DC DC 48V-> 12V

Měniče stejnosměrného napětí zvyšující i snižující, stabilizátory ...
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: DC DC 48V-> 12V

Příspěvek od kodl69 »

tak o tomhle vím, přijde mi to dost drahý, a je to zalitý, nemá rád blackboxy, asi něco stvořím vlastnoručně. U step down je problém, že když se prorazí tranzistor, je plný napětí na výstupu, a to je pro nb jistá smrt... takže stejně bych musel dělat elektronickou pojistku. Zatím na to nemám čas, snad přes zimu.... Jinak není problém se na ebay zaregistrovat a zaplatit kartou. Nevím jestli ještě dnes, ale před lety, když sem se registroval já, tak mi registraci poslali poštou (jako na papíře) asi pro ověření adresy....
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Reputace: 131
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: DC DC 48V-> 12V

Příspěvek od Frenky »

kodl69 píše:tak o tomhle vím, přijde mi to dost drahý, a je to zalitý, nemá rád blackboxy, asi něco stvořím vlastnoručně. U step down je problém, že když se prorazí tranzistor, je plný napětí na výstupu, a to je pro nb jistá smrt... takže stejně bych musel dělat elektronickou pojistku. Zatím na to nemám čas, snad přes zimu.... Jinak není problém se na ebay zaregistrovat a zaplatit kartou. Nevím jestli ještě dnes, ale před lety, když sem se registroval já, tak mi registraci poslali poštou (jako na papíře) asi pro ověření adresy....
A co takhle klasika
http://eshop.neosolar.cz/fotovoltaika/p ... ry-orion-1

Tam se dá vybrat celkem slušně. Já mám taky DC/DC Victrona, ale z 24V/12V (trvale 25A) a šlape jako hodinky. :celebrate4: Opravovat se to taky dá :repair: . (osobně jsem si vyzkoušel :-) ). Používám jej k nabíjení předřazené olověné baterie *batt* a k napájení všech 12V DC zařízení doma :idea: (monitor, NTB, nabíječky na mobil, osvětlení 12V, automatizace). Udělané je to celkem pěkně. Měl jsem před tím nějakou Čínu, ale s ní jsem nebyl spokojen. Ta Čína pořát jen spínala ventilátor a účinnost byla prachmizerná. Victron se při větších výkonech trochu víc zahřeje, ale žádné topení to není.
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: DC DC 48V-> 12V

Příspěvek od kodl69 »

já to řeším trochu jinak, mám všude 48V a dc-dc u jednotlivejch spotřebičů, zatím teda světel, na krabičky a pc se chystám, ale jak píšu dříve, bez el. pojistky mě to strach nedovolí, tobě to jistí baterka, než se vyvaří, tak se někde přepálí dráty :-)
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Reputace: 131
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: DC DC 48V-> 12V

Příspěvek od Frenky »

kodl69 píše:já to řeším trochu jinak, mám všude 48V a dc-dc u jednotlivejch spotřebičů, zatím teda světel, na krabičky a pc se chystám, ale jak píšu dříve, bez el. pojistky mě to strach nedovolí, tobě to jistí baterka, než se vyvaří, tak se někde přepálí dráty :-)
Taky tam mam jistice a pojistky, jak na 24V tak na 12V. Strach a profesionalni reputace by me to nedovolila. :D
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809

Odpovědět