pure sinus 600W-60e?

Měniče stejnosměrného proudu na střídavý proud, porovnání účinnosti, ztráty, optimalizace použití měničů, střídače v UPS - záložní zdroje.
onco87
Příspěvky: 34
Registrován: úte zář 16, 2014 9:50 pm

pure sinus 600W-60e?

Příspěvek od onco87 »

Dobry vecer! Co si myslite o tomto? http://www.fusion.sk/katalog/product/14 ... gn=heureka
Myslite ze popis s cistou sinusoidou sedi? :roll:
radeczek
Příspěvky: 59
Registrován: čtv črc 31, 2014 12:03 am

Re: pure sinus 600W-60e?

Příspěvek od radeczek »

Neznám jej, ale tato věta z webu:"Upozornenie: menič nie je určený na stále dlhodobé zaťaženie, napr, použitie k solárnym elektrárňam." asi mluví za vše, ne?
onco87
Příspěvky: 34
Registrován: úte zář 16, 2014 9:50 pm

Re: pure sinus 600W-60e?

Příspěvek od onco87 »

Jj to mas pravdu. V nadseni som tuto zvyraznenu vetu prehliadol. Ale mozno na obcasne svietenie niekde na chate ci nabitie notebooku by bol pre niekoho fajn ;)
LIX
Příspěvky: 856
Registrován: pon črc 30, 2012 3:43 pm
Lokalita: Trnava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 4900
Kapacita baterie [kWh]: 7,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: pure sinus 600W-60e?

Příspěvek od LIX »

Je to čístá sínusoida, otec vlastní tento menič, len v 2x väčšom výkone. Menič sa dá na slabé záťaže použiť, ako si napísal na občasné svietenie na chate a nabitie notebooku by stačil. Ale ak by si nanho pripojil vodáeň a veci s väčším rozbehovým prúdom nečakaj že ich utiahne. Na tento menič som len nadával keď som ho chvílu používal, vrndžal tam vetrák a púšťal sa už pri slabej záťaži okolo 70W. Je pravda že ten menič môže mať už asi 4 roky. Možno od tedy už pokročili trocha, ale nečakal by som od neho nič extra. Neviem či nemal dokonca pri 12V spotrebu naprázdno približne 1,7A.
timpomat
Příspěvky: 92
Registrován: úte zář 13, 2011 3:18 pm
Bydliště: Bratislava

Re: pure sinus 600W-60e?

Příspěvek od timpomat »

ako sudruh Lenin nezmyselne opakovali "ucit sa ucit sa ucit sa", ako pan Ballmer nezmyselne opakovali "developers developers developers" tak my nezmyselne opakujeme "predimenzovat predimenzovat predimenzovat" :) Mam 3. rok 2.5kW pure sine "cina" ale viac ako 1.5kW zataz (> 1h) som sa s nim neodvazil tahat, jedna vec je kratkodoba zataz pri rozbehu (async motora cerpadla, chladnicky), druha je dlhodoba zataz, vtedy mu prospieva dalsie externe ofukovanie, interne ventilatory proste v najvacsich teplach v lete nestacia a menic ide do chyby a asi 10min odstavky, pritom je umiestneny v pivnici kde je o 5-8 stupnov chladnejsie ako vonkajsia teplota. Na druhej strane, pokial je na tomto menici aspon taka ochrana ako na mojom, tak okrem rozcarovaneho uzivatela nic nehrozi. Apropo, ten 5V/1A vystup na skoro vsetkych cinskych menicoch doteraz nechapem, ci to myslia ako recesiu alebo je to nejaka pomsta u ktorej nepoznam pointu :)
mobilik
Příspěvky: 2677
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: pure sinus 600W-60e?

Příspěvek od mobilik »

Tomu menicu sa vyhybaj... Mal som na chate taky, ale 1500W. chladnicku vpohode utiahol. No ked som ho predal tak mi novy majitel oznamil ze ide do servisu, ze tam nieco strelilo. Za pol roka tam bol uz tri krat a z toho dvakrat tak ze po pripojeni okamzite strelil. Podla mna mu vadi napatie vyssie ako 27V. Kasli na to neoplati sa to, je to smejd. :wink:
Aj ked umna siel polroka bezproblemov, po predaji som sa napocuval... :roll:
Čo bolo bolo, bude len horšie...

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek