solární balkon 1200wp

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
Odpovědět
Uživatelský avatar
jakub.mottl
Příspěvky: 34
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:23 am
Reputace: 1
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

solární balkon 1200wp

Příspěvek od jakub.mottl »

Zdravím

na mém balkoně je 7 ks panelů kyocera 85wp u souseda mám dalších 7Ks celkem mám tedy 1190wp.
panely které tam dnes mám jsou kyocery podub bych tam dal ale nové dokáži na každém panelu získat o 10wp více tedy měl bych 1330wp.
sestém jsem chtěl v roce 2006 udělat také na baterie ale bylo výhodnější vzhledem k dotacím a využitelnosti systému vše připojit do sítě pro vlastní spotřebu ročně vyrobím 1000kwh . vlastní spotřeba je ale jen 50% proto uvažiju přebytky dávat do baterií a večer z toho svítit.

na balkoně mám ještě dva kusy 55wp siemens panely které ládují baterku ze které pak používám energii na svícení po celém bytě led světelnými pásy celý rok nezozsvítím normální žárovku jen přes prosinec a leden musím občas dobít baterku .
dneska jsem baterce kterou mám na balkoně udělal z ALP (to je deska která má alobal po obou stranách a vnitřek je cca 2cm izolační hmota ) domeček - krabičku aby baterka neztrácela výkon vzhledem k teplotě takže baterka má ted teplý kabát a může lépe pracovat.
ale i přesto je málo světla na dobíjení tak jim musím jednou za měsíc dobít.

mám v uvaze osadit ještě široké parapety těmito panely a použít pak malý měnič a provozovat i pc nebo tv na večer.
Přílohy
P1090052.JPG
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am
Reputace: 93

Re: solární balkon 1200wp

Příspěvek od vata »

Zdravím, ten domeček pro baterku (olovo?) je dobrý nápad. Sama mám baterie ve sklepě, kde při zemi velmi chladno (kolem nuly), takže bych si možná něco podobného vyrobila. Máte nějak změřené, jak to zateplení funguje? Můžete poslat fotku? Díky :)
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
Uživatelský avatar
Toul
Příspěvky: 322
Registrován: čtv dub 21, 2011 2:46 pm
Reputace: 3

Re: solární balkon 1200wp

Příspěvek od Toul »

Fandím balkonovým instalacím:-) A závidim zpřízněného souseda:-)
Mohu doporučit udělat konstrukci a naklonit panely alespoň o 10° hned je znát že se zvýší výkon:-) u mě to je tuším +-15-20%.
Domeček na baterky teď také řeším:-) předpoklad je bedna s izolací 5cm polystyren. a dovnitř NiCd baterky, celkem 6sad po 12V. Bedna je cca š*h*v 85*75*95 baterky budou nad sebou. Tedy dvě podlaží každé s nosností 270Kg:-) Lodžie v paneláku VVÚ ETA má nosnost včetně dlažby málo přes 700Kg/m2. Bednu budu vytápět pomocí vodního chlazení do PC kdy teplo nebude odebíráno z PC, ani z místnosti, ale (prostě jinak) :-)
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am
Reputace: 93

Re: solární balkon 1200wp

Příspěvek od vata »

jojo, navýšení výkonu při náklonu těch panelů poznáte hned, ale ta konstrukce a nasazování panelů, to byla v mém případě velmi dobrodružná práce, a to nemluvím o tom, že u mě by to nikoho nemělo přizabít, kdyby to je*lo...
Mimochodem taky možná u paneláku zaváží ta estetická stránka věci - panely jednoduše na svislo jak je máte vy vypadají ok, prostě jako součást fasády nebo vzor balkónu, panely na nakloněné konstrukci už tak pěkně vypadat nemusí. Ty moje teda rozhodně ne...
A ještě jedna věc mě napadla, kterou byste možná musel řešit při naklonění panelů - rýna.
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
jhladik
Příspěvky: 99
Registrován: pon čer 27, 2011 6:02 pm
Reputace: 1

Re: solární balkon 1200wp

Příspěvek od jhladik »

jakub.mottl píše:Zdravím

na mém balkoně je 7 ks panelů kyocera 85wp u souseda mám dalších 7Ks celkem mám tedy 1190wp.
panely které tam dnes mám jsou kyocery podub bych tam dal ale nové dokáži na každém panelu získat o 10wp více tedy měl bych 1330wp.
sestém jsem chtěl v roce 2006 udělat také na baterie ale bylo výhodnější vzhledem k dotacím a využitelnosti systému vše připojit do sítě pro vlastní spotřebu ročně vyrobím 1000kwh . vlastní spotřeba je ale jen 50% proto uvažiju přebytky dávat do baterií a večer z toho svítit.

na balkoně mám ještě dva kusy 55wp siemens panely které ládují baterku ze které pak používám energii na svícení po celém bytě led světelnými pásy celý rok nezozsvítím normální žárovku jen přes prosinec a leden musím občas dobít baterku .
dneska jsem baterce kterou mám na balkoně udělal z ALP (to je deska která má alobal po obou stranách a vnitřek je cca 2cm izolační hmota ) domeček - krabičku aby baterka neztrácela výkon vzhledem k teplotě takže baterka má ted teplý kabát a může lépe pracovat.
ale i přesto je málo světla na dobíjení tak jim musím jednou za měsíc dobít.

mám v uvaze osadit ještě široké parapety těmito panely a použít pak malý měnič a provozovat i pc nebo tv na večer.
Doma svítím též na baterku. Zatím mám jedno světlo sestavené z 4ks Bridgelux led 240lm teplá bílá (dohromady cca. 450 Kc), 2x paralelně a 2x sériově http://cz.farnell.com/bridgelux/bxra-w0 ... dp/1836782. Světelný výkon odpovídá cca. 85W klasice (někde jsem viděl přepočet 1200 lm₌100W). Pocitově to 100W nahradí. Mám to zapojeno přímo na 12V systém. To není zcela nejvhodnější, protože když je baterka nad 13.2 V, tak do LED teče trochu více než by bylo záhodno, ale zatím jsem nezvládl vyrobit proudový omezovač...
LubošV
Příspěvky: 50
Registrován: ned pro 18, 2011 11:42 am
Reputace: 14

Re: solární balkon 1200wp

Příspěvek od LubošV »

Zdravím fandy FVE :) ,
pokud by měl někdo zájem, nabízím k prodeji 8 kompletních paketů louhovek FERAK KPM120 po 6V/120 Ah (repasovány 2010 odbornou firmou, průběžně nabíjeny a vybíjeny přes UPS ), vždy 5 ks napevno v jednom obalu s uchy a 45 volných ks FERAK KPM 100 starší, ale plně funkční, elyt vyměněn v r. 2010, udržované, skladované v suchu garáže, k článkům jsou k dispozici propojovací svorky. Možno odprodat i KOH a LiOH v originálních obalech na novou náplň do baterek. Důvod prodeje - nerealizovaná ostrovní FVE 2 kWp. Cena za KPM-120 250 Kč/ks, KPM-100 za 200 Kč/ks. Vlastní odvoz - Brno, tel. 774685773, Luboš
avatar
Příspěvky: 484
Registrován: ned kvě 08, 2011 10:16 am
Reputace: 3

Re: solární balkon 1200wp

Příspěvek od avatar »

ted sem te videl vtelevizi na ct24
JiříK
Příspěvky: 1020
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Reputace: 65
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: solární balkon 1200wp

Příspěvek od JiříK »

avatar píše:ted sem te videl vtelevizi na ct24
...a bylo hezké, jak vážil slova :D , aby nemusel být v určitých směrech vulgární...
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek