Modifikace Tristaru

Diskuze na téma regulátorů TriStar Morningstar
Odpovědět
solárník
Příspěvky: 1586
Registrován: pát bře 15, 2013 7:53 pm
Reputace: 70

Modifikace Tristaru

Příspěvek od solárník »

Ten 60A limit mi dost vadí.

Mělo by stačit modifikovat shunt, na kterém to Tristar měří a tím by se řídící procesor oklamal a myslel by, že proud je menší. Pak by ale muselo být veškeré logování prováděno asi externě, protože údaje o Ibat, Ah a Wh nesouhlasily.

Myslím, že nějakých 80A by Tristar vydržel celkem rozumně, kybos tu jednou dokonce psal, že některé Tristary to měly tak nastavené z výroby, jestli si to dobře pamatuji.

Otázkou je teplota chladiče, při některých napětích baterie (12,24,48) se tu psalo, že už je teplota dost vysoká. Takže by se na to musel dát pozor.

Není nějaká cesta, jak to hacknout ve firmware? (proud limit).

Mně jede například dnes stále na limitu (60,7A) a mám tam ještě dost velkou rezervu výkonu v panelech. Takhle se mi baterky dnes nestihnou nabít a při vyšším limitu by to stihly.

Pořád mi ta modifikace přijde lepší, než dávat víc Tristarů paralelně. A hlavně levnější. Nezkoušel to někdo, kdo už má po záruce?
8milan8
Příspěvky: 128
Registrován: čtv led 01, 2015 6:30 pm
Reputace: 3

Re: Modifikace Tristaru

Příspěvek od 8milan8 »

Levnější? To bych se hádal. Oni vědí, proč dělat rezervy. Protože pak stačí jedna nějaká nešikovná špička a odletí jeden FET a pak je to jak domeček z karet. Cívka v tom bude také o to více hřát. Fakt bych do toho nešel. Jestli je to na nějakém off-grid systému tak je to čiré bláznovství.
solárník
Příspěvky: 1586
Registrován: pát bře 15, 2013 7:53 pm
Reputace: 70

Re: Modifikace Tristaru

Příspěvek od solárník »

Ale jak tu psali, v některých Tristarech prý je 80A z fabriky.
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm
Reputace: 258

Re: Modifikace Tristaru

Příspěvek od brumlaj »

Kdo chce kam, ch.j s ním ;-)
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
solárník
Příspěvky: 1586
Registrován: pát bře 15, 2013 7:53 pm
Reputace: 70

Re: Modifikace Tristaru

Příspěvek od solárník »

Vy jste teda srabi :mrgreen:

No já to mám na 12V a při nich to moc nehřeje. 24V dát nemůžu, takže jedině přikoupit další regl. Pak se zas budou mezi sebou hádat MPPT, takže je to dost přídavných problémů a dost velká přídavná cena.

Dneska jede celý den naplno a max temp 44°. Nic moc. Ještě by to nějaké vydráždění sneslo :mrgreen: Čínský GTIčka jedou při 120° už léta a zatím žádnej výbuch.
atom
Příspěvky: 436
Registrován: sob čer 02, 2012 8:22 pm
Reputace: 8
Bydliště: 580m n.m. na Vysočině

Re: Modifikace Tristaru

Příspěvek od atom »

když nemůžeš dát 24V tak prostě přejdi na 48V :twisted: a hned máš čtyřnásobek rezervu. :lol:
Tristar na 12V je jako kanón na vrabce.
Konfigurace je v xml tak stačí najít id s proudem a změnit ho a doufat, že se to tam zapíše...
2x Tristar / 17kWh v lithiu / 7,3kWp na střeše / 2xXTM-4000 / >31MWh :o / start 05/2012 s 440Wp.
solárník
Příspěvky: 1586
Registrován: pát bře 15, 2013 7:53 pm
Reputace: 70

Re: Modifikace Tristaru

Příspěvek od solárník »

:yes: Díky za tip.
id=208, X = I x 410 (hodnota je proud krát bůhvíproč 410)
dal jsem pokusně 70A, zapsalo se to, po reloadu zpět je to tam pořád takže v Tristaru to je opravdu změněné.

Otázkou je, jestli to bude fungovat, protože bez limitu je tam 0, je tedy možné, že těch 60A limituje Tristar hardwarově a softwarově jen nižší proudy. Uvidíme zítra, jestli zasvítí. Teď jsem byl resnout.

Mám tu ještě v polici nepoužitý Tracer MPPT 30A, ale dát ho paralelně k Tristaru, to je jak znesvěcení Matky Terezy :mrgreen:
atom
Příspěvky: 436
Registrován: sob čer 02, 2012 8:22 pm
Reputace: 8
Bydliště: 580m n.m. na Vysočině

Re: Modifikace Tristaru

Příspěvek od atom »

tak to je super, že to šlo, to jsem rád. Tak nám to pořádně otestuj jak to bude fungovat.
Já si zatím počkám, už 2x jsem letos cítil v garáži magický kouř, ale nezjistil jsem z čeho to jde a všechno funguje jak má..
2x Tristar / 17kWh v lithiu / 7,3kWp na střeše / 2xXTM-4000 / >31MWh :o / start 05/2012 s 440Wp.
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am
Reputace: 31

Re: Modifikace Tristaru

Příspěvek od joseff »

na magicky kour pozor, jak ho ucitis, tak je neco spatne, hledej, dokud je cas (a hlavne zaruka), hledej i pod krytem tristaru
solárník
Příspěvky: 1586
Registrován: pát bře 15, 2013 7:53 pm
Reputace: 70

Re: Modifikace Tristaru

Příspěvek od solárník »

Tak uvidime, zatim dnesni pocasi na vyzkouseni limitu Tristaru nevypada. Ale vsechny agentury hlasi, ze se melo odpoledne rozjasnit.
solárník
Příspěvky: 1586
Registrován: pát bře 15, 2013 7:53 pm
Reputace: 70

Re: Modifikace Tristaru

Příspěvek od solárník »

Tak to bohužel nefunguje. I když se mi limit 70A do Tristaru uloží , stejně to dnes, když od té doby poprvé vysvitlo, limituje na 60,9A.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek