8-mi kanálová nabíječka / vybíječka

LiFePO4, LiFeYPO4, atd., zkušenosti, rady, tipy ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

8-mi kanálová nabíječka / vybíječka

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

nevydržel jsem až do konce práce na nové DIY nabíječce a vybíječce pro LiFePO4 :mrgreen: , tady je foto zepředu
8kanal001.JPG
Bude umět nabíjet či vybíjet 1 až 8 článků jednotlivě či s sérii zapojených , proudem + 7A či - cca 7A . Nebo třeba jeden článek proudem + 56A či - cca 56A ... jednotlivé kanály jsou galvanicky oddělené :yes: .
Pro rychlejší nabíjení či vybíjení stačí připojit externí nabíječku (až 40A) či vybíječku (až 40A GTI) pro urychlení práce .
Taková je teda zatím představa ... jak to bude (bude-li) fungovat sám nevím :dontknow: . Určitě dám vědět :comp: .

Elektronům zdar *cloud* / *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
jose
Příspěvky: 277
Registrován: pon zář 12, 2011 2:25 pm
Reputace: 12
Bydliště: Kvasice

Re: 8-mi kanálová nabíječka / vybíječka

Příspěvek od jose »

Nepochopil jsem sice, kam se připojuje "plus pól", ale celá věc vypadá ukrutně :ugeek: . Přes jaké konektory se připojí nabíjené baterie?
Držím palce aby to fungovalo! :))
Měnič Xantrex XW6048; 0,5 baterie Tesla Model 3 (40 kWh)
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: 8-mi kanálová nabíječka / vybíječka

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

díky :) , je to ještě nehotové :? na pravé straně budou cca 50cm vodiče s nějakou koncovkou (ještě nutno vymyslet) na každý článek mínus pól a plus pól . Vodiče budou doplněny o volt-sense vodič pro přesnější měření napětí článku :D úbitky napětí cestou bývají nezanedbatelné , nejefektivnější se mi jeví extra vodič neovlivněný velkým proudem .

Do externí zátěže přes měření prochází jen mínus pól - plus pól jde mimo tuto nabíječku :idea: .

"Dorazy" jsou od 2,50V do 3,80V po skocích 0,10V :mrgreen: a k měření náboje jsou použity osvětčené wattmetry :mrgreen: .

Už se stím drbu víc jak dva měsíce ... pár hodin před spaním a poslední výkendy skoro v kuse ... holt dost věcí vymýšlím za pochodu a né vše vede k cíli ::facepalm:: .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: 8-mi kanálová nabíječka / vybíječka

Příspěvek od kodl69 »

tak to asi budeš testovat baterky na kšeft? Něco takovýho jsem viděl v EVC, ale to jsou ajťáci, zobrazení přes PC. Páčil jsem z nich, jak měří vnitřní odpor baterek - pustí do baterky 1 kHz, cca 1A, a měří nf milivoltmetrem napětí přímo na baterce - jednoduché, levné snad i přesné, R=U/I, nf zesilovač má doma snad každej a odpor je za jednotlivý koruny - možná trošku pod*b co bys mohl k tomu nabíječi- vybíječi baterek doplnit....
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: 8-mi kanálová nabíječka / vybíječka

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

konečně sem můžu dát foto pracujícího stroje ... sice ještě musím malátit mouchy po tuctech , ale zatím to nebouchlo či nechytlo plamenem :lol: .
Pohled na celou sestavu
Pohled na celou sestavu
Detail světýlek
Detail světýlek
První zjištění o nových Turnigy Wattmetrech :
1. umí měřit proud oběma směry :yes:
2. umí počítat do 99,999Ah :yes:
3. umí měřit čas po který byla proudová aktivita :yes:
4. po dosažení 99,999Ah se počítadlo zastaví :hell: .

Starší model čítal jen do 65,54Ah a pak vynuloval a začal znovu - což se v kombinaci s Wh dalo bezproblémů dopočítat ... ale tyhle nový wattmetry se nevynulují :uh: :wall: ... takže to musím zavčas udělat ručně ::facepalm:: .

No nic , du čučet na "vánoční světýlka" ;) .

Elektronům zdar *cloud*

Edit: 1.000 příspěvek :celebrate1:
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: 8-mi kanálová nabíječka / vybíječka

Příspěvek od mobilik »

Krasna praca! Klobuk dole. :wink:
Čo bolo bolo, bude len horšie...

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek