Solární kolektor pro ohřev vody

Čištění vody, filtrace, čerpání vody, zařízení pro získání pitné vody, zachytávání a zpracování dešťové vody ...
BigSandy
Příspěvky: 118
Registrován: sob kvě 11, 2013 6:49 am
Reputace: 0

Solární kolektor pro ohřev vody

Příspěvek od BigSandy »

Zdravím, poradíte.
Když mam doma ohřívač vody Dražice OKC 200 NTRR/SOL
http://www.eproton.cz/Ohrivac-vody-Drazice-OKC-200 -NTRRSOL/331823.html?af=1

Bude stačít jden tento kolektor pro ohřev užitkove vody?
http://www.123topeni.cz/KS-2000TLP-d28.htm
jirina
Příspěvky: 12
Registrován: pát bře 14, 2014 9:39 pm
Reputace: 0

Re: Solární kolektor pro ohřev vody

Příspěvek od jirina »

Neporadim vam jak je to s plochym kolektorem.
Sama mam boiler Drazice 200 litru a solarni system Heat Pipes s 20 trubicemi. U tohoto systemu doporucuji na 200 litru 20 trubic, na 300 litru 30 trubic.
V techto dnech mi to odriva vodu z 22 stupnu na 65 stupnu.
Osobne si myslim, ze by jste mel mit alespon 2 ploche, ze ten jeden bude malo.
spider207
Příspěvky: 52
Registrován: pon zář 03, 2012 1:48 pm
Reputace: 0

Re: Solární kolektor pro ohřev vody

Příspěvek od spider207 »

Na 200l urcite aspon 2 kolektory s plochou cca 2m2.
Mirek
Příspěvky: 92
Registrován: úte bře 29, 2011 5:42 pm
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Solární kolektor pro ohřev vody

Příspěvek od Mirek »

Někdy nejde o to, jaký máte bojler, ale jakou máte spotřebu teplé vody. Pak si můžete spočítat, kolik tepla potřebujete a kolik tepla z kolektoru lze využít, abyste nedopadl jako známý. Skvělej solární systém.
Jaromír Bednář
mopadzi
Příspěvky: 989
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Reputace: 51
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Solární kolektor pro ohřev vody

Příspěvek od mopadzi »

Mirek píše:Někdy nejde o to, jaký máte bojler, ale jakou máte spotřebu teplé vody. Pak si můžete spočítat, kolik tepla potřebujete a kolik tepla z kolektoru lze využít, abyste nedopadl jako známý. Skvělej solární systém.
zase reklama na skvjelej termodynamickej systém, že na to máte žaludek
kdo si hraje nezlobí
9xRenesola 240Wp+9x Benq 265Wp, 6xTrina 410Wp, 14x Leapton 450Wp, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV
PavelR
Příspěvky: 3104
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Solární kolektor pro ohřev vody

Příspěvek od PavelR »

Svet se v prdel obraci...
krasnej fiktivni rozhovor. Nejlepsi je jak jsou potreba informace jako jmeno prijmeni email aby se clovek dozvedel 12 absolutne nezbytnych otazek. A mohl byt kvalitne spamovan.

tvl jeste ze ja si vse udelam doma sam a nemam potrebu zadnych nezbytnych otazek od spekulantu.

Jeste bych na stranky doplnil "Kdyz objednate nyni dostanene ne jeden ale dva titanove hrnce zdarma"

:DDDDDD
sipj
Příspěvky: 76
Registrován: pon zář 03, 2012 7:12 pm
Reputace: 3

Re: Solární kolektor pro ohřev vody

Příspěvek od sipj »

Ale nejlepsi je to Perpetum mobile na jejich strankach http://jaromir-bednar.webnode.cz/produkty/kotle-stafor/ podle obrazku to vypada ze si to uz nekdo koupil :-) Elektrokotel s topnym faktorem 2.04...
PavelR
Příspěvky: 3104
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Solární kolektor pro ohřev vody

Příspěvek od PavelR »

ano ano o tomto jsem taky cetl vasnive diskuze na tzb-info. Vzdyt zakon zachovani energie je pro blbce.

Strasne by me zajimalo co je pod tou prirubou. Muj tip je topny teleso.

Zpusobu prezentace na tech strankach chybi akorat Horst Fuchs - ten vi jak na cilovou skupinu blbcu... vzdycky si vzpomenu na smazeni volskyho oka na kapote auta :-)
luky
Příspěvky: 838
Registrován: pon kvě 19, 2014 11:38 am
Reputace: 72

Re: Solární kolektor pro ohřev vody

Příspěvek od luky »

To je nějaká sranda z 1.dubna. Tohle přeci nikdo nemůže myslet vážně. Nebo je to s naším národem opravdu tak špatné?
mobilní elektrárna: viewtopic.php?t=4597, 290Wp mono, Winston 12V/130Ah, Victron MPPT 75/15, Victron inverter 12/250VA, Victron charger 20A
domácí elektrárna: viewtopic.php?t=6898, FV 4010Wp (6x415+4x380), CATL 48V/120Ah, Axpert King 48/5000 + PCM60X + MakeSkyBlue
PavelR
Příspěvky: 3104
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Solární kolektor pro ohřev vody

Příspěvek od PavelR »

ano je to tak spatne. vic a vic lidi nepremysli.
Mirek
Příspěvky: 92
Registrován: úte bře 29, 2011 5:42 pm
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Solární kolektor pro ohřev vody

Příspěvek od Mirek »

Děkuji vám za vaše příspěvky. Když malý výkon uvedených solárů nemůžete vyvrátit, odvádíte pozornost jinam, to je přímo ukázkové. Přesně takto se chovají A.) prodejci, kterým docházejí argumenty, B.) Lidé, co už naletěli a nechtějí si to připustit, C.) Lidé kterým nebylo dáno.
Mohu vás ale upozornit, že i přes to si lidé hledají informace sami a je jim jedno, co a proč vy obhajujete. O tom svědčí nejen návštěvnost webů, ale i prodeje, bez ohledu na vaše názory. Pánové, nepodceňuji vás, jistě už víte, že termodynamický solární systém má pro mnoho lidí větší přínos, než dosud používané technologie, tak nevím, proč proti němu bojujete. Snad jen proto, abyste ještě pár lidí z nějakého důvodu oblbli.
Jaromír Bednář
mopadzi
Příspěvky: 989
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Reputace: 51
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Solární kolektor pro ohřev vody

Příspěvek od mopadzi »

Já bych si tipl, že je to spolupracovník Ing. Sýkory...Styl je stejný...
kdo si hraje nezlobí
9xRenesola 240Wp+9x Benq 265Wp, 6xTrina 410Wp, 14x Leapton 450Wp, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV
luky
Příspěvky: 838
Registrován: pon kvě 19, 2014 11:38 am
Reputace: 72

Re: Solární kolektor pro ohřev vody

Příspěvek od luky »

Mirku/Jaromíre nebo jak se to vlastně jmenujete (admin by to jistě podle IP adres rozluštil),
příspěvky na této stránce se nevěnují účinnosti termodynamického solárního systému. Ale naopak tu technicky vzdělaní lidé kroutí hlavou nad tím, že se při prodeji nezdráháte spamovat fórum skrytou reklamou, vytvářet fiktivní rozhovory, vytvářet rádoby zkušební protokoly s nesmyslnými čísly a zmanipulovanými výsledky a hlavně se tu diví, že je někdo schopný tomu naletět.
Myslím, že pokud se zde chcete obhájit, budete muset vzít v potaz Zákon zachování energie. Pokud jste schopný vysvětlit ten váš elektrokotel s COP 2 bez porušení ZZE, tak vám tu kolektivně složíme poklonu a budete mít o několik zákazníků víc. Pokud ne, tak prostě nejsme cílová skupina a vaše snažení zde je zcela zbytečné. Běžte radši jinam. Co jsem viděl na vašich stránkách, v diskusi vám ten váš zázrak diskutující vysvětlili použitím kalorimetru kalibrovaného na vodu při měření nemrznoucí směsi. Z jiných čísel na vašem webu naopak vyplývá topní faktor menší než jedna, což by odpovídalo realitě. (Pro úplnost, např. Stafor 3-5, výkon 4kW, proud 20A, tj. příkon 20A*230V=4600W, tedy účinnost 87%, COP=0,87)

Chápu, že někomu není nadělena schopnost věci pochopit a umět spočítat. Technika není pro každého. Asi jako třeba já nemám hudební sluch, tak se nesnažím říkat zpěvákům, že to dělají špatně a že jim poradím, jak mají zpívat lépe.
mobilní elektrárna: viewtopic.php?t=4597, 290Wp mono, Winston 12V/130Ah, Victron MPPT 75/15, Victron inverter 12/250VA, Victron charger 20A
domácí elektrárna: viewtopic.php?t=6898, FV 4010Wp (6x415+4x380), CATL 48V/120Ah, Axpert King 48/5000 + PCM60X + MakeSkyBlue
PavelR
Příspěvky: 3104
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Solární kolektor pro ohřev vody

Příspěvek od PavelR »

Mirku Mirku. Tady ale preci nejde o nejaky termodynamicky system. Tomu bych klidne veril ze funguje... je to tepelny cerpadlo tak proc by nefungovalo. Ten vymenik se me moc nelibi ale fungovat taky bude. Proc ne.

Vetsine lidi tady se nelibi jednak reklama a druhak zpusob prezentace. Trbas tak sranda s tema 12ti otazkama.

A ted vazne.

Prosim nacente mi kotel s ucninnosti pres 200procent.(tepelny vykon tak 10kw a elektrikcy prikon 5kw) Ohrival bych jim vodu pres 100C pote bych vzniklou parou pohanel turbinu s generatorem, kterym bych krmil ten kotel. Jiste by i zbyla nejaka energie navic do aku.
Pokud ma kotel tyto parametry mam podnikatelsky zamer. Ostrovni parni generator elektriny a tepla, bez potreby vstupni energie.

Pro ostatni:

Kdo by se mnou zalozil firmu na toto paklize ty kotle jsou takto ucinne?
Pojdme do toho vydelame hromadu penez a koupime si CEZ :-D
Pan Taum
Příspěvky: 569
Registrován: sob úno 25, 2012 9:36 pm
Reputace: 25

Re: Solární kolektor pro ohřev vody

Příspěvek od Pan Taum »

Mirek píše:Děkuji vám za vaše příspěvky. Když malý výkon uvedených solárů nemůžete vyvrátit, odvádíte pozornost jinam, to je přímo ukázkové.
Je to naprosto jednoduché vyvrátit. To kouzelné čísílko 240W/m2 , na kterém stavíte celou svou hypotézu totiž není účinnost vakuového solárního panelu z odkazu (typicky přes 90%), ale průměrná roční intenzita slunečního záření v nizozemí!!

dodám vám překlad z holandštiny i s podtržením
Přílohy
240.png
PavelR
Příspěvky: 3104
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Solární kolektor pro ohřev vody

Příspěvek od PavelR »

takze kde nic neni ani cert nebere ! Vsechny !!!! systemy jsou zavisly na radiaci slunka....

tot muj teorem po desaty jedenactce ....
Mirek
Příspěvky: 92
Registrován: úte bře 29, 2011 5:42 pm
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Solární kolektor pro ohřev vody

Příspěvek od Mirek »

Anonymní Luky a PavelR, který svůj názor asi nemůžete podepsat, do které skupiny patříte? Odvádět pozornost od tématu vám jde úžasně. škoda je, že kazíte diskuzi ostatním. Patříte do skupiny A,B nebo C?

Souvisí vaše odpověď s předmětem této diskuze? Pokud ne, založte nové téma.

Pan Taum, ti v Holanďané jsou vlastně hrozní chudáci, to jim tam asi moc tulipánů nevyroste při tak malé slunečním svitu. Ještě že o tom nevědí. Nezlobte se, ale to co jste napsal 240 W/m2 je průměrná roční intenzita slunečního záření v Nizozemí! je blbost. Ostatně, podle uvedeného českého výpočtu to vyšlo 579 W/m2, takže žádná zázračná hodnota - normál. Nevím, co může být těch 240 W/m2, možná je to výkon na zastavěnou plochu. V podstatě ale je mi to jedno, nešlo o to dehonestovat nějaký kolektor, šlo o to ukázat jak někteří lide některým výrobkům přisuzují schopnosti, které nemají, jenom na základě toho co si sami vymyslí a co se jim hodí. Vám se to snad líbí?
Jaromír Bednář
rva
Příspěvky: 3459
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Reputace: 526
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Solární kolektor pro ohřev vody

Příspěvek od rva »

Na rozdíl od toho "známého", který dopadl tak špatně, provozuji podobný systém, boiler 300l a 60 heatpipe trubic. Doporučil bych mu systém o trubice rozšířit, nebo se zamyslet nad spotřebou teplé vody, protože jeho spotřeba pro 4 lidi odpovídá spotřebě u nás pro lidí 7. Jenom solární ohřev pokryje potřeby domácnosti snad na 3/4 roku, přebytky jdou v přechodném období do podlahy (ne, že by to něco vyhřálo, jde hlavně o zabránění stagnaci) a přes léto do bazénu - náhrada odpařené vody. Několikrát ročně nemám kam teplou vodu dát, tak ji vypouštím do jímky pro pozdější zálivku zahrady. Dnes bych asi vše řešil pře FV (místa na střeše je stále dost), tehdy to bylo cenově neúnosné.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
luky
Příspěvky: 838
Registrován: pon kvě 19, 2014 11:38 am
Reputace: 72

Re: Solární kolektor pro ohřev vody

Příspěvek od luky »

Mirek píše:Anonymní Luky a PavelR, který svůj názor asi nemůžete podepsat, do které skupiny patříte? Odvádět pozornost od tématu vám jde úžasně. škoda je, že kazíte diskuzi ostatním. Patříte do skupiny A,B nebo C?

Souvisí vaše odpověď s předmětem této diskuze? Pokud ne, založte nové téma.
...
Můj příspěvek byla pouze odpověď na váš příspěvek s rádoby skrytým reklamním odkazem na webové stránky, které popírají základní fyzikální zákony. A to je věc, která mě sere, protože to je regulérní podvod. Považoval jsem důležité na to čtenáře upozornit. Pokud jste již prodal zboží v celkové ceně více než 5000Kč, dalo by se kvalifikovat i jako trestný čin podvodu.
K té anonymitě: Adminovi jsem při registraci v souladu s pravidly tohoto fóra poslal úvodní dopis, kde se představuji svým celým jménem, zaměstnání, bydlištěm a zájmy. Pro účely této diskuse vězte, že jsem elektroinženýr s červeným diplomem a pracuji ve vývoji velké firmy, jejíž výrobek máte téměř 100% doma. Dále ovšem budu vystupovat "anonymně" neb některé zveřejněné informace by mohly vést potenciální zloděje do mého bydliště, což bych strašně nerad. Tedy z vašeho pohledu jsem v kategorii "D", nebo mi celkem bylo v některým oblastech dáno a proto se nenechám tak jednoduše podvést. Uznávám, že tato kategoie lidí není v ČR příliš rozšířená. Na tomto fóru se to ovšem lidmi z kat.D jenom hemží :)
Nerozporuji funkčnost solárního systému s TČ, dokonce to považuji za dobrý nápad. Jestli to má ovšem přínos je asi na delší testování, to tady od klávesnice nevyřešíme. Nicméně dokud to tu budete tlačit spolu se zázračnými výrobky popírajícími fyzikální zákony, je jakákoli kostruktivní diskuse vyloučená.
Mám tedy pro vás návrh: Odeberte z vašeho webu všechny zfalšované a klamavé informace a rád se zapojím do konstruktivní diskuse s vámi, upozorním vás na chyby a případně vám vysvětlím, co bude v mých silách. Však proto je tu toto fórum.
mobilní elektrárna: viewtopic.php?t=4597, 290Wp mono, Winston 12V/130Ah, Victron MPPT 75/15, Victron inverter 12/250VA, Victron charger 20A
domácí elektrárna: viewtopic.php?t=6898, FV 4010Wp (6x415+4x380), CATL 48V/120Ah, Axpert King 48/5000 + PCM60X + MakeSkyBlue
PavelR
Příspěvky: 3104
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Solární kolektor pro ohřev vody

Příspěvek od PavelR »

Mirek píše:Anonymní Luky a PavelR, který svůj názor asi nemůžete podepsat, do které skupiny patříte? Odvádět pozornost od tématu vám jde úžasně. škoda je, že kazíte diskuzi ostatním. Patříte do skupiny A,B nebo C?
1) Doposavad anonymita nikomu nevadila.
2) Dobra neresme tedy veci kolem. V prispevku vyse jsem udelal naprosto vazne myslenou poptavku. Nebudu uz resit zda je to mozne nebo ne. Dejte mi cenu kotle s ucinnosti pres 200procent. Co s nim budu delat ja je moje vec.
3) Ani jedna kategorie lidi na me nesedi.

Jsem ochoten Vam verit ze pokud toto udavate tak to tak je. Ja si to otestuju a pak udelame strasnej byznys.

Tyto vety jsou jakekoliv ironie prosty a mysleny naprosto vazne !

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek