Tak ani soběstačnost nám nepomůže

Obecná diskuze na téma "soběstačnost" s využitím alternativních zdrojů energie, jejich využití v běžném životě, potravinová soběstačnost atd.
fukuši
Příspěvky: 356
Registrován: úte úno 19, 2013 10:27 pm
Reputace: 11

Tak ani soběstačnost nám nepomůže

Příspěvek od fukuši »

Všichni se snažíme vymanit ale asi nám to nepomůže.Musel jsem to sem dát páč je zdrcující přiznání.A jak krásně to pasuje na Havla.
http://www.youtube.com/watch?v=EM31myP0tqE
petrs
Příspěvky: 429
Registrován: pon čer 30, 2014 7:02 am
Reputace: 30

Re: Tak ani soběstačnost nám nepomůže

Příspěvek od petrs »

Havel...
https://www.google.cz/search?q=havel+na ... B951%3B600

....se tyčí socha Lucifera-Světlonoše, který....

https://www.brno.cz/brno-aktualne/co-se ... -ze-stinu/

navzdy...
...a viděl jsem Křižíka nazpět se otáčeti ...
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Tak ani soběstačnost nám nepomůže

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

... no pánové :? , vidím , že bolševická propaganda a ovčanské vymývání mozků o Vácalvu Havlovi u Vás dvou měla úspěch :uh: .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
petrs
Příspěvky: 429
Registrován: pon čer 30, 2014 7:02 am
Reputace: 30

Re: Tak ani soběstačnost nám nepomůže

Příspěvek od petrs »

abrams píše:Zdravím ,

... no pánové :? , vidím , že bolševická propaganda a ovčanské vymývání mozků o Vácalvu Havlovi u Vás dvou měla úspěch :uh: .

Elektronům zdar *sun*
Nerozumim,muzete upresnit????
...a viděl jsem Křižíka nazpět se otáčeti ...
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2127
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm
Reputace: 368

Re: Tak ani soběstačnost nám nepomůže

Příspěvek od fugas »

Slovo propaganda bych do toho nevnášel.Každý má právo na názor a i ten můj už je dnes bohužel takový,že pan V.H. pro náš národ nebyl rozhodně spasitelem.Chvíli jsem se snažil zaslepeně věřit,že byl zneužit,ale i to už přešlo...
Doporučuji poslechnout si píseň "Demokracie rozkvétá" od pana Karla Kryla.Ten u toho byl,záhy pochopil a snažil se to sdělit všem.Dodnes bohužel toto sdělení ještě ke spoustě lidí nedorazilo a proto mají ti nejhorší bolševíci a jejich potomci naprosto volnou ruku v tomto řízeném bezpráví.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
fukuši
Příspěvky: 356
Registrován: úte úno 19, 2013 10:27 pm
Reputace: 11

Re: Tak ani soběstačnost nám nepomůže

Příspěvek od fukuši »

fugas píše:Slovo propaganda bych do toho nevnášel.Každý má právo na názor a i ten můj už je dnes bohužel takový,že pan V.H. pro náš národ nebyl rozhodně spasitelem.Chvíli jsem se snažil zaslepeně věřit,že byl zneužit,ale i to už přešlo...
Doporučuji poslechnout si píseň "Demokracie rozkvétá" od pana Karla Kryla.Ten u toho byl,záhy pochopil a snažil se to sdělit všem.Dodnes bohužel toto sdělení ještě ke spoustě lidí nedorazilo a proto mají ti nejhorší bolševíci a jejich potomci naprosto volnou ruku v tomto řízeném bezpráví.
Přesně tak to bylo i u mě.Nikdy jsem v žádné pol.straně nebyl ani nebudu ale tyto prasárny už mě s...Na tom videu je krásně vidět i příklad Řecka.U nás to tak taky je Elektřina,plyn,voda teplo.FVE nám dává jiskřičku naděje na malinkou samostatnost ale tento kolos nás stejně semele.K Kryl měl být prezident to byl vlastenec a tomu věřím i když už mezi námi nežije.Byl to prorok a dobře to co ukazuje video věděl ale byl umlčen.Nechci sem tahat politiku ale s tou naši vysněnou soběstačností to hodně souvisí.Jdeme na tu soběstačnost s FVE tak nějak od konce.
http://www.youtube.com/watch?v=W8W2pwbuEAA
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2176
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Reputace: 96
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Tak ani soběstačnost nám nepomůže

Příspěvek od gupa »

Soběstačnost je jen šakalí zvolání. Ve skutečnosti tak roste nová závislost na někom jiném. Jo, pokud bych zajel do jednoho lomu, do druhého, vybudoval si vlastní slévárnu, pražírnu, odlil baterie, vyrobil FV panely, kabely a měl vše bez měničů, měnil jen spotřebiče, které vlastně tvoří také určitou závislost, tak bych to chápal.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
petrs
Příspěvky: 429
Registrován: pon čer 30, 2014 7:02 am
Reputace: 30

Re: Tak ani soběstačnost nám nepomůže

Příspěvek od petrs »

Náš zbytečný a marný boj je spravedlivý a proto v něm budeme i nadále pokračovat. :D
...a viděl jsem Křižíka nazpět se otáčeti ...
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Tak ani soběstačnost nám nepomůže

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

Havel byl idealista a moc velký lidumil , proto měl kolem sebe přespříliš (víc jak jeden je už moc) "polepšených" komoušů v čele s klausem , kteří dál vládli sice už né na první pohled , ale pokračovali tahím nitek v prospěch svůj , svých "kamarádů" na úkor všech ostatních :evil: kdo prosadil , držel a následně zametal stopy po kupónové privatizaci ? Václav Havel těžko , ten nebyl na studiích u soudruhů v moskvě získávat know-how .

Morální úroveň a paměť tohoto národa je dobře vidět na % oblíbenosti současné "hlavy" státu :uh: .

Při snaze vymanit se ze závislosti na DS stavbou FVE či VE jen přesouváme část zívislosti z DS na komponenty FVE či VE - to nikterak nerozporuji , jsem si toho vědom , jenže touto cestou mám větší svobodu volby (jaký ::pv:: si pořídím , jaký regl , jaký *batt* , jaký měnič ) , ale u DS neovlivním od jakého zdoje a jakými komponenty přiteče ee ke mě , nebo snad jo ?

AD světo-vládci : tato skutečnost je mi známa :hell: , jedinou obrananou jsou masově šířené informace všem lidem - dokud budou skryti ve stínech nevědomosti , tak se jich nezbavíme ... mimochodem , co víte o takzvané trans-atlantické smlouvě alias TTIP ?

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
honzasl
Příspěvky: 275
Registrován: stř srp 29, 2012 10:25 pm
Reputace: 33
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak ani soběstačnost nám nepomůže

Příspěvek od honzasl »

Nikdy jsem v žádné pol.straně nebyl ani nebudu
Což je právě problém této republiky. Pokud se většina občanu nezačne starat o dění okolo sebe a nezačne se politicky angažovat - zejména v politických stranách, budou to za ně dělat "ti druzí", ti co se nestydí. Ani to přímodemokratické bájné Švýcarsko se bez politických stran neobejde. Být "ve straně" nesmí být ostuda, jak to dneska lidé vnímají. Politika není "svinstvo", ale normální snaha prosadit své zájmy.

Neptejte se mě, v jaké straně jsem - zatím v žádné. K názoru o odstavec výše jsem došel nedávno a nyní hledám tu správnou....
----------------------------------------
http://honzasl.blogspot.cz/
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2127
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm
Reputace: 368

Re: Tak ani soběstačnost nám nepomůže

Příspěvek od fugas »

honzasl píše:
Nikdy jsem v žádné pol.straně nebyl ani nebudu
Což je právě problém této republiky. Pokud se většina občanu nezačne starat o dění okolo sebe a nezačne se politicky angažovat - zejména v politických stranách, budou to za ně dělat "ti druzí", ti co se nestydí. Ani to přímodemokratické bájné Švýcarsko se bez politických stran neobejde. Být "ve straně" nesmí být ostuda, jak to dneska lidé vnímají. Politika není "svinstvo", ale normální snaha prosadit své zájmy.

Neptejte se mě, v jaké straně jsem - zatím v žádné. K názoru o odstavec výše jsem došel nedávno a nyní hledám tu správnou....
Prozatím se lidé nezačali chovat ani jako občané.Většina lidí se chová jako poddaní a čekají až jim jejich názor sdělí někdo "chytřejší" a to nejlépe v televizi mezi seriály.Za takovým názorem si pak ale zarytě stojí.Kdo jiný by to přece měl vědět lépe než ten momentálně provařený politik... ;) A kdo nesouhlasí s "demokratickým" politikem je komunista! :DTo je totiž pro standardního ovčana argument na vše.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
rimi
Příspěvky: 389
Registrován: čtv říj 13, 2011 10:45 am
Reputace: 23
Bydliště: Příbor

Re: Tak ani soběstačnost nám nepomůže

Příspěvek od rimi »

Ad nejvetsi zemsky skudce:
Způsob, jakým se Václav Havel dostal k majetkům svého strýce a děda, je zahalen tajemstvím. Jeho strýc Miloš Havel byl po válce označen jako kolaborant a jeho majetek znárodněn podle Benešových dekretů. Proto se na něj klasické restituční předpisy o navracení majetku ztraceného po roce 1948, nevztahují. Václav Havel přesto jako jeden z prvních dostal veškerý majetek, o který požádal.

Možná i proto se Havel bojí tématu Benešových dekretů jako čert kříže. Na přímou otázku na svůj názor na ně uvedl pro BBC v roce 2002: „Já jsem se k tomuto velmi důležitému a citlivému tématu vyjádřil už mnohokrát, ale vždycky jsem se k němu vyjádřil, když jsem já chtěl a ne tehdy, když jakási zhysterizovaná atmosféra mě k tomu nutila, já zůstanu věrný této tradici, pokud jde o ty dekrety.“ Jednoznačné stanovisko k Benešovým dekretům však Václav Havel nikdy neposkytl a dobře ví proč.
............
Na počátku 90. let se u restitucí Havlova majetku objevuje jméno Miloše Červenky, současného miliardáře a pozemkového magnáta v Praze. Absolvent moskevského MGIMO (aneb „Akademie KGB“) Červenka také Havlův majetek spravoval a fungoval jako Havlova „peněženka“. Naskýtá se proto otázka, pro koho vlastně dnes agent Červenka svůj obrovský majetek spravuje.
Havlovy úzké vztahy na staré struktury v souvislosti s jeho majetkem ukazuje i známá transakce, když prodal svou polovinu paláce Lucerna společnosti Chemapol vedené agentem StB Václavem Junkem. I u této transakce asistovala šedá eminence jménem Červenka.
http://www.zvedavec.org/komentare_1522.htm
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2127
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm
Reputace: 368

Re: Tak ani soběstačnost nám nepomůže

Příspěvek od fugas »

Také jsem četl několik takových pojednání.Ať už je na tom pravdy kolik chce,lidé to nebudou chtít slyšet,dokud budou mít chléb a hry.Po internetu koluje také generační strom vládnoucí garnitury,ze kterého vyplívá,že vysocí činitelé vládnoucího aparátu a sdělovacích prostředků jsou k sobě různě příbuzensky vázáni a to před i po roce 1989-znovu opakuji,pokud je to pravda.Hodně zvláštní na tom je,že celé čtvrt století stačí k udržení takového stavu,opakovaně navodit strach z nedostatku banánů a zákazu vycestovat a to i lidem,kteří banány neradi ani na Vánoce a nejdále byli v okresním městě.Takže když je dost banánů,nepotřebujeme ploty.Je to patrně důsledek minulosti našeho národa,který je šikovně použit pro budování trochu jiné tiranie ve jménu pravdy,lásky a slova,co má takový zvuk,tedy demokracie a to pouhým přehozením střelky kompasu z Východu na Západ.Tam tomu velí ti hodní,které nezajímají peníze ani moc.Když zakázat,tak demokraticky a je to naprosto přijatelné.Když bombardovat v něčím ekonomickém zájmu,tak zásadně humanitárně.A když šmírovat,kontrolovat a evidovat,tak zásadně v zájmu bezpečnosti.Když informovat,tak v zájmu demokracie proti určenému nepříteli,který je obvykle nepřítelem proto,že má něco co nám dochází a nechce to vyměnit za bezcenné zelené papírky.A je to,nač se zbytečně vyptávat,když už nám vše bylo náležitě vysvětleno.V podstatě se po desetiletí nic nemění,až na to,že nám bylo odebráno jistot,výměnou za banány,výlety a supermarkety.
Tak teď máme aspoň panely a můžeme spát klidněji,že jsme soběstační a nevyteče nám lednice,když v noci vypnou proud :)
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
ChlapeczDediny
Příspěvky: 220
Registrován: sob říj 16, 2021 10:55 am
Reputace: 40
Lokalita: Juh BBSK
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 1700
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak ani soběstačnost nám nepomůže

Příspěvek od ChlapeczDediny »

Absolutní soběstačnost je imho nerealizovatelný cíl. Minimálně z důvodu povinného zdravotního pojištění, největší zlodejiny na lidech. Avšak při pokusu o částečnou soběstačnost uvažuji o tom, kde nejvíc odchází mé peníze. A kde hrozí největší nárůst v budoucnosti.

Podle mých posledních informací ze statistiky to vychází na cca 17 % u potravin, stejně tak 17% na energie u bydlení, spolu až 28% (bydlení a energie) z celkových výdajů průměrné domácnosti.

Potom je otázka, kolik času mě stojí zajištění (částečné) soběstačnosti v té které oblasti a také kolik musím investovat.
Já začal u potravin, teď se přesouvám k energii. Částečně proto, ze se v oblasti spotřeby energie umíme uskromnit (např. dlouhodobý pobyt ve vlastní přírodě snižuje spotřebu energie při vegetování v bytě), ale v případě potravin už je to horší. A zásoby se snažíme uchovávat s minimální potřebou energie.

Když "řeším" nějaký technický problém, tak sa ptam: jak to dělali prarodiče, když nebyly baumaxy? Mám nyní zase (cyklicky) období s více času, tak mi mnohé zdánlivě časově náročné činnosti nevadí. Když dojdou zásoby materiálu, zase na chvíli vyřeším dodávku zdrojů, to ale zase bude soběstačnost širší rodiny na dalším stupínku :)
3s2p Amerisolar 285 1,7 kWp JJV, Epever 5420AN, 14s100p LiIon 18650 12 kWh + JK BMS 200A, Epever iPower 5 kW
camel1cz
Příspěvky: 764
Registrován: pon bře 21, 2011 11:12 pm
Reputace: 52
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 3780
Kapacita baterie [kWh]: 18

Re: Tak ani soběstačnost nám nepomůže

Příspěvek od camel1cz »

K těm konspiračně-politickým debatám se nevyjádřím, ale jedna poznámka mi nedá:
ChlapeczDediny píše:Minimálně z důvodu povinného zdravotního pojištění, největší zlodejiny na lidech.
Proč je to zlodějina a jak by to mělo být lépe?
5 kVA Axpert King @ 3,78 kWp [12x AUO 315Wp mono]
18 kWh [5x Pylontech US3000]
Rozpracováno:
Fangpusun MPPT 150/70 Tr @ 1,89 kWp [6x AUO 315Wp mono]
5 kVA Axpert King II @ 5,52 kWp [12 x AS 460Wp mono]
jahodovák
Příspěvky: 1913
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Reputace: 216
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Tak ani soběstačnost nám nepomůže

Příspěvek od jahodovák »

jediné co lze vybudovat je komunitní soběstačnost,nemusí to být velká společnost ale šlo by to,maši vrchní ale dělají vše pro to aby jakoukoliv soběstačnost zlikvidovali,ono soběstačnému člověku nejde skoro nic vnutit,stačí se podívat jak si dnes představují dobrovolnost....jak lidi dobrovolně donutit k něčemu co nechtějí...
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
camel1cz
Příspěvky: 764
Registrován: pon bře 21, 2011 11:12 pm
Reputace: 52
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 3780
Kapacita baterie [kWh]: 18

Re: Tak ani soběstačnost nám nepomůže

Příspěvek od camel1cz »

...a není ta komunita jen stát v jiném měřítku?
5 kVA Axpert King @ 3,78 kWp [12x AUO 315Wp mono]
18 kWh [5x Pylontech US3000]
Rozpracováno:
Fangpusun MPPT 150/70 Tr @ 1,89 kWp [6x AUO 315Wp mono]
5 kVA Axpert King II @ 5,52 kWp [12 x AS 460Wp mono]
ChlapeczDediny
Příspěvky: 220
Registrován: sob říj 16, 2021 10:55 am
Reputace: 40
Lokalita: Juh BBSK
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 1700
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak ani soběstačnost nám nepomůže

Příspěvek od ChlapeczDediny »

jahodovák píše:jediné co lze vybudovat je komunitní soběstačnost,nemusí to být velká společnost ale šlo by to
Souhlas, proto spolupracují s pár "sedláky" a nyní už do komunity patří i sestra s malým pozemkem a hospodářským stavením. Jistá specializace každého je výhodou. Ale co největší soběstačnost nutností.
3s2p Amerisolar 285 1,7 kWp JJV, Epever 5420AN, 14s100p LiIon 18650 12 kWh + JK BMS 200A, Epever iPower 5 kW
Franta2776
Příspěvky: 2247
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm
Reputace: 138

Re: Tak ani soběstačnost nám nepomůže

Příspěvek od Franta2776 »

Historicky ty komunitní společnosti zaníkly a zvítězil kapitalismus a globalizace.Stačí vyrazit směrem na východ např: Ukrajinu a tam jsou vidět komunitní znaky v každé vesnici a kam to vede.(nikam se neposunuli).Takže snažit se vymyslet něco co ostatní koupí a za získané prachy si koupit produkty těch co umí ty vejce vyprodukovat lépe.
Bohatství nevzniká z práce(to nám komunisti lhali,prací získáš peníze max na obživu),bohatství vzníká myšlením a investováním:)))
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, baterie štítkových 73kWh(Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel štítkových 1230Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Mppt Easun 6048
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm
Reputace: 74

Re: Tak ani soběstačnost nám nepomůže

Příspěvek od chatař »

Bohatství vzniká spekulací, lichvou, krácením daní, "optimalizací" mzdových a jiných režijních nákladů. Jediné, z čeho nevzniká bohatství je práce. :D
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek