Samotížné solární systémy

Čištění vody, filtrace, čerpání vody, zařízení pro získání pitné vody, zachytávání a zpracování dešťové vody ...
Baryk
Příspěvky: 123
Registrován: stř dub 04, 2012 11:52 pm

Samotížné solární systémy

Příspěvek od Baryk »

Dobrý den, máte někdo zkušenosti s podobným systémem ?
http://www.tubosol.cz/produkty/samotizn ... ni-systemy

Neřeším teď jejich cenu pouze by mě dost zajímala účinnost ohřevu vody.
Vcelku můžu použít jak tlakový tak beztlakový systém, je v tomto případě rozdíl v ohřevu tlakový využívá heat-pipe trubice a beztlakový ne tam voda protéká přímo samotnými trubicemi je v tomto rozdíl ve výkonu ?

Moc děkuji za pomoc
rva
Příspěvky: 3462
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Samotížné solární systémy

Příspěvek od rva »

Mám dobré zkušenosti s HeatPipe, u toho beztlakého bych se obával netěsností - přeci jen je tam mnohem víc míst, která je třeba utěsnit.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Samotížné solární systémy

Příspěvek od kodl69 »

Něco takovýho provozuje známej, nad balkónem jeden panel, na půdě kombinovanej boiler, beztlaková expanzka, nemrzka, teplotní čidla jenom pro měřáky, aby viděl, že to chodí (je třeba odvzdušnit nebo dolít), cca 10 let v provozu, kolik dolil nemrzky nevím, můžu zjistit... důležtý know-how je připojit vývod expanzky na spodní konec kolektoru, to zjistil už kdysi dávno pan J Holan - veronica.cz, slunce pro bílé karpaty....
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek