Aký hybridný menič

Diskuze na téma zařízení určených pro převod a stabilizaci napětí, zejména DC/AC měniče a DC/DC měniče, zkušenosti, teorie, praxe ...
Ales_BUS
Příspěvky: 36
Registrován: pát kvě 30, 2014 11:40 pm
Reputace: 1

Re: Aký hybridný menič

Příspěvek od Ales_BUS »

netko píše:Hm dnes by som moc nešpekuloval a určite išiel do Studera možno je drahši ale spoľahlivy. ...
Tak to mám naprosto opačný názor. Když už něco dělám, nesmí to být absolutně ekonomický nesmysl. Za cenu 3KW Studera mám 3x4KW Axpert. Baterie louhovky se dají také sehnat za rozumno. A právě že ten Axpert snese pře síť 10KW, takže když se sejde větší odběr, tak poběžím chvíli na DS a pak zase na měnič (tech pár desítek KW navíc ročně nedosáhne ceny rozdílu Studera ani za 50 let). Stejně je limitující hlavně výkon z panelů. Až bude Studer umět vzít z panelů 15-20KW, a bude za 1/2 stávající ceny tak možná.
Jinak vítězí Axpert+3KW FV panelů + dobíjení baterií další externí nabíječkou pro využití více panelů (alespoň 6-10KW). Dle mého názoru daleko více elektriky ze slunce za 1/3 peněz.
Uživatelský avatar
RRR
Příspěvky: 211
Registrován: pon led 09, 2012 7:24 pm
Reputace: 12

Re: Aký hybridný menič

Příspěvek od RRR »

Ales_BUS píše:
netko píše:Hm dnes by som moc nešpekuloval a určite išiel do Studera možno je drahši ale spoľahlivy. ...
Tak to mám naprosto opačný názor. Když už něco dělám, nesmí to být absolutně ekonomický nesmysl. Za cenu 3KW Studera mám 3x4KW Axpert.
Ano, ale v tom případě jste ve špatném vlákně. Tady se to jmenuje "Aký hybridný menič".

Jinak já mám ten "šílený" :lol: Victron, a pravda je, že člověk musí trochu pochopit všechny ty funkce a nastavení, ale dnes bych ho neměnil za nic, a už vůbec ne za Čínu. Když vidím to zpracování po sundání krytu, jde všechno šetření stranou.
Kvalita má svou cenu, tak už to prostě je.
Ales_BUS
Příspěvky: 36
Registrován: pát kvě 30, 2014 11:40 pm
Reputace: 1

Re: Aký hybridný menič

Příspěvek od Ales_BUS »

Můj dotaz byl na Effektu, zda je hybridní, či je to přejmenovaný axpert. Jestli je hybridní, tak ji samozřejmě upřednostním a klidně se stanu testovací obětí, neboť budu měnič pořizovat v řádu dnů.
Jinak souhlasím že kvalita má svou cenu, velmi často je ale předraženo zboží co tu kvalitu nemá, nebo je to věc, kde se nevyplatí si kupovat něco High-tech za raketu, protože to bude do 5 let překonané a za 1/2 koupím něco o dvě třídy jinde.
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aký hybridný menič

Příspěvek od mobilik »

Ales_BUS zdielam tvoj nazor. Mudro vravis na moj vkus. :wink:
Čo bolo bolo, bude len horšie...
mopadzi
Příspěvky: 989
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Reputace: 51
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Aký hybridný menič

Příspěvek od mopadzi »

Dají se za normální peníze koupit hybridy od Schneidera ConectSW
http://www.schneider-electric.com/produ ... conext-sw/
To je HW o něčem úplně jiném..
Studera ted trošku podrazil kurz franku
kdo si hraje nezlobí
9xRenesola 240Wp+9x Benq 265Wp, 6xTrina 410Wp, 14x Leapton 450Wp, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV
salinm1
Příspěvky: 43
Registrován: čtv srp 14, 2014 12:50 pm
Reputace: 0

Re: Aký hybridný menič

Příspěvek od salinm1 »

Ty schneidery vypadaji moc pekne ,ale ceny co jsem nasel uz tak moc ne... Nebyl by nekde odkaz na slusne ceny?
pitaa
Příspěvky: 48
Registrován: pát led 02, 2015 10:20 pm
Reputace: 1

Re: Aký hybridný menič

Příspěvek od pitaa »

Axpert má dost velkou vlastní spotřebu energie i na prázdno, tak to ti malou baterku vycucne hned když nebude svítit sluníčko....a nebo ho musíš vždy vypnout .... já bych raději připlatil a vzal Victron, přeci jenom to kupuješ na celí život...ale každý má jiný názor :-)
sitra
Příspěvky: 288
Registrován: ned led 25, 2015 12:28 pm
Reputace: 22
Kontaktovat uživatele:

Re: Aký hybridný menič

Příspěvek od sitra »

no, počkej, počkej jak velkou spotřebu a jak na celej život? Neblázni :-D
RT E2A, Certifikace ČFA, FVE experiment od roku 2015, zpracování projektové dokumentace Victron.
ostrov - Victron 3x Multiplus II 48/5000, Longi 16x455Wp, CERBO GX, GX Touch 50, Pylontech 5x US3000C...
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Reputace: 112
Bydliště: Skoro u SK

Re: Aký hybridný menič

Příspěvek od hurvayz »

Kurnik esi pojede celý život, tak těch pade dam...
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aký hybridný menič

Příspěvek od mobilik »

Cely zivot.... Cisty blud. Neverim ze vydrzi viac ako 5-maximalne 10 rokov.
Hurvayz nechcem byt zly, ale nie kazdy ma penazi jak maku aby si mohol dovolit menic za 50000 kacek.
Osobne by som ho nikdy nekupil, kedze penazi nemam, mam akurat na axperta, PJ a menice im podobne a som spokojny, tak isto ako mnoho dalsich spokojnych uzivatelov.
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Reputace: 112
Bydliště: Skoro u SK

Re: Aký hybridný menič

Příspěvek od hurvayz »

Ne kazdy ma nervy kupovat dokolecka powrsity.Ja teda rozhodne ne!.
Ted uz bych radeji volil kvalitu nez kvantitu.
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Reputace: 112
Bydliště: Skoro u SK

Re: Aký hybridný menič

Příspěvek od hurvayz »

At ma kazdy co chce, když mu to vyhovuje.
Každý snad muže vyjádřit svuj nazor.
To že hodně zde přítomných si jedou jak jedou neznamená, že tak musím taky.
Když to sectu sumasumarum, tak už Victron mohl dávno být a byl by klid. Doufám.
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Reputace: 514
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Aký hybridný menič

Příspěvek od ota »

Na celý život budou možná panely a možná LiFe baterie, když se k nim budeš hezky chovat.
Ale měnič? 10let staré APC 2000W- čistý sinus se koupí za 2000 a malokdo ho chce.
Dnešní měniče jsou nacpané kurvítky, která stárnou bez ohledu na použití, takže nelze ani koupit řídící desku do zásoby. Už jenom bezolovnaté pájení je kurvítko samo o sobě.
Má někdo z nás měnič, který si kupoval před 5 či 7 roky? Pár jich možná bude ale většina je v křemíkovém nebi.
Měnič se musí během 5 let odepsat (vyplatit), jinak nemá ekonomický smysl. Pokud stojí 50kKč, musí vydělat 900Kč měsíčně, neboli přes něj při ceně 5Kč/kWh musí protéct cca 170kWh (další podobnou částku musí vydělat baterie a panely).
Takže PJ za 10kKč, začíná to mít trochu smysl. 35kWh/měsíc měnič za 5 let umoří (zaplatí) to ale nepočítám panely a baterie.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Reputace: 112
Bydliště: Skoro u SK

Re: Aký hybridný menič

Příspěvek od hurvayz »

Tak moje FVE není na vyrábění penizků. Ani nepocitam a nepropocitavam nejakou navratnost.Na cenu Eonu se nikdy nedostanu. Tech 100 tis bych mel na hodně mesicnich splatek.
Auto které mám taky jen sloužilo a nic nevydelalo.
Mě jde o systém, kterému lze důvěřovat.
Pokud bude PJ na chatě-idealní volba za super penize.
Pokud mě jede měnič 365 dni v roce a nehodlam v domě stale být, abych ho mohl kontrolovat jestli mu nehoří treba pojistkove pouzdro tak vyzaduji neco opravdu jiného.
Navic dum jde do najmu takze varianta je bud to sbalit nebo udelat poradne.
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
mopadzi
Příspěvky: 989
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Reputace: 51
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Aký hybridný menič

Příspěvek od mopadzi »

Značkové věci jako Studer, Victron, Xantrex (ted už grupa Schneider) se nedělají na 5 let. jsou postaveny bez kurvítek a technologií která zaručí spolehlivost. Tomu samozřejmě odpovídá vyšší cena
kdo si hraje nezlobí
9xRenesola 240Wp+9x Benq 265Wp, 6xTrina 410Wp, 14x Leapton 450Wp, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV
FRSO
Příspěvky: 2253
Registrován: ned srp 14, 2011 10:13 pm
Reputace: 136
Lokalita: poblíž Hodonína
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 7200
Kapacita baterie [kWh]: 9

Re: Aký hybridný menič

Příspěvek od FRSO »

ota píše:Na celý život budou možná panely a možná LiFe baterie, když se k nim budeš hezky chovat.
Ale měnič? 10let staré APC 2000W- čistý sinus se koupí za 2000 a malokdo ho chce.
Dnešní měniče jsou nacpané kurvítky, která stárnou bez ohledu na použití, takže nelze ani koupit řídící desku do zásoby. Už jenom bezolovnaté pájení je kurvítko samo o sobě.
Má někdo z nás měnič, který si kupoval před 5 či 7 roky? Pár jich možná bude ale většina je v křemíkovém nebi.
Měnič se musí během 5 let odepsat (vyplatit), jinak nemá ekonomický smysl. Pokud stojí 50kKč, musí vydělat 900Kč měsíčně, neboli přes něj při ceně 5Kč/kWh musí protéct cca 170kWh (další podobnou částku musí vydělat baterie a panely).
Takže PJ za 10kKč, začíná to mít trochu smysl. 35kWh/měsíc měnič za 5 let umoří (zaplatí) to ale nepočítám panely a baterie.
Zdravím, já jsem přesvědčen, že značky jako Studer, Victron nemají zabudované žádné (k r i k ), nevím proč by to dělali, to by byli sami proti sobě, třeba Victron vyrábí měniče hlavně pro lodě a ty musí byt spolehlivé na moře, to by brzo museli zabalit, kdyby to tak začali flinkat. Čína to je věc jiná, většina jsou to spíš hračky nez zařízení :lol: po pár zkušenostech se sinus HF Čína už nikdy.
5,4 kWp JJZ 4deg,1,8kWp JV 24deg, do 13.8.2022 bylo 3,6 kWp, MPII 5k, Victron MPPT 250/85-TR, aku 9,45 kWh Lion 15S, BMS 200A, Smart Shunt 500A.
k 6.3.2024 8115kWh
rva
Příspěvky: 3462
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Reputace: 526
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Aký hybridný menič

Příspěvek od rva »

Jako spokojeného uživatele číny Axpert by mě zajímalo, jestli se už někomu rozbil, ať vím, co můžu čekat. Myslím, že i ostatní to může zajímat.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
Ales_BUS
Příspěvky: 36
Registrován: pát kvě 30, 2014 11:40 pm
Reputace: 1

Re: Aký hybridný menič

Příspěvek od Ales_BUS »

Mě by zase zajímalo, zda již někdo zjistil zda je Effekta hybridní či ne.
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Reputace: 514
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Aký hybridný menič

Příspěvek od ota »

Ne Effekta je Axpert. Manual ma totozny s axpertem. Zkousel jsem Axperta hybridizovat pripojenim GTI. Funguje to, ale jen do okamziku, kdy je spotreba z Axperta vetsi nez vykon GTI. Pak tlaci GTI vykon do Axperta a ten vypadne na nejakou ochranu. Ale neublizi mu to, alespon Involar i Axpert vydrzeli bez poruchy.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: Aký hybridný menič

Příspěvek od tomas »

ota píše:Ne Effekta je Axpert. Manual ma totozny s axpertem. Zkousel jsem Axperta hybridizovat pripojenim GTI. Funguje to, ale jen do okamziku, kdy je spotreba z Axperta vetsi nez vykon GTI. Pak tlaci GTI vykon do Axperta a ten vypadne na nejakou ochranu. Ale neublizi mu to, alespon Involar i Axpert vydrzeli bez poruchy.
Já bych řekl že: kdy je spotreba z Axperta menší nez vykon GTI, ne?
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek