DC čerpadlo/pumpa

Čištění vody, filtrace, čerpání vody, zařízení pro získání pitné vody, zachytávání a zpracování dešťové vody ...
Fazole
Příspěvky: 74
Registrován: stř srp 01, 2012 1:10 pm
Reputace: 0

Re: DC čerpadlo/pumpa

Příspěvek od Fazole »

Dobrý den, mám toto čerpadlo http://www.eva.cz/zbozi/58010/cerpadlo- ... e-do-vrtu/,
a vzhledem k tomu, že jde o elektromagnetické čerpadlo typ "Malyš", tak nejsou žádné náběhové proudy ale standardně cca 4,5A (od spuštění) i když na regulátoru "čínské výroby" je odběr cca 5,5A. Toto čerpadlo vyžaduje čistou vodu bez příměsí na trhu jsou ale čerapdlo tohoto typu, které snesou drobnou ale velmi drobnou něčistotu. Čerpadlo se zatím osvědčilo a proto dnes bych si už koupil dražší, kde je větší pravděpodobnost bez poruchového provozu, snad i čerpadlo s větším příkonem, tj. nějaký Ruche.
PavelR
Příspěvky: 3104
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: DC čerpadlo/pumpa

Příspěvek od PavelR »

U techto davkovych cerpadel at uz vibracka, nebo nautila se snekem je treba akorat davat pozor aby vytlacne potrubi nebylo nikdy uplne uzavreno, coz se muze stat pri provozu na zalivani zahrady neznalym uzivatelem, ktery vypne hadici a pomalu jde k vypinaci vypnou cerpadlo. Vznikaji tam pomerne velke tlaky a nedela jim to dobre. Ovsem jejich velika vyhoda je ze i takovy levny malys jde pouzit na plnohodnotnou domaci vodarnu :-)

U kontinualnich cerpadel to az tak nevadi ty mohou rezat vodu dokud se uchladi .... ovsem kontinualni cerpadla se stejnym vytlakem jsou drazsi.

Ja si na zalivaci system udelal dalkove ovladani. Sice si vsici kdo to videl klepali na celo ale je to maximalne komfortni zalezitost.
timpomat
Příspěvky: 92
Registrován: úte zář 13, 2011 3:18 pm
Reputace: 4
Bydliště: Bratislava

Re: DC čerpadlo/pumpa

Příspěvek od timpomat »

PavelR píše: Ja si na zalivaci system udelal dalkove ovladani. Sice si vsici kdo to videl klepali na celo ale je to maximalne komfortni zalezitost.
Zavlazujem tiez automatikou, kedze na chate sme iba cez vikendy a uhorky, paradky a traviky to nejako nechcu pochopit :) Povodne som to chcel riesit "kvapockovo" samospadom z nadrze, kvoli bezpecnosti (vodaren v nepritomnosti vypiname) a energ. efektivite (~80% energie sa vo vodarni minie na tlakovanie), ale nakoniec to skoncilo pri tlakovej vode z vodarne, pouzivam RC04 ventily ktore sa ovladaju cez obycajny dvojvodic (na 3 ventily staci telef. stvorlinka aj na 30-40m vedenie), na zatvorenie vyuzivaju pre servo energiu zo superkapacitora http://www.ebay.com/itm/121251697833?ss ... 1497.l2649, spinanie je cez planovanie v LAN Controlleri.
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm
Reputace: 155

Re: DC čerpadlo/pumpa

Příspěvek od dracekvo »

Tak ještě k tomu měmé čerpadlu. Když čerpám z potoka, tak je slyšet tak na 30m. Včera sem se díval a výtlak na štítku je 60m. A drobné nečistoty bez problému přečerpá, to už mám vyzkoušeno.

Pokud bych ho měl někde, kde by byla možnost zavření kohoutu, tak není nic jednodužšího než na výstup ze stutny dát bypass, který otevře při určitém tlaku.
PavelR
Příspěvky: 3104
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: DC čerpadlo/pumpa

Příspěvek od PavelR »

samozrejme ze je mozny dat pretlakac jen je nutne to vedet.
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: DC čerpadlo/pumpa

Příspěvek od kodl69 »

membránovku ve vrtu cca 4m hluboko jsem zkoušel, nedá se s tím bydlet v jednom baráku... vibrace z potrubí, ze země... To je dobrý tak na zalití zahrady, pokud jde membránovka proti tlaku expanzky, pri 2bar už jenom dělá melu a žádný výtlačný množství.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: DC čerpadlo/pumpa

Příspěvek od kodl69 »

s membránovkou se v jednom domě žít nedá. Buď membránovka nebo já, ty vibrace jdou do všeho, v noci neřešitelný, takže tohle snad jenom na zalití zahrádky, pokud to de použít vzhledem k sací hloubce, tak klasický odstředivý čerpadlo, to je jistota posledních skoro 100 let...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek