravou onoho Vertexu , snad je to snadno opravitelná záležitost ::rolleyes:: .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Reputace: 112
Bydliště: Skoro u SK

Re: Hybridní měnič Vertex 3kW

Příspěvek od hurvayz »

Ono obecne plati že čím víc tam toho je, tím víc se toho muže vyk..vit.
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
Saark
Příspěvky: 44
Registrován: ned úno 10, 2013 5:07 pm
Reputace: 1

Re: Hybridní měnič Vertex 3kW

Příspěvek od Saark »

Děkuji za podporu. Ani nevíte, jak mě to teď mrzí, když jsou tak krásné dny a vše zůstává na střeše :cry:
Ten den než to odešlo jsem vyrobil nejvíce kWh :yes:
Přílohy
20150508_224300.jpg
burda
Příspěvky: 209
Registrován: pát kvě 25, 2012 11:15 pm
Reputace: 4

Re: Hybridní měnič Vertex 3kW

Příspěvek od burda »

Zajímalo by mě, jak dopadla / nedopadla reklamace ?
Saark
Příspěvky: 44
Registrován: ned úno 10, 2013 5:07 pm
Reputace: 1

Re: Hybridní měnič Vertex 3kW

Příspěvek od Saark »

Měnič opět běží jak nový ;) Musím pochválit přístup a šikovnost technika od Ing.Kolaříka. :yes:
V měniči odešly mosfety a trafo na DC sběrnici díky nějakému přepětí, které tam vzniklo :o
Jelikož výrobce Vertex již nevyrábí, musel se s tím poprat dodavatel, neboť byl měnič ještě v záruce.
Z toho vyplývá, že není vždy nejvýhodnější nakupovat výrobky v cizině, protože pak není možnost reklamace.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek