SAVEBOX

Obecná diskuze na téma "soběstačnost" s využitím alternativních zdrojů energie, jejich využití v běžném životě, potravinová soběstačnost atd.
Odpovědět
miroc
Příspěvky: 371
Registrován: ned srp 12, 2012 10:12 am
Reputace: 40
Lokalita: SK - pri TT
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7900
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Kontaktovat uživatele:

SAVEBOX

Příspěvek od miroc »

Tak sa niekto chytil LiFePO4.... http://www.ekobydleni.eu/solarni-elektr ... m-systemum

stranka firmy: http://www.fitcraftenergy.cz/?lang=cs
datashety http://www.fitcraftenergy.cz/wp-content ... eet_cz.pdf a http://www.fitcraftenergy.cz/wp-content ... eet_cz.pdf

Ceny som nenašiel... Predpokladám, že pre tých, ktorý si LiFePO baterku dokážu vyskladať aj sami, bude toto dosť neekonomické.
O malých domácich veterných elektrárňach: http://www.vawt.om2cm.sk/
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: SAVEBOX

Příspěvek od tomas »

Píšou tam že tam mají aktivní balancování s přeléváním energie mezi články.
Líbí se mi ten vstup až do 600Vdc u verze SBM 7–18–4,8. Tam bude zřejmě STUDER VarioString VS-120
http://www.studer-innotec.com/?cat=mppt ... er&id=2101
Tak to asi bude postavené na STUDERu.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm
Reputace: 87

Re: SAVEBOX

Příspěvek od brin »

Cena bude obávám se dost likvidační...
RadekS
Příspěvky: 105
Registrován: čtv bře 19, 2015 6:41 pm
Reputace: 5
Bydliště: Jizni Cechy

Re: SAVEBOX

Příspěvek od RadekS »

Hezké,ale o té ceně si myslím to samé co brin.
480Wp Mono+EP3215+40Ah LiFePO4@12V, 12x300Wp SHUTTEN Poly+12x amorf Avancis 125Wp+Axpert MKS 4kW+ 8kW LiFePO4@48V
sali
Příspěvky: 11
Registrován: čtv bře 26, 2015 8:37 pm
Reputace: 0

Re: SAVEBOX

Příspěvek od sali »

cena u Savebox je kolem 250tis s 6kWh v aku LIFEPO s 12ks 270Wp panely...opravdu balancují po článcích..mají BMS....takže po pěti letech to bude na 100% kapacity....což si nemyslím o balancérech z 50tých let od jiných zde přítomných a inzerujících bastlířů....vypadá to jako větší/delší centrála. Prostě připojíte kabely a jedete-ŽÁDNÁ DRÁTAŘINA STĚNĚ. Jinými slovy koupím to....během instalace si budu dobíjet aku, pohánět vrtačku, svítit atp. a když připojím panely tak se mi Savebox z panelu dobije. Ta krabice je prostě elektromobil bez kol. To co jsem viděl v referencich na ostrovnich elektrarnach a solarnich panelech to je něco co nemá s elektro instalací nic společné.....
sali
Příspěvky: 11
Registrován: čtv bře 26, 2015 8:37 pm
Reputace: 0

Re: SAVEBOX

Příspěvek od sali »

tomas píše:Píšou tam že tam mají aktivní balancování s přeléváním energie mezi články.
Líbí se mi ten vstup až do 600Vdc u verze SBM 7–18–4,8. Tam bude zřejmě STUDER VarioString VS-120
http://www.studer-innotec.com/?cat=mppt ... er&id=2101
Tak to asi bude postavené na STUDERu.
-vyráběji to pro Schneider electric ...myslím, že tam spadá i Studer ;)
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Reputace: 112
Bydliště: Skoro u SK

Re: SAVEBOX

Příspěvek od hurvayz »

Luxus!
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: SAVEBOX

Příspěvek od kodl69 »

Ano, žádná drátařina na stěně. Ale zařízení, v kterým nevím co je, nelze některé části třeba zdvojit kvůli spolehlivosti nebo nutnosti zvýšení výkonu, kapacity baterií...Třeba dnes mám dvě samostatný baterie který můžu jednotlivě připojit, odpojit a provádět údržbu (třeba očistit kontakty, viz závada Priusu. Tahle bedna když umře, tak odeslat do zn. servisu, nebo zavolat opraváře s taxou 1000Kč/hod a cenou dopravy jak pražský taxi, který při první návštěvě zjistí co by tomu mohlo být, potom objedná díly a za měsíc to funguje.. děkuji, nechci. Pokud by se tohle rozšířilo třeba na úroveň aut, která skoro nikdo nespravuje sám, v každé vesnici je autoservis a díly jsou do 12 hodin namístě, bylo by to ok, ale v porovnání s automobilismem jsme v roce 1900...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2126
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm
Reputace: 368

Re: SAVEBOX

Příspěvek od fugas »

Světlé zítřky bych tomu moc nepředpovídal.Dá se předpokládat cena,za jakou by si nadšený ostrovník koupil asi radši ojetý elektromobil a navíc jak píše kodl,ani mě ten kompakt moc nesedí.Člověk řekněme zajištěný,nejspíš zváží za ty peníze přípojku DS,kde má z hlediska komfortu spotřeby "full service".Leda by byl příznivcem ekologie,ale těch také moc nebude vzhledem k počtu provozovaných osobních aut,tak velkých,že by se z každého dala udělat auta dvě až tři včetně motorů a spotřeby.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
sali
Příspěvky: 11
Registrován: čtv bře 26, 2015 8:37 pm
Reputace: 0

Re: SAVEBOX

Příspěvek od sali »

...tahle bedna CELÁ najednou nikdy neumře. Zdvojovat/paralelně řadit se dá. Uvnitř jsou měniče Victron nebo Schneider
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2126
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm
Reputace: 368

Re: SAVEBOX

Příspěvek od fugas »

No ona celá neodejde,ale pokud odejde kterákoliv z jejích částí,celek jde jaksi do kopru až do opravy...
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
RobertM
Příspěvky: 266
Registrován: sob led 07, 2012 2:47 pm
Reputace: 12

Re: SAVEBOX

Příspěvek od RobertM »

Na Studeru to postavené určitě není :-) MPPT VarioString Studer umí na vstupu až 900 Voc. Mobilní mi to vzhledem k váze také moc nepřipadá. To už bych radši použil kombinaci menších akumulátorů s generátorem s automatickým elektrostartem dle napětí akumulátoru. Systém by byl o dost lehčí a garantoval by daleko autonomější provoz včetně možnosti současného sečtení výkonu měniče a generátoru (SmartBoost) se současným automatickým nabíjením akumulátoru během provozu generátoru.
mopadzi
Příspěvky: 989
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Reputace: 51
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: SAVEBOX

Příspěvek od mopadzi »

tak to se domnívám, že XTM,XTH neumí zaráz dělat invertor a nabíjet...
kdo si hraje nezlobí
9xRenesola 240Wp+9x Benq 265Wp, 6xTrina 410Wp, 14x Leapton 450Wp, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV
Uživatelský avatar
RobertM
Příspěvky: 266
Registrován: sob led 07, 2012 2:47 pm
Reputace: 12

Re: SAVEBOX

Příspěvek od RobertM »

mopadzi píše:tak to se domnívám, že XTM,XTH neumí zaráz dělat invertor a nabíjet...
Právě že umí :-)
Uživatelský avatar
RobertM
Příspěvky: 266
Registrován: sob led 07, 2012 2:47 pm
Reputace: 12

Re: SAVEBOX

Příspěvek od RobertM »

15.2.2015 HFVE 9,55kWp/8kW 1fáze s hybridním TČ vzduch-voda:
graf-hfve-15-02-15.jpg
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: SAVEBOX

Příspěvek od tomas »

Saveboxy budou vystaveny na veletrhu IBF v Brně 22 - 25.4.2015.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
David
Příspěvky: 30
Registrován: úte zář 04, 2012 12:44 pm
Reputace: 0

Re: SAVEBOX

Příspěvek od David »

Líbí se mi to řešení. Doufám že 30 Dubna oznámí Musk něco podobného, ale i lepšího, hlavně levnějšího :) .

Odpovědět