Axpert mks 4000w a centrala

Měniče Axpert
Palča
Příspěvky: 51
Registrován: sob čer 25, 2011 8:44 pm
Reputace: 4
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Axpert mks 4000w a centrala

Příspěvek od Palča »

Zdravím, ano, Axpert vyžaduje určitou kvalitu vstupního AC, pokud centrála nedává dostatečně kvalitní AC (hlavně kolísání frekvence vadí), tak se přes vstup nabíjet nedá. Jednodušší je už použít nějakou externí (auto)nabíječku, která bude vyzkoušená, že z centrály pojede.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Axpert mks 4000w a centrala

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

... no jo , to je ale dost podstatný nedostatek , pokud byl zmíněný multi-měnič pořízen i kvůli zamýšlenému použití pro nabíjení aku již zakoupenou elektrocentrálou :( . Řešit toto pomocí dalšího klumpu jen proto že Axpert ohrnuje nos nad rozechvělejší sínusovkou by mne dost nas*alo :evil: . Řešit nějako výkonnou nabíječku s dalším systémem regulace kdy zapnout a kdy vypnout ... :uh: . Slabá nabíječka je na dvě věci , jak si vyzkoušel Admin ... 50,- Kč /1kWh el. :hell: .
Nebo koupit lepší centrálu ... ::facepalm::

Elektronům zdar *cloud* :x
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
FRSO
Příspěvky: 2252
Registrován: ned srp 14, 2011 10:13 pm
Reputace: 136
Lokalita: poblíž Hodonína
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 7200
Kapacita baterie [kWh]: 9

Re: Axpert mks 4000w a centrala

Příspěvek od FRSO »

abrams píše:Zdravím ,

... no jo , to je ale dost podstatný nedostatek , pokud byl zmíněný multi-měnič pořízen i kvůli zamýšlenému použití pro nabíjení aku již zakoupenou elektrocentrálou :( . Řešit toto pomocí dalšího klumpu jen proto že Axpert ohrnuje nos nad rozechvělejší sínusovkou by mne dost nas*alo :evil: . Řešit nějako výkonnou nabíječku s dalším systémem regulace kdy zapnout a kdy vypnout ... :uh: . Slabá nabíječka je na dvě věci , jak si vyzkoušel Admin ... 50,- Kč /1kWh el. :hell: .
Nebo koupit lepší centrálu ... ::facepalm::

Elektronům zdar *cloud* :x
Zdravím Abramsi, tak takový měnič bych asi taky nechtěl mít, ten by letěl pěkně daleko až by se mu narovnala i ta sinusovka, asi bude někde chyba ve výrobě.
5,4 kWp JJZ 4deg,1,8kWp JV 24deg, do 13.8.2022 bylo 3,6 kWp, MPII 5k, Victron MPPT 250/85-TR, aku 9,45 kWh Lion 15S, BMS 200A, Smart Shunt 500A.
k 6.3.2024 8115kWh
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Axpert mks 4000w a centrala

Příspěvek od mobilik »

Ked sa vrati moj axpert zo servisu tak to vyskusam. Mam taliansku 12 rocnu centralu, uvidim co to spravy. :wink:
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2176
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Reputace: 96
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Axpert mks 4000w a centrala

Příspěvek od gupa »

A není potřeba pro Axpert AVR? Pokud má obvod který ohlídá to kolísání, je to dobrý. Vím o svářecích invertorech Selco, což je kvalita, a toto neumí. Jejich servis jásá nad objednávkama oprav, když si to svářeč neohlídá. A to jsou desetitisíce za opravy.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Axpert mks 4000w a centrala

Příspěvek od mobilik »

Inak hmm, nepamatam si, ale v nastavenie axperta som videl nejake nastavenie, kde trebalo nastavit aku kvalitu vstupneho napatia ma este tolerovat. Urcite som to aj nastavoval. Treba pozriet do navodu, ci nahodou nieje hacik v tom. :wink:
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Reputace: 514
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Axpert mks 4000w a centrala

Příspěvek od ota »

V Axpertu se nastavuje kvalita pouze co se týká rozsahu vstupních napětí. V menu 03 a to buď v rozsahu 90-280V nebo 170 - 280V.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Axpert mks 4000w a centrala

Příspěvek od abrams »

ota píše:V Axpertu se nastavuje kvalita pouze co se týká rozsahu vstupních napětí. V menu 03 a to buď v rozsahu 90-280V nebo 170 - 280V.
Zdravím ,

... už sem si říkal , že by se daly nastavit různé jakosti elektřiny ... 1 class (+/- 2%) , 2 class (+/-5%) , 3 class (+/-10%) , 4 class (+/-20%) či 5 class (dva dráty píchutý do kupky hnoje :lol: ) :yes: .

Elektronům zdar *cloud* :?
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Axpert mks 4000w a centrala

Příspěvek od mobilik »

Tak az dnes som konecne vyskusal napojit centralu na axperta a bezuspechu... :roll:
Mozno som aj ja nieco zle nastavil, ale mam pocit ze vsetko je dobre.

Nastartoval som centralu, axpert okamzite prisiel na to ze tam ma AC vstup, vysvietil ikonu a to je tak vsetko co spravil,nenabijal, nevypisal ziadnu poruchu ani nic.
Axpert na displeji ukazoval vstupne napatie 270VAC a okolo 55Hz. No nabijanie neslo.
Mal som nastavene ze ma akceptovat napatie od 170 do 280V, no aj tak nenabija... :roll:
Spravil som nieco ja zle, alebo mu vadi na frekvencia?
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Axpert mks 4000w a centrala

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

... to je ale krám :uh: ... a co zkusit zatížit centrálu nějakou ohmickou zátěží , třeba 500W topení či něco podobného - z nevelkých zkušeností s centrálama vím , že patřičnou kvalitu el. bývají schopny produkovat až při zátěži ... cca od 10% .
Nevím , je to asi další výstřel do tmy , ale nějak to přeci jít musí :wood: .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Axpert mks 4000w a centrala

Příspěvek od mobilik »

Presne nad tym som premyslal, ale nemal som nic normalne po ruke. Na druhy tyzden si tam nieco zoberiem. ;-)
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Reputace: 131
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: Axpert mks 4000w a centrala

Příspěvek od Frenky »

mobilik píše: Axpert na displeji ukazoval vstupne napatie 270VAC a okolo 55Hz. No nabijanie neslo.
Mal som nastavene ze ma akceptovat napatie od 170 do 280V, no aj tak nenabija... :roll:
Spravil som nieco ja zle, alebo mu vadi na frekvencia?
Myslím si, že mu vadí ta frekvence. Ze zkušeností s UPS nesmí být rozdíl větší než +- 2 Hz.
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm
Reputace: 258

Re: Axpert mks 4000w a centrala

Příspěvek od brumlaj »

A to je jeden z důvodů proč mám raději zvlášť nabíječ, zvlášť regulátor, zvlášť měnič, zvlášť monitoring, zvlášť ukládání dat a .... ;-) zvlášť panely ;-) .... Prostě v dnešním světě, kde obchodník slíbí i to co nikdo na světě neumí vyrobit, ve výsledku je to pro mne menší psychická zátěž. Člověk jednodušeji otestuje u jednoduchého zařízení jeho základní funkce a obchodník se potom nemůže vymlouvat "ale já vám prodával měnič, ne nabíječku baterií, to NĚJAK vyřešíme". Ano jsem měkký, debaty na takto stavěné téma nedokážu rozchodit.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Axpert mks 4000w a centrala

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

... přesně tak , vše v jednom bývá na dvě věci - sice umí všechno , ale veskutečnosti ojediněle něco pořádně :uh: . V bledě modrým je to dnes s mobilama , teda smartfonama ... umí sice kupu věcí ale není nad jednotlivá zařízení (foťák fotí , kamera točí , mobil volá , počítač počítá ...) ze svého okolí neustále slyším jak se ty nový smartblbiny ser*u a nic nevydržej :hell: takže si držím "starý vykopávky" a "moderní" smárty míjím bez povšimnutí :lol: ... smějou se mi , ale já zase jim naoplátku když s tím smártem lítaj furt do servisů :lol: .
Jak ty Axperti a spol můžou pořádně fungovat , když v sobě mývají jen jedno trafo přez něž se mají konat všechny toky energií ? Dyť je to napalici :wall: . Akdyž už to nějak dokážou softwérově zprovoznit , tak stačí málo aby se to celý sesr*lo ::facepalm:: . Nevím jak Vy , ale jen co zase našetřím , seženu do foroty stejnej měnič co mi dodnes funguje , než na trhu budou jen ty smárty ::phocos-cx:: .

Elektronům zdar *cloud* / *sun* / *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Reputace: 131
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: Axpert mks 4000w a centrala

Příspěvek od Frenky »

S něčím co abrams napsal, souhlasím, s něčím nesouhlasím. Smart telefon mám asi třetí rok, jen to nechce kupovat první placku kterou vidím, ale chvíli číst a zkoumat. Já mám SAMSUNG S3 a jsem s ním celkem spokojen. Občas má nějaké mouchy, ale kdo je nemá. :-) Foťák od Olympusu (vykopávka) již ani nevím kde je, pořád je v něm vybitá baterka a pořád šoupat někam kartičku, která zase vyšla z módy. ... (telefon fotí líp) :D
Po hledání vhodných komponentů do FVE jsem nalezl STUDER. Mám od nich nejen střídač (nabíječka je součástí střídače) ale od předvčerejška i regulátor. Z důvodu průhlednosti dohledu jsem přešel s TRISTARA VT-60 na STUDER VT-80-ku.
Mám i malý střídač od Victrona (180W) a DC/DC měnič z 24V na 12V také od Victrona,
Preferuji tedy také raději oddělené komponenty. Pokud něco shoří, tak to není komplet a lépe se s tím zachází, měří, kombinuje a vylepšuje. (To mě na celé této technologii baví :lol: )

PS: Tristar bude po Vánocích na prodej
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
Stinger
Příspěvky: 34
Registrován: ned srp 11, 2013 11:09 pm
Reputace: 0

Re: Axpert mks 4000w a centrala

Příspěvek od Stinger »

Podle mě má ta centrála moc vysoké otáčky a proto i kmitočet takže to chce na ni najít nějaké nastavovátko :-)
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Axpert mks 4000w a centrala

Příspěvek od abrams »

Stinger píše:Podle mě má ta centrála moc vysoké otáčky a proto i kmitočet takže to chce na ni najít nějaké nastavovátko :-)
Zdravím ,

drtivá většina centrál má Wattův odstředivý regulátor otáček , jež tahá za plynovou páčku karburátoru . Je to mechanická regulace +/- bus a také záleží na míře třesu konkrétního asijského dělníka jež to šteloval :lol: . Nepomůže-li připojení přiměřené zátěže pro stabilizaci a tak k nastartování nabíječky v Axpertovi , tak pak najít ten správný šroubek jímž se ladí otáčky motoru :repair: .
Navíc , na volnoběh je kvalita výstupní el. mnohem roztřesenější než při zátěži - bavíme-li se o klasických centrálách . Modernější invertorové jsou jiná liga ;) v nich se o kvalitu el. stará DC/AC měnič :idea: . Taky sou pěkně drahý :evil: .

Mobiliku , máš-li při ruce nějakou AC žárovku , zkus ji použít na tu centrálu - třeba se to nějak projeví ;) .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Axpert mks 4000w a centrala

Příspěvek od mobilik »

DAkujem abrams, planujem zapojit na centralu kilowatovu spiralu a poritom si odsledujem frekvenciu na axperte ako sa to zachova, ked to vyskusam dam vediet. Ale to bude az po sviatkoch. :wink:
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Axpert mks 4000w a centrala

Příspěvek od abrams »

mobilik píše:DAkujem abrams, planujem zapojit na centralu kilowatovu spiralu a poritom si odsledujem frekvenciu na axperte ako sa to zachova, ked to vyskusam dam vediet. Ale to bude az po sviatkoch. :wink:
Zdravím ,

je-li možnost , tak bych tu žárovku vyzkoušel - určitě by se to mělo nějak pozitivně projevit , jestli ne , tak by bylo docela možné že by nepomohla ani tak 1kW spyrála protože problém by byl jinde .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Axpert mks 4000w a centrala

Příspěvek od mobilik »

Ok, skusim niekde zohnat ziarovku co najvacsiu. :wink:
Čo bolo bolo, bude len horšie...

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek