Arduino - zapojení s potenciometrem a diodou

Automatizace, řízení, měření, logování a programování s využitím platformy Arduino.
Odpovědět
jan.westhuserlt
Příspěvky: 8
Registrován: čtv pro 25, 2014 6:03 pm
Reputace: 0

Arduino - zapojení s potenciometrem a diodou

Příspěvek od jan.westhuserlt »

Ahoj, mám A-Uno, a potřebuji jako předlohu program, který by mi umožňoval pomocí potenciometru řídit svit diody (ať už ve smysly 100% svitu, anebo neaktivity, anebo ve smyslu postupného rozsvícení).

Zkoušel jsem na netu najít nějaké předlohy, ale pro tento typ Arduina jsem nikdy nic nenašel. A taky potřebuji poradit, jak připojit diodu - toto je pro jinou verzi, a není mi jasné, kam mám na Unu připojit ten zelený vodič. http://www.itnetwork.cz/images/3391/ard ... schema.png

Děkuji.
antilop
Příspěvky: 76
Registrován: ned úno 17, 2013 8:47 pm
Reputace: 1

Re: Arduino - zapojení s potenciometrem a diodou

Příspěvek od antilop »

HW zapojeni je trivialni - led dioda prijde pres odpor na nejakou nohu procesoru ktera umi PWM. Ktere nohy to jsou byva primo na desce oznaceno vlnovkou. Cislo ktere u te vlnovky je cislo portu na ktery se bude program odvolavat. Takze ta dioda muze byt na kteroukoli nohu s vlnovkou a v programu se pwm vygeneruje pro tu danou nohu. Potenciometr se zapoji kraji drahy mezi zem a napajeni a bezec se zavede na jednu z nohou ktere vedou na AD prevodnik. Na desce znaceno A0 az A5.

Program se napise podle toho co to ma delat. Zde jsem nechyt zadani ale jestli mzourat ledkou podle otoceni potaku tak precist napeti na te noze A0-A5 (podle toho kam vede) a premapuje na rozsah vystupni pwm ktera se posle na tu nohu kde visi ledka. To je cely a program beha furt dokola. Prevodnik ma 10 bitu tj 1024 hodnot a vystupni pwm je tusim promenna typu byte tj 256 stavu. Na premapovani je trivialni funkce ale zde je videt ze 1 krok vystupni pwm bude pro 4 hodnoty vstupu z potaku

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek