Modulárny merací systém

Home Assistant, Arduino, SDS, Raspberry, Linux, vzdálený dohled, automatizace, měření, opensource, closedsource, hotová řešení, DIY, stavebnice, komponenty, software, postupy, návody, schémata, rady, zkušenosti ...
Uživatelský avatar
mixman
Příspěvky: 73
Registrován: stř čer 26, 2013 1:50 pm
Reputace: 14

Re: Modulárny merací systém

Příspěvek od mixman »

emsi88 píše:Som presne ten typ, kupim si nieco za rozumne peniaze(aj nerozumne) a nakoniec si aj tak vyrabam vlastnu kopiu/riesenie lebo to kupene ma stve/nefunguje ako chcem a neda sa upravit. ...
Toto nieje ten typ "kutila" o ktorom som pisal, pretoze to je uprava, resp vyroba systemu na mieru a to plne chapem, mam doma suciastky (snimace, motory, ...) ktore nespadaju do specifikacie pre pouzitie s danym zariadenim tak si vyrobim system na mieru v ktorom mozem svoje suciastky pouzit ;)
emsi88 píše:Prave by trebalo vyuzit nas kutilsky potencial a spojit sily do jedneho spolocneho free projektu. To neznamena ze niekto nemoze predavat/montovat/upravovat HW/SW za peniaze. Len treba najst obchodny model open source ktory tiez prinasa zisk.
Nikdy som nebol proti myslienke open-source pretoze v dnesnej dobe sa takouto cestou produkt skor dostane k ludom a tiez je viac ludi ktori s tym vedia pomoct, pripadne upravit parametre, vyvinut "custom" modul, ... :comp:
*sun* :arrow: ::pv:: :arrow: *batt* :arrow: :home: :arrow: :comp:
Uživatelský avatar
emsi88
Příspěvky: 126
Registrován: pon čer 23, 2014 6:05 pm
Reputace: 3
Bydliště: SK-Vychod

Re: Modulárny merací systém

Příspěvek od emsi88 »

Ja si myslim ze kazdy kutil je "ten typ" aj ked nerobi upravu, ale vyraba len sprostu kopiu. Dovod ci nema alebo nechce dat peniaze za original vyrobok, alebo ma ine ponhutky, je to jedno, ak to robi pre svoju potrebu. Ina vec je ak dotycny zneuzije open zdrojaky a postavi na tom svoj biznis - zacne to predavat ako svoj produkt. Vtedy uz ale nie je vobec kutil ale skor zlodejsky podnikatel ;-). Preto vznikli GPL a podobne licencie, aby ak nieco das free, tak aj upraveny alebo z toho odvodeny produkt musi byt free.

V dosledku cinske a ine predavane kopie aj tak vadia len tym co chcu na svojom produkte zarabat a bohatnut a kopie im to kazia. Ak ma niekto inu motivaciu, tak ho mozu cinske kopie naopak tesit, ake je to dobre a ako sa to rozsiruje a doplnuje o nove veci, ako zacaty projekt uz nezadrzatelne aj sam zije vlastnym zivotom(napr. arduino).

Za seba, nemam teraz cas aby som rozbehol sam novy projekt, tak by som pridal veci co vyviniem k nejakemu projektu, ale len ak bude hlavna cast free. Teraz som zacal navrhovat modul pre moje prudove snimace. Podla potreby a volneho casu pride na rad teplota, tlak, vlhkost,vietor ak to neurobi niekto skor alebo nebude dostupne nieco vhodne a lacne pre kazde pouzitie (zatial som nehladal). HW vpodsate mam su to len upravy existujucich na zbernici fungujucich veci, riadiaci SW je vec ina vec, ten by som si musel vytvorit od zakladu. Zatial som mal predstavu aby algoritmy a riadenie bolo urobene skriptovanim na raspberry a zobrazovanie a nastavovanie samozrejme cez WEB. Konkretne pouzite SW technologie, kto co preferuje (ja po novom uz python).

Ma niekto alebo vie niekto o nejakom univerzalonom, modularnom meracom a riadiacom systeme, ktory by bol free a dalo by sa to zobrat ako zaklad a dalej ho pomahat rozvijat???
10x270Wp poly, VT-80, XTM4000-48, Samsung SDI 13kWh (z Audi E-tron), aktuálne v prestavbe
radeczek
Příspěvky: 59
Registrován: čtv črc 31, 2014 12:03 am
Reputace: 3

Re: Modulárny merací systém

Příspěvek od radeczek »

emsi88 píše: Ina vec je ak dotycny zneuzije open zdrojaky a postavi na tom svoj biznis - zacne to predavat ako svoj produkt. Vtedy uz ale nie je vobec kutil ale skor zlodejsky podnikatel ;-). Preto vznikli GPL a podobne licencie, aby ak nieco das free, tak aj upraveny alebo z toho odvodeny produkt musi byt free.
K tématu:Modulární systém se mi moc zamlouvá, diskuzi sleduji, ale musím se zde vyjádřit k Vašemu výroku.

Lehký OT: To, že někdo použije open zdrojáky, udělá zařízení (byť jen hloupé arduino s čidly) kam nahraje tento software, tak toto zařízení může plně v souladu s licencí jakkoliv prodávat, aniž by nějak narušil licenci softwaru, byť třeba pod GPL, protože prodává ono zařízení, podporu k němu... Podobně to dělá třeba RedHat s Linuxem...
Uživatelský avatar
mixman
Příspěvky: 73
Registrován: stř čer 26, 2013 1:50 pm
Reputace: 14

Re: Modulárny merací systém

Příspěvek od mixman »

No a je to tu, takmer okamzite sa prejavilo uz spominane narodne kutilstvo a to v kopirovani dizajnu systemu co ma dost mrzi a zaroven neskutocne serie ked si clovek pred stavbou svojho systemu nepobeha po nete a nenajde si vhodny "case" pre svoju aplikaciu.
- hlavní modul s RPi B+
- přídavné moduly komunikující po I2C pomocí DIN sběrnice a pak už bude defakto jedno kolik a jakých modulů se k sobě připojí.
Takto by to mohlo být plně univerzální a dalo by se pak přidat ještě další I/O moduly a bylo by to "Easy"
Zítra v mezičase na to mrknu co bude to obnášet za změny pro PCB a objednám vzorky Italtronic krabiček a uvidíme.
Asi len predsa je jednoduhsie dizajn a funkcnost skopirovat stylom "to vyzera dobre tak preco to nespravit tak isto ..." :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
*sun* :arrow: ::pv:: :arrow: *batt* :arrow: :home: :arrow: :comp:
Uživatelský avatar
emsi88
Příspěvky: 126
Registrován: pon čer 23, 2014 6:05 pm
Reputace: 3
Bydliště: SK-Vychod

Re: Modulárny merací systém

Příspěvek od emsi88 »

Radeczek: to je jasne, presne ako pises, urcite veci sa nevylucuju, to je prave jeden z obch. modelov pre opensource SW robit a predavat vlastny HW, alebo podporu.

mixman: to je ten pokrok v tvoreni noveho ak nieco vymyslis a nechas moznost to pouzit ostatnym, tak je to pre prospech vsetkych. Ak si napad nechas pre seba a ho uzamknes (napr. patentom) tak to je uzitocne len velmi obmedzene predovsetkym tebe a celkovo to spomali pokrok.
Co sa tyka toho ze niekto tu na fore pouzije a skopiruje tvoj napad pre seba by ta vobec nemalo hnevat, pravda ak si si tu nechcel do buducna nahnat biznis.
10x270Wp poly, VT-80, XTM4000-48, Samsung SDI 13kWh (z Audi E-tron), aktuálne v prestavbe
Uživatelský avatar
PLC
Příspěvky: 77
Registrován: čtv čer 06, 2013 7:51 am
Reputace: 36
Bydliště: Kosmonosy
Kontaktovat uživatele:

Re: Modulárny merací systém

Příspěvek od PLC »

mixman píše:No a je to tu, takmer okamzite sa prejavilo uz spominane narodne kutilstvo a to v kopirovani dizajnu systemu co ma dost mrzi a zaroven neskutocne serie ked si clovek pred stavbou svojho systemu nepobeha po nete a nenajde si vhodny "case" pre svoju aplikaciu.
- hlavní modul s RPi B+
- přídavné moduly komunikující po I2C pomocí DIN sběrnice a pak už bude defakto jedno kolik a jakých modulů se k sobě připojí.
Takto by to mohlo být plně univerzální a dalo by se pak přidat ještě další I/O moduly a bylo by to "Easy"
Zítra v mezičase na to mrknu co bude to obnášet za změny pro PCB a objednám vzorky Italtronic krabiček a uvidíme.
Asi len predsa je jednoduhsie dizajn a funkcnost skopirovat stylom "to vyzera dobre tak preco to nespravit tak isto ..." :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Tak jsem vcelku znechucen takovým to postojem a vyjádřením a jsem nucen se k tomu také vyjádřit:
- Technologie DIN sběrnice je původně pokud si dobře pamatuji patentovaný systém Siemens se, kterým také pracuji. Dále tuto technologii využívají také Phoenix Contact, WAGO, FESTO a jiní.
- Design krabičky jsem viděl také u Papoucha mnohem dříve než zde - kdo komu tedy kopíruje design, když je to zcela náhodou také ve spojitosti s RPi
- Pokud je tento designový problém opravdu nad rámec etiky všech přítomných i když se jedná o volně dostupný díl a ještě k tomu kopie systému sběrnice od Phoenix Contact - staré cca 2 roky, tak přejdu na design PCB DIN pouzder (jak se správně tyto krabičky nazývají) k výrobci Phoenix Contact či WAGO, je to vcelku jedno protože cena bude od italského designové zázraku vyšší o cca 20-50 korun na krabičku a sběrnice je v provedení těchto výrobců úplně někde jinde (datový 14-20pin) a také je dražší něž jedno-modulový T konektor za cca 115 korun.
- Mým pokusem bylo vytvořit přídavné moduly kompatibilní s Design systémem mixman, každopádně jek vidím i zde je obří rivalita o každý kus bakelitu/tvaru - ještě že nemá Trabanta/linie to bych mohl být také třeba z něčeho osočen. Nemá smysl si honit triko kvůli takové malichernosti a pro ne nepochopitelné reakci a dál nemá smysl to komentovat.

Závěrem tedy řeknu jen jedno, i když mám aktuálně tyto krabičky skladem, tak je raději použiji v projektech kde nepřijdou do styku s FVE a nebudu moci být osočován z krádeže designu. To že mi je jeden zákazník začátkem srpna přivezl z Německa pro použití na jeho projektu pominu vzhledem k času prezentace Modulárního měřícího systému - kde mne potěšil shodný design.

A vyhlídky na nějakou budoucí kompatibilitu pomíjím.
FVE 4420Wp (52x85Wp Amorf - 10 Východ + 12 Jih + 30 Jihozápad), MidNite Classic 200, PowerJack 8000W, baterie 48V@400Ah Pb
Uživatelský avatar
mixman
Příspěvky: 73
Registrován: stř čer 26, 2013 1:50 pm
Reputace: 14

Re: Modulárny merací systém

Příspěvek od mixman »

Takto by to mohlo být plně univerzální a dalo by se pak přidat ještě další I/O moduly a bylo by to "Easy"
Zaujimave ze predtym o tomto nebola ani zmienka, ale uz to nechajme tak, nemam sa chut hadat o tom kto tu s cim prisiel skor.
Bol to zrejme len vybuch emocii a uz nikoho z nicoho nejdem obvinovat, kazdy si predsa aj tak robi svoje vlastne kutilstvo vratane mna. Je len otazko kto to ako spravi. Len mim to prislo strasne zvlastne ze ked sa zverejnil system tak zrazu bola myslienka to spravit na taky styl.
*sun* :arrow: ::pv:: :arrow: *batt* :arrow: :home: :arrow: :comp:
Uživatelský avatar
mixman
Příspěvky: 73
Registrován: stř čer 26, 2013 1:50 pm
Reputace: 14

Re: Modulárny merací systém

Příspěvek od mixman »

PLC píše:- Technologie DIN sběrnice je původně pokud si dobře pamatuji patentovaný systém Siemens se, kterým také pracuji. Dále tuto technologii využívají také Phoenix Contact, WAGO, FESTO a jiní.
Nikto tu neprezentoval ze vynasiel DIN zbernicu a ze ju teraz nikto nemoze pouzivatale zaujimave ze prave system skatuliek a zbernice od Italtronic-u
PLC píše:- Design krabičky jsem viděl také u Papoucha mnohem dříve než zde - kdo komu tedy kopíruje design, když je to zcela náhodou také ve spojitosti s RPi
System ktory mal byt od papucha som prvy krat videl vcera ked bol na susenom vlakne vlozeny odkaz a myslim ze tam ani nebola pouzita krabicka origo pre RPi. Ked som hladal vhodne krabicky pre svoj system tak som behal po nete a hladal nieco pekne a ucelne na DIN listu a kedze som natrafil prave na vyrobky Italtronic-u tak ma tam zaujala novinka ktorou bola prave specialna krabicka pre RPi aj ked je este stale pre model B a nie pre B+ (treba ju mierne upravit a co mam informacie od vyrobcu tak pracuju aj na krabicke pre B+)
PLC píše:- Mým pokusem bylo vytvořit přídavné moduly kompatibilní s Design systémem mixman, každopádně jek vidím i zde je obří rivalita o každý kus bakelitu/tvaru - ještě že nemá Trabanta/linie to bych mohl být také třeba z něčeho osočen. Nemá smysl si honit triko kvůli takové malichernosti a pro ne nepochopitelné reakci a dál nemá smysl to komentovat.
Ak to mal byt pokus o vytvorenie pridavnych modulov tak k tomu nemam nic, pretoze bol by som rad ak by existovalo viac ludi s vacsou podporou no na to musia byt presne stanovene podmienky co a ako s modulmi, ako s riadiacim systemom, nieje to ziadna sranda ...
PLC píše:Závěrem tedy řeknu jen jedno, i když mám aktuálně tyto krabičky skladem, tak je raději použiji v projektech kde nepřijdou do styku s FVE a nebudu moci být osočován z krádeže designu. To že mi je jeden zákazník začátkem srpna přivezl z Německa pro použití na jeho projektu pominu vzhledem k času prezentace Modulárního měřícího systému - kde mne potěšil shodný design.
zaujimave ze toto sa trochu bije s vyjadrenim
Zítra v mezičase na to mrknu co bude to obnášet za změny pro PCB a objednám vzorky Italtronic krabiček a uvidíme.
:|

Takze tolko k horucej teme a nikoho tym nechem urazit len asi proste doslo k stretu dvoch podobnych projektov v zlom case :( . Pekny den.

*sun*
*sun* :arrow: ::pv:: :arrow: *batt* :arrow: :home: :arrow: :comp:
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Reputace: 131
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: Modulárny merací systém

Příspěvek od Frenky »

Strasne se omlouvam jak Mixmnovi tak Pavlovi PLC. Pavla jsem do toho namocil tak trochu ja. Kdyz jsem mel radost ze vidim Mixmanovi krabicky a vedel jsem ze Pavel ma rpi dohlizene baterky a vim ze Pavel bravurne ovlada modbus. Tu ve me svitla myslenka spojeni obou projektu a mozne spoluprace obou projektu. V zivote by me nanapadlo ze se tady poperete o jednu babovicku na piskovisti. Omlouvam se jeste jednou oboum dvoum. Mel jsem fakt v umyslu pomoci jak Mixmanovu projektu ktery se mi moc libi a Pavlovu odmerovani baterek ze ktereho muze byt treba i dalsi balancer LifePo nebo jen merici modul. Skoda ze se nedokazeme spojit do jednoho pracovniho celku. Kazdy tady na foru neco umi ale ve skutecnosti tahame kacera kazdy za jiny provazek a kacer nevi kam se ma posunout. Spolecnym usilim by se nam mozna podarilo dosahnout daleko vetsi radosti a byli bychom dale. Proto nas nekteri starsi opustily a tvori radeji samostatne (goodbye stridac apod.) Pojdme se spojit a dokazat celit uradum spolecnou silou a ne kazdy individualne. Cim vic se nam podari spolupracovat tim lepe dospejeme ke spolecnemu cily. Omlouvam se za lehky OT ale chtel jsem vysvetlit ostatnim jak se veci maji a trochu nas solarniky povzbudit a propojit
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Modulárny merací systém

Příspěvek od mypower.cz »

mixman píše:Ak to mal byt pokus o vytvorenie pridavnych modulov tak k tomu nemam nic, pretoze bol by som rad ak by existovalo viac ludi s vacsou podporou no na to musia byt presne stanovene podmienky co a ako s modulmi, ako s riadiacim systemom, nieje to ziadna sranda ...
:)) Jeden z dalsich modulu muze byt samotny microlog jako inteligentni modul ... Hele mixmane .. mas nekde specifikaci komunikacniho protokolu, ktery mas na sbernici? Nejake komunikacni pravidla? Microlog by v takove pripade byl zrejme jako slave, tedy choval by se jako cidlo a zdroj dalsich uzitecnych dat ze site micrologu .. nebo by se mohl chovat jako master a sahat si na data z hlavniho master mixman modulu a z dalsich modulu ...
To by mohla byt pecka ... :repair: :idea: ne ?
Uživatelský avatar
emsi88
Příspěvky: 126
Registrován: pon čer 23, 2014 6:05 pm
Reputace: 3
Bydliště: SK-Vychod

Re: Modulárny merací systém

Příspěvek od emsi88 »

Konecne tu za rozumnu rec nebojujem sam, dohodnime zbernicu, protokol (teda podstatne veci) a kazdy moze svoju vec upravit nech je pripojitelna v jednom univerzalnom systeme. A netreba sa hned zbytocne zlostit ak vznikne podobny HW alebo SW za ten ktory je plateny a drahsi ako lacna alebo free kopia. Niekomu vyhovuje a staci to, niekomu ono, ale neznamena ze sa neda spolupracovat.
10x270Wp poly, VT-80, XTM4000-48, Samsung SDI 13kWh (z Audi E-tron), aktuálne v prestavbe
Uživatelský avatar
PLC
Příspěvky: 77
Registrován: čtv čer 06, 2013 7:51 am
Reputace: 36
Bydliště: Kosmonosy
Kontaktovat uživatele:

Re: Modulárny merací systém

Příspěvek od PLC »

mixman píše:
PLC píše:Závěrem tedy řeknu jen jedno, i když mám aktuálně tyto krabičky skladem, tak je raději použiji v projektech kde nepřijdou do styku s FVE a nebudu moci být osočován z krádeže designu. To že mi je jeden zákazník začátkem srpna přivezl z Německa pro použití na jeho projektu pominu vzhledem k času prezentace Modulárního měřícího systému - kde mne potěšil shodný design.
zaujimave ze toto sa trochu bije s vyjadrenim
Zítra v mezičase na to mrknu co bude to obnášet za změny pro PCB a objednám vzorky Italtronic krabiček a uvidíme.
:|

Takze tolko k horucej teme a nikoho tym nechem urazit len asi proste doslo k stretu dvoch podobnych projektov v zlom case :( . Pekny den.

*sun*
OK nemá problém s ucelenou specifikací a případnou spoluprácí.
Jinak co se týče toho co se mezi sebou bije, tak PCB bylo uvažováno jako shield pro RPi a nyní by se integroval do krabičky, jako následek snazší modulárnosti a rozšiřitelnosti a v neposlední řadě z reakcí zájemců, to je zřejm předmět toho co se tu tlučem ohledně mého vyjádření (nebo jsem se v těch Quotech ztratil). Můj zákazník co dovezl krabičky, tak ještě dnes mění zadání a ty dovezené nejsou na spodní sběrnici ale verze bez sběrnice a plánovalo se propojení duď plocháčem a nebo CATinou. Jinak výrobcem těch devezených je Hitaltech SA/NV, protože ty co koukám na krabici a dokumentaci jsou odtamtud. Takže se možná přeme zbytečně a každý máme stejné krabičky od různého výrobce. :dontknow:

Pokud by se mělo jednat o nějaké usměrnění provázku od kačera na jeden směr, tak nemám problém.

Jinak Frenkymu děkuji za včasný zásah do debaty :yes: , která měla předurčený špatný směr :oops: , vždyť co chlap to jeden ješita co brání sůj výtvor a názor (znám to sám velmi dobře) . :fuuu:
FVE 4420Wp (52x85Wp Amorf - 10 Východ + 12 Jih + 30 Jihozápad), MidNite Classic 200, PowerJack 8000W, baterie 48V@400Ah Pb
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm
Reputace: 258

Re: Modulárny merací systém

Příspěvek od brumlaj »

mixman píše:nemam sa chut hadat o tom kto tu s cim prisiel skor. ........
Nepřišel náhodou jako první výrobce krabiček? Neprodává náhodou krabičky volně na trhu? To že jsem něco podobného viděl před třemi lety na Amperu u Papoucha, který zatím na vývoj kašle, Ti nevadí? Prosím Tě, chtěl bych použít pro rozvody ve své FVE rozvaděč od firmy Schrack, nebude to vadit? Aby na případných fotkách, které sem dříve než já umístíš náhodou nebyl ten samý a já potom neměl problém s plagiátorstvím......... Sakra co to tu klíčí? Já měl za to, že se sem chodíme pochlubit jak to děláme a radit dalším jak to dělat minimálně stejně dobře, ne?
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Uživatelský avatar
mixman
Příspěvky: 73
Registrován: stř čer 26, 2013 1:50 pm
Reputace: 14

Re: Modulárny merací systém

Příspěvek od mixman »

brumlaj píše:Nepřišel náhodou jako první výrobce krabiček? Neprodává náhodou krabičky volně na trhu? To že jsem něco podobného viděl před třemi lety na Amperu u Papoucha, který zatím na vývoj kašle, Ti nevadí? Prosím Tě, chtěl bych použít pro rozvody ve své FVE rozvaděč od firmy Schrack, nebude to vadit? Aby na případných fotkách, které sem dříve než já umístíš náhodou nebyl ten samý a já potom neměl problém s plagiátorstvím......... Sakra co to tu klíčí? Já měl za to, že se sem chodíme pochlubit jak to děláme a radit dalším jak to dělat minimálně stejně dobře, ne?
Skor islo o spojenie designu s uz niekolko krat spominanou vetou ->
Takto by to mohlo být plně univerzální a dalo by se pak přidat ještě další I/O moduly a bylo by to "Easy"
takze uz dost s obvinovanim toho co kto pouzije, islo o myslienku modularnosti, spojenia lacneho a dostupneho PC s roznymi modulmi, rozsiritelnosti o dalsie vyvinute IO moduly pripadne zariadenia komunikujuce rovnakym standardom ...
*sun* :arrow: ::pv:: :arrow: *batt* :arrow: :home: :arrow: :comp:
Uživatelský avatar
mixman
Příspěvky: 73
Registrován: stř čer 26, 2013 1:50 pm
Reputace: 14

Re: Modulárny merací systém

Příspěvek od mixman »

OT: Takze s Pavlom-PLC sme si vsetko ohladom vyssie uvedeneho sporu "osobne" vyjasnili a uz je vsetko OK. On pochopil mna a ja zas jeho. Obaja sa nebranime spolupraci len musia byt stanovene podmienky, protokoly, moduly a moze vzniknut pekny system merania s podporou z viacerych stran.

Ak tu Pavel bude moze to len potvrdit :handshake:
*sun* :arrow: ::pv:: :arrow: *batt* :arrow: :home: :arrow: :comp:
Uživatelský avatar
PLC
Příspěvky: 77
Registrován: čtv čer 06, 2013 7:51 am
Reputace: 36
Bydliště: Kosmonosy
Kontaktovat uživatele:

Re: Modulárny merací systém

Příspěvek od PLC »

OT: Ano potvrzuji, vše jsme si vyjasnili :fuuu: a tudíž můžeme začít spolupráci a roztáčet kola vývoje. :yes:
FVE 4420Wp (52x85Wp Amorf - 10 Východ + 12 Jih + 30 Jihozápad), MidNite Classic 200, PowerJack 8000W, baterie 48V@400Ah Pb
dedo2
Příspěvky: 135
Registrován: úte úno 14, 2012 7:47 am
Reputace: 11

Re: Modulárny merací systém

Příspěvek od dedo2 »

Takze s Pavlom-PLC sme si vsetko ohladom vyssie uvedeneho sporu "osobne" vyjasnili a uz je vsetko OK. On pochopil mna a ja zas jeho, - nooooooo-konečne mi to prídeš už nainštalovat,lebo chcem byt prvý,čo tento systém bude užívat.PS-Dufam,že ma do toho vašeho výtvoru maličkými písmenkami,kdesi na konci spomeniete ,pretože prvé zrodenie myšlienky vytvorit takýto projekt vyšiel predsa len z mojej hlavy a či sa vy budede škret o nejaké krabičky,mne je to uplne ,ale uplne jedno,pre mna je doležitý výsledok vašej krásnej vytvorenej práce,takže ešte raz vzdávam hold tomuto rodiacemu sa projektu a nič inšie ma momentálne nenapadá,iba Mixmanovi prejavit touto formou veliké uznanie a hlboku vdaku.dedo2.
Uživatelský avatar
mixman
Příspěvky: 73
Registrován: stř čer 26, 2013 1:50 pm
Reputace: 14

Re: Modulárny merací systém

Příspěvek od mixman »

dedo2 píše:nooooooo-konečne mi to prídeš už nainštalovat,lebo chcem byt prvý,čo tento systém bude užívat.
Samozrejme ze to budes mat, ved u teba sa to testuje najlepsie ;)
Este sa dokoncia nejake veci na zakladnom web-rozhrani a mas to tam (1-2 tyzdne), teda zatial nie v plnej funkcionalite a konfiguracii ako stary system ale na testovanie stability a funkcnosti to bude dobre :)
dedo2 píše:takže ešte raz vzdávam hold tomuto rodiacemu sa projektu a nič inšie ma momentálne nenapadá,iba Mixmanovi prejavit touto formou veliké uznanie a hlboku vdaku
Dakujem, vazim si to :yes:
*sun* :arrow: ::pv:: :arrow: *batt* :arrow: :home: :arrow: :comp:
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: Modulárny merací systém

Příspěvek od tomas »

mixman píše:kde si kazdy moze zvolit co a kolko toho chce merat, ci uz U, I, T, alebo dig. vstupy, dig. vystupy, LCD, riadenie zataze pomocou PWM na zaklade stanovenych podmienok, ...
Je možná i PID regulace místo regulace s hysterezí? Podobně jako je ve WATTrouteru nebo GreenBonO. Tedy že si nastavím žádanou hodnotu (proudu, napětí, výkonu atd..) a regulátor ji bude generováním PWM signálu udržovat.
http://www.raspberrypi.org/forums/viewt ... 37&t=63714
Regulace přebytků na základě nastaveného rozsahu napětí (hystereze) mi moc nevyhovuje.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Uživatelský avatar
mixman
Příspěvky: 73
Registrován: stř čer 26, 2013 1:50 pm
Reputace: 14

Re: Modulárny merací systém

Příspěvek od mixman »

tomas píše:Je možná i PID regulace místo regulace s hysterezí?
Samozrejme ze ak bude modul s PWM vystupom obsahovat PID regulator tak je to mozne. Vsetko je to o moduloch, ich funkcionalitach a moznostiach nastavovania. Dokonca aj v pripade neskorsich uprav firmware pre dany modul nieje problem tento update nahrat priamo na mieste. Pretoze budu stale nejake funkcionality ktore by ludia radi vyuzivali resp. upravili ich. :idea:
*sun* :arrow: ::pv:: :arrow: *batt* :arrow: :home: :arrow: :comp:

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek