FVE Frenky Mladá Boleslav

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
Odpovědět
PavelR
Příspěvky: 3105
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: FVE Frenky Mladá Boleslav

Příspěvek od PavelR »

nory znam tem to vychazi rekl bych lip. Byla to jen takova uvaha.
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Reputace: 131
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: FVE Frenky Mladá Boleslav

Příspěvek od Frenky »

mypower.cz píše:OT: Chybi investor, ktery by zajistil rychlejsi vyvoj a financovani vyvojoveho tymu vetsiho nez jeden clovek. Pokud se nekdo chce stat investorem projektu / spolecnikem za urcitych predem smluvne stanovenych podminek (firma/jednotlivec), nebranim se osobnimu jednani. Komunikace v teto zalezitosti prosim do SZ.
Obávám se že jen málo kdo bude chtít do této problematiky investovat. Nechci být rýpavec, ale pro microlog bylo naslibováno toliko rozšiřojících modulů, že by se to do arduina ani nevešlo a Filip by se musel naklonovat asi třikrát. Já bych i nějaké peníze na vývoj poslal, ale nejsem si jist, že by se i ostatní přidali. Loni jsem posílal celkem pravidelně, ale nějakého významného pokroku jsem se v micrologu nedočkal. Tak jsem posílání zastavil a spořím raději na další komponenty a snažím se doplnit si vzdělání v informatice abych do důchodu měl co na práci. :D (pokud se ovšem v tomhle státu důchodu vůbec dočkám)
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
Petr

Re: FVE Frenky Mladá Boleslav

Příspěvek od Petr »

Frenky píše:Nechci být rýpavec, ale pro microlog bylo naslibováno toliko rozšiřojících modulů, že by se to do arduina ani nevešlo a Filip by se musel naklonovat asi třikrát. Já bych i nějaké peníze na vývoj poslal, ale nejsem si jist, že by se i ostatní přidali. Loni jsem posílal celkem pravidelně, ale nějakého významného pokroku jsem se v micrologu nedočkal.
Myslím Frenky, že adminovi křivdíte.

https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f=96&t=2058
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?t=1865&p=31074
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f=24&t=1776
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f=106&t=1679

a další. Všechno to s tím souvisí. Je v tom práce a práce.
camel1cz
Příspěvky: 764
Registrován: pon bře 21, 2011 11:12 pm
Reputace: 52
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 3780
Kapacita baterie [kWh]: 18

Re: FVE Frenky Mladá Boleslav

Příspěvek od camel1cz »

Tohle mi nepřijde jako vhodné rozšíření micrologu - je to příliš vysokoúrovňové/složité. Situoval bych to až to dospělého PC/řídícího systému.

Jinak ještě k ALADIN - myslel jsem, že odhady dělají jen jednou denně (o půlnoci), ale přepočítává se to vícekrát (aktuálně je výpočet ze 14:00) - pak si troufám tvrdit, že odhad na několik hodin bude velice dobrý a hlavně, v tom JSONu je hodně zajímavých dat... jsem mile překvapen :)
5 kVA Axpert King @ 3,78 kWp [12x AUO 315Wp mono]
18 kWh [5x Pylontech US3000]
Rozpracováno:
Fangpusun MPPT 150/70 Tr @ 1,89 kWp [6x AUO 315Wp mono]
5 kVA Axpert King II @ 5,52 kWp [12 x AS 460Wp mono]
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Reputace: 131
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: FVE Frenky Mladá Boleslav

Příspěvek od Frenky »

Já jsem nechtěl hanit práci admina, jenom jsem chtěl ostatním připomenout, že bychom měli adminovi také nějaké ty prašulky posílat. A ne jen užívat plody jeho práce. :!: Bez práce nejsou koláče :roll: (neny penis, neny láska) :roll:
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm
Reputace: 258

Re: FVE Frenky Mladá Boleslav

Příspěvek od brumlaj »

na pobočce jeho banky nejdou vložit peníze pokladnou na účet.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
PavelR
Příspěvky: 3105
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: FVE Frenky Mladá Boleslav

Příspěvek od PavelR »

Prevod?
mobilik
Příspěvky: 2675
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: FVE Frenky Mladá Boleslav

Příspěvek od mobilik »

paypal? :wink:
Čo bolo bolo, bude len horšie...
PavelR
Příspěvky: 3105
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: FVE Frenky Mladá Boleslav

Příspěvek od PavelR »

bitcoin :-D
Petr

Re: FVE Frenky Mladá Boleslav

Příspěvek od Petr »

brumlaj píše:na pobočce jeho banky nejdou vložit peníze pokladnou na účet.
Kdo chce, hledá možnosti. Kdo ne, hledá překážky.
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Reputace: 131
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

FVE Frenky Mladá Boleslav

Příspěvek od Frenky »

Ahoj, tak jsem trochu předělával, tak pár foto z akce. (spíše po akci)
Sundal jsem komponenty zavěšené pod oknem paneláku na stěně. (MPPT regulátor, střídač apod.) a umístil vše do jedné skříně 60 cm x 60 cm výška 180 cm.
Skříň je dělená s odděleným prostorem pro aku (vyrobil jsem poličku na dvě oddělené sekce)
Odjištění panelů a ochranu před přepětím zatím řeším rozvaděčem na stěně pod oknem.

Čeká mě ještě dost práce s dodělávkami, které mě prostě neba :eek2: , ale pokusím se to dokončit :mrgreen:

Ještě mám co dělat, aby to bylo i pěkné :roll:
větší foto nežli 2M nejdou vložit, takže jsem umístil jen ty co se vlezli :|

původní skříň před vybrakováním
původní skříň před vybrakováním
skříň po úpravě
skříň po úpravě
uvnitř skříně
uvnitř skříně
prostor pro baterky
prostor pro baterky
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
mobilik
Příspěvky: 2675
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: FVE Frenky Mladá Boleslav

Příspěvek od mobilik »

Pekne. :wink:
Čo bolo bolo, bude len horšie...
honzaL
Příspěvky: 412
Registrován: pon kvě 21, 2012 11:33 am
Reputace: 18
Bydliště: Hradec Kráové

Re: FVE Frenky Mladá Boleslav

Příspěvek od honzaL »

Větrá to dostatečně?? Nikde nevidím aktivní větráky. Já mám vše v komůrce 1.2x0.8m a přemýšlím o aktivním větrání v létě. Zatím se mi to neuvařilo, ale teplota v létě dost vzroste.
18x 550Wp, 16xLiFePO 780Ah (stáří 0, 8, 10 let), STUDER: 3x MPPT VT65; 3x Xtender 4000-48. PLC UNIPI
(v minulosti = CEEG 15x230 Wp, 16xLiFePO 500 Ah, MS TS60A, Studer 4000-48, PLC Siemens,)
mobilik
Příspěvky: 2675
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: FVE Frenky Mladá Boleslav

Příspěvek od mobilik »

Ach jaj, co ja by som dal za taky fajny rozvadzac. Donho by mi voslo vsetko pekne usporiadane. Skoda ze to stoji nenormalne peniaze. :wink:
Čo bolo bolo, bude len horšie...
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: FVE Frenky Mladá Boleslav

Příspěvek od kodl69 »

rozvaděče se běžně vyskytují ve firmách s elektroodpadem, nemají problém to prodat za cenu železa, pokud si to sám vykucháš. v dnešní době jsou tam běžně ritall skříně ip54, ze zrušenejch výrobních linek...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Karlos
Příspěvky: 40
Registrován: stř bře 16, 2011 9:10 pm
Reputace: 0
Bydliště: u lesa - kousek od Turnova

Re: FVE Frenky Mladá Boleslav

Příspěvek od Karlos »

Taky jsem nasyslil pár použitých rozvaděčů do garáže. Kdyby jsi nebyl z takové dálky, klidně bych ti jeden přenechal.
mobilik
Příspěvky: 2675
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: FVE Frenky Mladá Boleslav

Příspěvek od mobilik »

Hehe, dvakrat nehovor, niekedy cestujem aj do DE a nieje problem zajst. :mrgreen:
Pfu inak u nas v zbernych som este nevidel take rozvadzace a obcas sa zajdem pozriet, tam sa daju najst niekedy kusky...
A taky rittlal rozvadzac, to su neskutocne pracy. :wink:
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Karlos
Příspěvky: 40
Registrován: stř bře 16, 2011 9:10 pm
Reputace: 0
Bydliště: u lesa - kousek od Turnova

Re: FVE Frenky Mladá Boleslav

Příspěvek od Karlos »

To mobilik: Tak si v navigaci zadej obec Skalany. Je to nejbližší vesnice od mého domu. :-) Kdyby jsi plánoval cestu někde okolo, tak písni SZ a já ti jeden věnuju. Nevím teď z hlavy přesně rozměr asi 70x70x30 cm.(případně upřesním) ;)
Taky jsem četl o pár odstavců výš, že Norové jsou přesnější než Aladin. Dle mých informací od kamaráda z Finska , i zkušeností zemědělců, kteří se tím řídili, už skončil ten norskej projekt, a protože nejsou prachy, nemají data, ani lidi na zpracovávání, zkrátka už tam jen seďěj dva ožralí maníci a čekaj až prochlastají pár zbývajících peněz, aby to zabalili úplně. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Reputace: 131
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: FVE Frenky Mladá Boleslav

Příspěvek od Frenky »

honzaL píše:Větrá to dostatečně?? Nikde nevidím aktivní větráky. Já mám vše v komůrce 1.2x0.8m a přemýšlím o aktivním větrání v létě. Zatím se mi to neuvařilo, ale teplota v létě dost vzroste.
Zatím to větrá celkem dobře, teploty TRISTARU a STUDERU jsou do 30 st. C. chystám se do jednoho z předpřipravených otvorů (větrací mřížky ve předu na dvířkách) osadit ventilátor a ten spínat dle teploty (relátko - SDS-ko). Nebo třeba arduinem, ještě nevím. Mám v šuplíku i tepelný spínač externí (termostat). Zatím mám k dispozici jen AC 220V ventilátor potřebných rozměrů. Pokusím se sehnat na DC 12V, nebo DC 24V. Potřebná rozteč na uchycení je 150 x 150 mm, kdyby třeba někomu překážel v šuplíku :lol: Musím zítra prohrabat všechny šuplíky a demontovaná zařízení, třeba nějaký objevím.
snímané teploty
snímané teploty
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
Karlos
Příspěvky: 40
Registrován: stř bře 16, 2011 9:10 pm
Reputace: 0
Bydliště: u lesa - kousek od Turnova

Re: FVE Frenky Mladá Boleslav

Příspěvek od Karlos »

Mam ve skladu 12V s roztečí mezi šroubky asi 95x95 je to v nějakým starým compu.( Na Bezděčíně, a dělám asi do 16:00,jestli to chceš hned. :mrgreen: )

Odpovědět