Obrana majitelů ostrovních FVE

Alternativní zdroje energie a právní úprava, revize, nařízení ...
Odpovědět

Jak na legislativní komplikace?

Spojit se a vytvořit sdružení
47
69%
Připojit se k jinému sdružení
9
13%
Nechci zastupování, ale podpořím
12
18%
 
Celkem hlasů: 68

Romif
Příspěvky: 21
Registrován: čtv zář 04, 2014 9:17 pm
Reputace: 0

Re: Obrana majitelů ostrovních FVE

Příspěvek od Romif »

Vypadá to, že to zatím není tak zlé. Ono se na nás myslí v dobrém, nikdo nám nechce ublížit tím, že nás stát okrade, ba naopak. Ale já jim prostě nevěřím. Myslím, že to je dlouhodobý plán. Zřídit co nejvíce elektráren a pak na ně uvalit daň. Ale i tak tento článek trochu uklidňuje: http://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-e ... ign=e15rss
--- 9xSchutten 240Wp, 15xGWL 285Wp, ---
--- Axpert King 48V 5000W, LifePo4 48V 5Kwh, 2xEPsolar TRACER6420AN ---
--- 2xSluneční kolektor Regulus KPG1, OKC 250 NTRR/SOL ---
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2176
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Reputace: 96
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Obrana majitelů ostrovních FVE

Příspěvek od gupa »

Jo, panely jsou dražší. Obchodníci ani tak po té akci s clem nezdražovali, tvrdili, že clo je nakonec jen bublina a naráz... jak se dívám tak o tisíc. No jestli to půjde dál, zruším plány s rozšířením FVE, a udělám to jak moje mamka to co mám stačí. Když se to podělá, cena zařízení byde vyšvihlá, prodám a vykašlu se být závislý na zboží zajišťující nezávislost. V podstatě být nezávislý v elektřině je velmi drahé. A kdokoli kdo toho zdražení může využít, toho využije.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2126
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm
Reputace: 368

Re: Obrana majitelů ostrovních FVE

Příspěvek od fugas »

Vše se dá koupit bazarové a panely si může každý i poskládat,to bych snad neviděl tak zle.Prapůvodně se mi celkem zamlouvala idea pouštění do sítě a to hlavně z důvodu,že zůstane stávající rozvod a není třeba nic moc řešit.Už jsem od toho naprosto upustil a postačí mi,když si nebudou všímat ostrovníků.Tak jako tak jim nevěřím ani nos mezi očima.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.

Odpovědět