zastineny ostrov

Diskuze na téma solárních, větrných a ostatních regulátorů, datové komunikace mezi regulátory a PC, instalace software, zapojení regulátorů, chování a zkušenosti s různými typy regulátorů.
Odpovědět
barchy
Příspěvky: 15
Registrován: úte bře 03, 2015 3:03 pm
Reputace: 0

zastineny ostrov

Příspěvek od barchy »

lze pripojit k reglu vice panelu paralelne, nez je maximalni vykon reglu, s pozitim proudoveho omezovace? aby pri nizkem osvitu elektrarna davala vic a naopak aby pri vysokem osvitu proudovy omezovac nepustil vice do regulatoru nez je maximalni povolena proudova mez. nepocitam s castym optimalnim osvitem. diky za kazdy napad ci typ na proudovy regulator.
pezizka
Příspěvky: 734
Registrován: úte čer 24, 2014 8:23 pm
Reputace: 68
Lokalita: Kyjovsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9170
Kapacita baterie [kWh]: 33
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: zastineny ostrov

Příspěvek od pezizka »

Chystám se udělat něco podobného. S TS MPPT 45A. Co jsem tady prolízal tak to pár lidem takto funguje. Ač to tak chci udělat, nelíbí se mi na tom, že zaháním parametry do krajních mezí :| Jak se to projeví na životnosti toho či onoho zařízení, těžko domýšlet. Doufám, že TS je natolik kvalitní, že toto bude řešit v klidu, navíc jsem mu přidal ventilátor s termostatem na 32°C. Tak snad nebude :hell: a :wall: Raději ať se ozvou ti co to takto provozují. Rád se něco dozvím :P
barchy
Příspěvky: 15
Registrován: úte bře 03, 2015 3:03 pm
Reputace: 0

Re: zastineny ostrov

Příspěvek od barchy »

pezizka píše:Chystám se udělat něco podobného. S TS MPPT 45A. Co jsem tady prolízal tak to pár lidem takto funguje. Ač to tak chci udělat, nelíbí se mi na tom, že zaháním parametry do krajních mezí :| Jak se to projeví na životnosti toho či onoho zařízení, těžko domýšlet. Doufám, že TS je natolik kvalitní, že toto bude řešit v klidu, navíc jsem mu přidal ventilátor s termostatem na 32°C. Tak snad nebude :hell: a :wall: Raději ať se ozvou ti co to takto provozují. Rád se něco dozvím :P
ale cim omezit proud? necim spolehlivym
Tomas01
Příspěvky: 28
Registrován: stř črc 31, 2013 11:29 am
Reputace: 0
Lokalita: Slovácko
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 6000
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: JM

Re: zastineny ostrov

Příspěvek od Tomas01 »

Řešeno 2014, proud omezí nejlépe TriStar

https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f=21&t=2003

Re: Odpojování/připojování stringů

Příspěvekod Tomas01 » pon črc 14, 2014 1:47 am
Zhruba dva měsíce jsem letos testoval TS60A s 3x2ks 250Wp a 2x2ks 240Wp ve 24V. Tj překročení doporučeného pole o cca 60%. Kromě téměř denní hlášky Current limiting žádný jiný problém. Teplota díky aktivnímu chlazení nepřekročila 40st.C
Ztráta části výkonu od 10 - 15 hod je určitě nižší než cena dalšího TriStáru. Jediné doporučení bude asi přenastavit u nového TS limit z 80A na 60A.

Přílohy

TS60A.jpg
5,8kWp PowerRouter LiFePo4
barchy
Příspěvky: 15
Registrován: úte bře 03, 2015 3:03 pm
Reputace: 0

Re: zastineny ostrov

Příspěvek od barchy »

Tomas01 píše:Řešeno 2014, proud omezí nejlépe TriStar

https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f=21&t=2003

Re: Odpojování/připojování stringů

Příspěvekod Tomas01 » pon črc 14, 2014 1:47 am
Zhruba dva měsíce jsem letos testoval TS60A s 3x2ks 250Wp a 2x2ks 240Wp ve 24V. Tj překročení doporučeného pole o cca 60%. Kromě téměř denní hlášky Current limiting žádný jiný problém. Teplota díky aktivnímu chlazení nepřekročila 40st.C
Ztráta části výkonu od 10 - 15 hod je určitě nižší než cena dalšího TriStáru. Jediné doporučení bude asi přenastavit u nového TS limit z 80A na 60A.

Přílohy

TS60A.jpg
to je velmi zajimave, ale nechci do regulatoru poustet vic nez je doporuceno. cim bych mohl omezit proud mezi panelama a reglem?
RadekS
Příspěvky: 105
Registrován: čtv bře 19, 2015 6:41 pm
Reputace: 5
Bydliště: Jizni Cechy

Re: zastineny ostrov

Příspěvek od RadekS »

To nevím,nicméně provozuji (zatím úspěšně) podobnou sestavu.Cca 5kWp rozdělené na 3kWp orientované na východ a 2kWp orientované na západ.Kolem poledního to dává více než 3kW - to je více než max,co by utáhl můj měnič Axpert MKS 4kW -ten má maximální proud 60A.Pro sichr jsem na něm nastavil maximální proud 50A,zatím to striktně bez problémů dodržuje.
480Wp Mono+EP3215+40Ah LiFePO4@12V, 12x300Wp SHUTTEN Poly+12x amorf Avancis 125Wp+Axpert MKS 4kW+ 8kW LiFePO4@48V
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Reputace: 514
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: zastineny ostrov

Příspěvek od ota »

K 60A tristaru mám připojeno cca 3kWp.Baterie je 24V.
Po dosažení 60A se napíše hláška Current limiting a to je vše. Předimenzování panelů je přínosné, protože dostávám z Tristaru 60A i v okamžicích nedokonalého oslunění.

Axpert MKS plus 2400W/24V se při testovacím "přepanelování" na 2100Wp zastavil s proudem na 59A.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am
Reputace: 31

Re: zastineny ostrov

Příspěvek od joseff »

Info primo z Morningstaru ohledne "prepanelovani" Tristaru z cervna 2014, ktere rika, ze pripojeni vyssiho vykonu v panelech je povoleno bez ztraty zaruky:

Tech Tip: Exceeding Your Morningstar MPPT Controller's Maximum Input Power Rating

This tip addresses the impact that Morningstar's TrakStar™ MPPT Technology has on PV Module Sizing and Power Ratings. With the knowledge in this tip, you can improve performance and reduce costs for systems that would otherwise suffer from reduced power input and inconsistent levels of charging.

Here's the tip: You can size your PV arrays to input power to Morningstar’s MPPT controllers well above the controller's Maximum Nominal Solar PV Wattage Input rating without damaging the unit, and without causing the charging current to exceed the maximum output current rating. The controller can limit output current and will run at 100% of rated current output and not higher. The controller was designed with this power-shaving capability, and when oversized, it does not void the warranty.

The question about oversizing relates to all Morningstar TrakStar™ MPPT controllers, but it comes up most often concerning Morningstar's Sunsaver MPPT controller and 250 watt arrays. Although the SunSaver MPPT controller's power input rating is 200 watts, there are many benefits for its use with a 250 watt array.

Learn about the benefits associated with the capability to exceed power input ratings, and what differentiates Morningstar from other brands by clicking here.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek