Měnič napětí JYINS 2000W-porucha?

Měniče stejnosměrného proudu na střídavý proud, porovnání účinnosti, ztráty, optimalizace použití měničů, střídače v UPS - záložní zdroje.
Odpovědět
jurdacurda
Příspěvky: 5
Registrován: čtv bře 13, 2014 7:33 pm
Reputace: 0

Měnič napětí JYINS 2000W-porucha?

Příspěvek od jurdacurda »

Dobrý den!
Vlastním od jara fotovoltaický ostrovní systém s těmito parametry:
2x Solární panel KYOCERA 250Wp
1x Solární regulátor MPPT 100VDC/40A/12V max. 520Wp
1x Displej k regulátoru MPPT
1x Akumulátor Hoppecke 250Ah Solar.bloc
1x Měnič napětí 12 V/230V - 2 000W JYINS

Přes léto vše fungovalo bezvadně. Teď v zimě jsem ale náhodou potřeboval něco obrousit bruskou s výkonem 400 W ale sotva se mi roztočil kotouč. Rychlost otáček kotouče kolísala a brousit skoro nešlo. A teď nevím zda-li je porouchaný měnič a nebo jestli nemá vliv chladné počasí na baterie (a to nemrzne). Přitom dispej mi ukazuje, že baterie je plně nabitá a v zahradní chatce světlo svítí a rádio taky hraje.
Neporadí někdo čím by to mohlo být?
Děkuji
xmasin
Příspěvky: 1765
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm
Reputace: 101

Re: Měnič napětí JYINS 2000W-porucha?

Příspěvek od xmasin »

Doporučoval bych zkontrolovat kondenzátory na sekundární straně. Měl jsem UPS/měnič JYINS a po cca 3 měsících provozu odešly kondenzátory. Viz vlákno https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f=44&t=2001.
FRSO
Příspěvky: 2254
Registrován: ned srp 14, 2011 10:13 pm
Reputace: 136
Lokalita: poblíž Hodonína
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 7200
Kapacita baterie [kWh]: 9

Re: Měnič napětí JYINS 2000W-porucha?

Příspěvek od FRSO »

jurdacurda píše:Dobrý den!
Vlastním od jara fotovoltaický ostrovní systém s těmito parametry:
2x Solární panel KYOCERA 250Wp
1x Solární regulátor MPPT 100VDC/40A/12V max. 520Wp
1x Displej k regulátoru MPPT
1x Akumulátor Hoppecke 250Ah Solar.bloc
1x Měnič napětí 12 V/230V - 2 000W JYINS

Přes léto vše fungovalo bezvadně. Teď v zimě jsem ale náhodou potřeboval něco obrousit bruskou s výkonem 400 W ale sotva se mi roztočil kotouč. Rychlost otáček kotouče kolísala a brousit skoro nešlo. A teď nevím zda-li je porouchaný měnič a nebo jestli nemá vliv chladné počasí na baterie (a to nemrzne). Přitom dispej mi ukazuje, že baterie je plně nabitá a v zahradní chatce světlo svítí a rádio taky hraje.
Neporadí někdo čím by to mohlo být?
Děkuji
Zdravím, on je problém v tom měniči které se jim moc nevyvedli, jeden kus UPS sinus jsem měl možnost vyzkoušet a nechci tyto měniče už vidět. Prostě málo kvality za celkem dost peněz.
5,4 kWp JJZ 4deg,1,8kWp JV 24deg, do 13.8.2022 bylo 3,6 kWp, MPII 5k, Victron MPPT 250/85-TR, aku 9,45 kWh Lion 15S, BMS 200A, Smart Shunt 500A.
k 28.3.2024 8500kWh
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Reputace: 72
Bydliště:

Re: Měnič napětí JYINS 2000W-porucha?

Příspěvek od goodbie »

taky klidně mohla schořet ta flexa nebo co to bylo za brusku z lidlu,měnič muže bejt v pohodě.
mart.fish
Příspěvky: 165
Registrován: pát srp 15, 2014 9:11 pm
Reputace: 2
Bydliště: okolí Kladna

Re: Měnič napětí JYINS 2000W-porucha?

Příspěvek od mart.fish »

A nebo zkontroluj přívod od baterie k měniči. Přechodový odpor by mohl za takový problém. Ale napsal jsi půlku problému. Měnič při tomto problému dělá co? Indikuje nízké napětí? Pokud ano, tak opět může být problém v přechodovém odporu a nebo je v hajzlu baterka. Pb akus může mít velký vnitřní odpor a při zatížení mu klesne napětí na svorkách a opět měnič vysadí. Poté vezmeš voltmetr a zjistíš, že je akumulátor je O.K., ale není to tak. A tak to měř při zatížení a nejlépe ručkovým voltmetrem. Měř na svorkách aku a pak na svorkách měniče. Když to bude dobré, tak je třeba jít do měniče. Kontrola všech elytů a atd.
4800Wp ,2xregulátor Schneider Conext MPPT 60/150, Xantrex XW8048+, LiFePo4/180Ah
jurdacurda
Příspěvky: 5
Registrován: čtv bře 13, 2014 7:33 pm
Reputace: 0

Re: Měnič napětí JYINS 2000W-porucha?

Příspěvek od jurdacurda »

Tak jsem měnič napětí částečně rozebral a zkontroloval. Žádné viditelné vady jsem nenašel, pro jistotu jsem vyměnil i všechny nožové pojistky a stejně se nic nezměnilo. Změřil jsem napětí na baterii i na svorkách měniče jak při klidovém stavu tak i při zátěži a napětí bylo stejné. Takže baterie bude nejspíš v pořádku. Pro jistotu jsem měnič připojil ještě k autobaterii a vrtačka se mi stejně nerozběhla. Vrtačka nebo bruska se má snahu rozběhnout a nebo dokonce se lehce roztočí ale to je vše. Radio to utáhne. Budu muset teda ten měnič reklamovat, což mám velkou radost.
FRSO
Příspěvky: 2254
Registrován: ned srp 14, 2011 10:13 pm
Reputace: 136
Lokalita: poblíž Hodonína
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 7200
Kapacita baterie [kWh]: 9

Re: Měnič napětí JYINS 2000W-porucha?

Příspěvek od FRSO »

jurdacurda píše:Tak jsem měnič napětí částečně rozebral a zkontroloval. Žádné viditelné vady jsem nenašel, pro jistotu jsem vyměnil i všechny nožové pojistky a stejně se nic nezměnilo. Změřil jsem napětí na baterii i na svorkách měniče jak při klidovém stavu tak i při zátěži a napětí bylo stejné. Takže baterie bude nejspíš v pořádku. Pro jistotu jsem měnič připojil ještě k autobaterii a vrtačka se mi stejně nerozběhla. Vrtačka nebo bruska se má snahu rozběhnout a nebo dokonce se lehce roztočí ale to je vše. Radio to utáhne. Budu muset teda ten měnič reklamovat, což mám velkou radost.
Zdravím, to je Sinus, nebo modifik měnič, změř napětí na těch kondech před fet. můstkem kolik tam je bez i v zatížení, mělo by být na něm napětí cca 280V, při zatížení by se memělo snižovat, pokud jo, tak je problém na nn straně bud nejsou ok všechny fety, nebo trafa, pokud bude napětí na kondu ok, tak změř výstup AV 230V, pokud při zatížení klesně na půlku, tak je vadný nějaký fet v můstku, jaké je napětí na výstupu bez zátěže a se zátěží ?? dík za info.
5,4 kWp JJZ 4deg,1,8kWp JV 24deg, do 13.8.2022 bylo 3,6 kWp, MPII 5k, Victron MPPT 250/85-TR, aku 9,45 kWh Lion 15S, BMS 200A, Smart Shunt 500A.
k 28.3.2024 8500kWh

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek