Solární kolektor pro ohřev vody

Čištění vody, filtrace, čerpání vody, zařízení pro získání pitné vody, zachytávání a zpracování dešťové vody ...
Mirek
Příspěvky: 92
Registrován: úte bře 29, 2011 5:42 pm
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Solární kolektor pro ohřev vody

Příspěvek od Mirek »

V podstatě to říkáte správně, tedy tomu už rozumíte.
1.) Proč to jiní nedělají? Možná proto, že EnergyPanel to má chráněno patentem, jinak nevím.
2.) S tou námrazou to není po většinu roku tak zlé, jak to na fotce vypadá. Sluníčko si většinou poradí,koukněte i na jiné fotky. Provoz také není v jednom kuse. Už po malém odběru teplé vody se jednotka zapíná a dohřívá. Jednotka rozhodně neběží 24 hodin. Pro informaci, bez slunce při teplotě okolo 20°C trvá plný ohřev 200 l bojleru 5-6 hodin.
Možná, že u TČ by námraza taky nevadila,kdyby i slabá vrstva neucpala průtok vzduchu výměníkem, pak by TČ přestalo fungovat.

I v posledním odstavci máte také pravdu, Je asi možné omezit například spínacími hodinami provoz v noci a upřednostnit provoz ve dne, kdy je jednak teplota vzduchu zpravidla vyšší a je šance využít i slunce. To už je ale věc individuální, možná je škoda, že to není výrobcem řešeno rovnou. Na druhou stranu, kdo ví, jak by se to odrazilo v ceně.

"Horší provoz" nemusí být horší v porovnání s jinými TČ na ohřev vody, porovnejte si sám konkrétní parametry.
Někdy je také výhodné využít variantu E+I, kdy panel doplňuje vnitřní výměník, nebo se může druhý panel namontovat na vhodné místo do interiéru - třeba do kotelny. Záleží na konkrétní situaci, může to přinést celoroční provoz.Jsou to ale varianty, které se nehodí všude.
Jaromír Bednář
fukuši
Příspěvky: 356
Registrován: úte úno 19, 2013 10:27 pm
Reputace: 11

Re: Solární kolektor pro ohřev vody

Příspěvek od fukuši »

Tak to pak vůbec nechápu proč mám na svém Tč vzduch voda tak drahé inteligentní odtávání.Když led nevadí.
Čím jsem starší tím víc obdivuji jednoduché a funkční věci a to Tč opravdu neni.Za mě vakuovky a zbytek topné tělěso případně druhý had od tuhejch paliv.Vše si opravím sám nikoho nepotřebuji a neotravuji.Jediná cesta k soběstačnosti.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek