Axpert mks 4000w a centrala

Měniče Axpert
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Axpert mks 4000w a centrala

Příspěvek od kodl69 »

mám mtady k rozdání 200W žárovky E40, cca 5-10ks, nebyl by zájem?
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Axpert mks 4000w a centrala

Příspěvek od mobilik »

zial asi nie, si zdaleka, premna to je nerentabilne... :wink:
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Axpert mks 4000w a centrala

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

... tak co , proběhl nějaký další pokus s centrálou ?

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Axpert mks 4000w a centrala

Příspěvek od mobilik »

Hehe, este nie, ale zajtra idem nejake veci dorabat, tak vyskusam. :mrgreen:
Sice som bol na chate, ale riesil som ine veci. Ja sa proste nudim a tak radsej nieco pofusujem na chate. :wink:
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Staffrat
Příspěvky: 18
Registrován: sob zář 19, 2015 5:21 pm
Reputace: 0

Re: Axpert mks 4000w a centrala

Příspěvek od Staffrat »

xxxMZ píše:No jednoducho som to dnes vyskusal, mam este okrem axperta aj 1200va viktron tak som supol vystup z viktronu do ac vstupu axperta a vsetko pekne funguje, hned sa prepol do rezimu siete a hned sa pustilo aj nabijanie.zaver je taky ze axpert potrebuje asi dost kvalitny signal na ac vstupe a mozno aj cisty sinus. Ak ma niekto moznost vyskusat axperta na centralu skuste to a dajte vediet, ci vobec je centrala na ktoru to pojde. Ja mam 2,5kw hiundai . menic som kupil ,najprv ma nas..al ked som zistil ze nanho nemozem napojit moje kaneka HB110 ,nevadi mam externy regulator a ted som zistil ze zabudovana nabijacka mi ce na prd lebo nejde na moju centralu a nemam verejnu siet, tak mam sto chuti zobrat sekeru a troska snim podebatovat ze jaky ma problem s centralou.
Asi ho supnem do inzeratu

Dělá to tohle ?
https://drive.google.com/open?id=1HbM52 ... Cg5QB902Gw

právě takovej problé taky řešim. Soláry zatim nemám a tak jsem chtěl dobíjet baterky během práce když centrále běží.
Staffrat
Příspěvky: 18
Registrován: sob zář 19, 2015 5:21 pm
Reputace: 0

Re: Axpert mks 4000w a centrala

Příspěvek od Staffrat »

Tak jsem zkusil centrálu s bruskou a pokosovou pilou a beze změny.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Axpert mks 4000w a centrala

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

důvod obtíží je z videa zřejmý - měkkost centrály :( . Axpert zvýšením odběru z AC vstupu při nabíjení baterek srazí AC napětí což vyvolá odstavení nabíječe :arrow: AC napětí letí nahoru a furt dokola :evil: . Zkusil bych nastavit v Axpertovi nabíjecí proud na minimum , třeba pokles AC napětí bude přijatelný a centrála jej dovede vykompenzovat dřív než Axpert odstaví AC vstup :idea: .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Staffrat
Příspěvky: 18
Registrován: sob zář 19, 2015 5:21 pm
Reputace: 0

Re: Axpert mks 4000w a centrala

Příspěvek od Staffrat »

Zafungoval vysavač úpnou náhodou žena zapla vysavač do centrály a Axpert začal nabíjet ( vysavač 1800w) já snad zažnu nakonec i luxovat :O
FRSO
Příspěvky: 2252
Registrován: ned srp 14, 2011 10:13 pm
Reputace: 136
Lokalita: poblíž Hodonína
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 7200
Kapacita baterie [kWh]: 9

Re: Axpert mks 4000w a centrala

Příspěvek od FRSO »

abrams píše:Zdravím ,

důvod obtíží je z videa zřejmý - měkkost centrály :( . Axpert zvýšením odběru z AC vstupu při nabíjení baterek srazí AC napětí což vyvolá odstavení nabíječe :arrow: AC napětí letí nahoru a furt dokola :evil: . Zkusil bych nastavit v Axpertovi nabíjecí proud na minimum , třeba pokles AC napětí bude přijatelný a centrála jej dovede vykompenzovat dřív než Axpert odstaví AC vstup :idea: .

Elektronům zdar *cloud*
Zdravím, no měkkost centrály trochu jo, ale zaregistroval jsem pokles na tom videu na cca 216V, což je divné, aby s tím měl problém měnič, to se nedá nastavit na měniči při jakém něpětí má vypnout, snižovat nabíjecí proud při tomto problému je nepraktické-pokud chci dobíjet aku, to snad zvládne ta centrála cca 50-80A nabíjet aku systém 24V :dontknow:
5,4 kWp JJZ 4deg,1,8kWp JV 24deg, do 13.8.2022 bylo 3,6 kWp, MPII 5k, Victron MPPT 250/85-TR, aku 9,45 kWh Lion 15S, BMS 200A, Smart Shunt 500A.
k 6.3.2024 8115kWh
Uživatelský avatar
peater
Příspěvky: 249
Registrován: pát bře 20, 2015 9:25 pm
Reputace: 14

Re: Axpert mks 4000w a centrala

Příspěvek od peater »

Našel jsem pro doplnění ohledně generátoru. Někomu se to může hodit.
Přílohy
PIP-HS_MS genset requirement.pdf
(22.1 KiB) Staženo 148 x
9000Wp, 48v, 2x Pip-5048 MK paralelně, Li-ion 470Ah, ICC monitoring, GreenBonO vytěžovač
https://pvoutput.org/list.jsp?userid=50768
Uživatelský avatar
peater
Příspěvky: 249
Registrován: pát bře 20, 2015 9:25 pm
Reputace: 14

Re: Axpert mks 4000w a centrala

Příspěvek od peater »

Staffrat píše:
xxxMZ píše:No jednoducho som to dnes vyskusal, mam este okrem axperta aj 1200va viktron tak som supol vystup z viktronu do ac vstupu axperta a vsetko pekne funguje, hned sa prepol do rezimu siete a hned sa pustilo aj nabijanie.zaver je taky ze axpert potrebuje asi dost kvalitny signal na ac vstupe a mozno aj cisty sinus. Ak ma niekto moznost vyskusat axperta na centralu skuste to a dajte vediet, ci vobec je centrala na ktoru to pojde. Ja mam 2,5kw hiundai . menic som kupil ,najprv ma nas..al ked som zistil ze nanho nemozem napojit moje kaneka HB110 ,nevadi mam externy regulator a ted som zistil ze zabudovana nabijacka mi ce na prd lebo nejde na moju centralu a nemam verejnu siet, tak mam sto chuti zobrat sekeru a troska snim podebatovat ze jaky ma problem s centralou.
Asi ho supnem do inzeratu

Dělá to tohle ?
https://drive.google.com/open?id=1HbM52 ... Cg5QB902Gw

právě takovej problé taky řešim. Soláry zatim nemám a tak jsem chtěl dobíjet baterky během práce když centrále běží.
Ahoj, už jsi ten problém vyřešil? Pořídil jsem si taky centrálu a projevuje se stejný problém s centrálou "měkký zdroj". Lze to nějak vyřešit?
9000Wp, 48v, 2x Pip-5048 MK paralelně, Li-ion 470Ah, ICC monitoring, GreenBonO vytěžovač
https://pvoutput.org/list.jsp?userid=50768
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Axpert mks 4000w a centrala

Příspěvek od diablo007 »

Já mám starý měnič který zároveň funguje jako UPS takže po odstavení sítě dál jede z baterky a po nahození sítě ji nabíjí. Byl tu delší výpadek a musel sem to dobít z centrály a fungovalo to ale je pravda že u toho zároveň jely mrazáky a ledničky takže centrála Melanie jinou zátěž než menic. Ale já mám centrálu s avr

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek