diy regu?

Diskuze na téma solárních, větrných a ostatních regulátorů, datové komunikace mezi regulátory a PC, instalace software, zapojení regulátorů, chování a zkušenosti s různými typy regulátorů.
solárník
Příspěvky: 1586
Registrován: pát bře 15, 2013 7:53 pm
Reputace: 70

Re: diy regu?

Příspěvek od solárník »

To se tu uz resilo v jinem topicu takovy arduino mppt regulator. Hlavne si vyres napajeni arduina.
dako
Příspěvky: 37
Registrován: pát bře 18, 2011 1:01 pm
Reputace: 1

Re: diy regu?

Příspěvek od dako »

pokud myslis tohle vlakno
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f=61&t=540

tak zde diskuze slezla jinam nez je nadpis a vcelku se tam resi vse a zaroven nic :)
solárník
Příspěvky: 1586
Registrován: pát bře 15, 2013 7:53 pm
Reputace: 70

Re: diy regu?

Příspěvek od solárník »

Pravda. Trošku se to zvrhlo.
No já to sice řešil, ale už si to nepamatuju :-) Už jsou to 3 roky.
LC6101 je zastaralý obvod, lepší je použít LTC6102, viz ono zmiňované vlákno. Já tam tenkrát použil Pololu HALL senzor do 75A. Jakýkoli senzor na proud je OK. Akorát Hally neumísťovat blízko cívky.
MOSFETY jsem myslím použil IRFP260N, na pořádný výkon. Osvědčily se.
Napájení Arduina jsem přepojil na baterii. Asi by bylo ale možné ho napájet i z panelů. Ale stabilizátor s dobrou účinností, který snese s rezervou 60V se špatně hledá.
Návrh cívky a kondů bude nutné znovu spočítat, to už si opravdu nepamatuju.
Poslední dobrá rada je, vložit diodu při ladění ve schématu
http://www.freechargecontroller.org/ima ... _4_04b.pdf
místo spojnice vršku C9 a odbočkou na R5. Protože při nahrávání programu může zůstat mosfet M3 otevřený a pak krásně svítí.
Hlavně pozor na mosfety, dát minimálně na 2x napětí vstupu nebo víc, jestli si to pamatuju dobře.
dako
Příspěvky: 37
Registrován: pát bře 18, 2011 1:01 pm
Reputace: 1

Re: diy regu?

Příspěvek od dako »

No, nakonec jsem od toho upustil, trochu jsem s tim labovoval, ale arduino ve funkci "generatoru" PWM neni zrovna nejstastnejsi reseni, predevsim ne pro velke vykony a ani jako menic pro velke rozdily napeti. Nejlepsi bude jako driver PWM napr. TL494, uc2843 atd. a arduino pouzit jen jako algoritmus pro mppt. Ten menic musi ridit neco, co je spolehlive.

Odpovědět