Elektrifikace zadni napravy auta

Elektromobily, hybridy, elektrokola, elektroskůtry, řešení pro karavany, obytné přívěsy, maringotky, obytné automobily, mobilní domy.
dako
Příspěvky: 37
Registrován: pát bře 18, 2011 1:01 pm
Reputace: 1

Re: Elektrifikace zadni napravy auta

Příspěvek od dako »

PavelR: Opravdu to nejde? Vazne?
https://www.youtube.com/watch?v=p9XIkscYFn0
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Elektrifikace zadni napravy auta

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

onoho řidiče znám ... je to skvělej "šílenec" (myšleno jen v dobrým) :yes: . Auto ... teda Euto proložený LiFePO-čkama , vzadu na převodovce DC el.motor s reglem a soustavou nabíječek :shock: . Fakt parádní mazlík ::rolleyes:: ... jak to má s preventivníma prohlídkama nevím :dontknow: musím se při příští příležitosti zeptat ;) .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
PavelR
Příspěvky: 3105
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Elektrifikace zadni napravy auta

Příspěvek od PavelR »

dako píše:PavelR: Opravdu to nejde? Vazne?
https://www.youtube.com/watch?v=p9XIkscYFn0
No pokud to ma legalne na znackach tak urcite to urcite muselo projit schvalenim pro provoz na silnicich. Pochybuju ze to mel po administrativni strance jednoduchy. Zajimalo by me jestli nekdo na uradech resil bezpecnost atp.

Toto auto uz jsem na netu videl. Skoda jen ze je to takova mandelinka ale je to pekny coz o to.

Jinak abychom si rozumeli. Nejsem odpurce eaut naopak bych si rad neco takovyho v budoucnu poridil az se bude vyrabet neco co by se me libilo.

Jen si nejsem jistej jestli je cesta DIY prestaveb ta spravna pac uz to neni vyrobek ktery pouzivam ja a doma ale provozuje se to na verejnosti. Ja si troufnu ledacos ale tady bych mel strach.
dako
Příspěvky: 37
Registrován: pát bře 18, 2011 1:01 pm
Reputace: 1

Re: Elektrifikace zadni napravy auta

Příspěvek od dako »

Ma to na radnych znackach,
mimochodem, uz jste jiste nekdy potkali na ceste auto co melo RZ se zelenymi cisly (treba V maji veterani) pak existuji F coz jsou celostatni RZ pro vozidla, ktere nebyly jeste schvaleny pro provoz na pozemnich komunikaci, jinak ty same znacky existuji ve verzi kde pismeno oznacuje kraj. Tyto znacky se take nazyvaji "trvale manipulacni". Kdysi jsem byl na srazu CNGistu a tam mel borec auto dotazene kdovi odkud, prave s touto znackou, s tim ze magistrat mu to odmita radne registrovat (duvody uz nevim), a tak si zazadal to tuhle RZ a roky uz jezdi se "zelenou" znackou, a pry je to v poho, nikdo na nej netlaci, TP ma, a vse je v podstate OK, akorad tusim, ze rikal, ze musi, jak šulin, vest knihu jizd, ale to uz si ted nejsem uplne jist.
JiříK
Příspěvky: 1020
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Reputace: 65
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Elektrifikace zadni napravy auta

Příspěvek od JiříK »

Tady je další. http://www.evalbum.com/1544

To by se mi líbilo. Karosérii mám :mrgreen: , to ostatní pohledám. Když to jde u protinožců, proč ne u nás... Jen ty baterky...to by byl ranec. 100 litrů baterky, nějaká bižuterie, motor, no a zbytek mám!
K legislativě: Vím o maníkovi, taky má takového fiata. Motor byl slaboučký, dáme něco silnějšího. Tak implantoval motor takřka dvojnásobného objemu o výkonu nemluvě. Ale jak s technickou a vůbec. Takže auto poskládal, fiktivně prodal do Polska, tam se zápisem změn štráchy nedělají. Pak se měsíc modlil, aby mu to borec z Polska vůbec vrátil, dopadlo to dobře. Pak udělal vlastně individuální dovoz, předložil polský techničák, kde byl onen motor zapsán, na úřadě žádné problémy-vystavili nový techničák a má tudíž legální stroj s motorem 1100 místo 650 ccm a výkonem 40 kW místo 17. A má klid, vše je v pořádku, nikdo nedělá problémy. Jen nevím, jakou má v techničáku maximálku :o
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
Uživatelský avatar
Marx
Příspěvky: 98
Registrován: čtv pro 25, 2014 9:30 pm
Reputace: 4

Re: Elektrifikace zadni napravy auta

Příspěvek od Marx »

[quote="JiříK"][/quote]
dobrý řešení hádám že tam vrazil 1108 FIRE motor z punta, (můj oblíbenej)
pokud to takhle jde udělat, bylo by to super. vázne to akorát na ekodaních a hlavně sehnat koně.

na elektro přestavbu bych ale volil něco stylovějšího a to pětistovku. na druhou stranu škoda veterána...
3x panel á45W, 24V 36Ah SLA, step-down, 1ks autobaterie, UPS. (bez MPPT)
Plán: >1kWp.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek