Uzemnění amorfních panelů GS-Solar GS-55

Polykrystalické, monokrystalické, amorfní, nebo jejich kombinace? Zapojení panelů, provozní napětí a proud, montáž panelů, vliv počasí na panely (zima, kroupy, bouřka), jištění panelů před bouřkou, atd.
Uživatelský avatar
olozx6r
Příspěvky: 490
Registrován: pát dub 11, 2014 8:58 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: Uzemnění amorfních panelů GS-Solar GS-55

Příspěvek od olozx6r »

Tak to nevim, zrovna repasuju NiCd, tak nechci rozebírat ještě rozvaděč. Ale jak jsem psal výše, uzemním to tam až bude power jack, dřív dělat díry nehodlám. Myslel jsem, že to jde ještě jinam :-(
::fv:: 45x 225Wp, 10x 200Wp, 2x120Wp, 8x 255Wp, 8x 280Wp = 16645Wp ::pv:: , *sun* 6x MPPT střídače, vše jde do TUV a do podlahového topení :wood:.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Uzemnění amorfních panelů GS-Solar GS-55

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

pochibuji že by elektroinstalace u novostavby nebo u rekonstruovaného domu / bytu prošla revizí jen s fází a nulou bez zemnícího vodiče :uh: .

Je-li potřeba uzemnit zmíněné panely , tak použijte nejbližší volnou zásuvku ... mám na mysli její zemnící kolík :mrgreen: .
ideálně použít rozebíratelnou zástrčku , do ní upevnit vhodý vodič jen na zemnící svorku , druhý konec vodiče připojit na mínus pól ::pv:: .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
olozx6r
Příspěvky: 490
Registrován: pát dub 11, 2014 8:58 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: Uzemnění amorfních panelů GS-Solar GS-55

Příspěvek od olozx6r »

Díky za tip, to by mohlo klapnout :-) Rozebíratelnou zástrčku tu mám, takže až to budu zapojovat, udělám odbočku a tu fouknu do zásuvky :-)
::fv:: 45x 225Wp, 10x 200Wp, 2x120Wp, 8x 255Wp, 8x 280Wp = 16645Wp ::pv:: , *sun* 6x MPPT střídače, vše jde do TUV a do podlahového topení :wood:.
pezizka
Příspěvky: 734
Registrován: úte čer 24, 2014 8:23 pm
Lokalita: Kyjovsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9170
Kapacita baterie [kWh]: 33
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Uzemnění amorfních panelů GS-Solar GS-55

Příspěvek od pezizka »

Z povzdálí toto sleduji proto že mám taky amorfní panely, a nemám uzemněné vůbec nic, tak mne to z pochopitelných důvodů zajímá :o Jestli jsem vše pochopil správně. Vodičem, tipnul bych tak 6mm2, propojit rámy panelů s zeměním reglu, měniče (v mém případě 12DC/230AC), (opět v mém případě, Schott píše - pól) polem a - pól baterie (to je možná přehnané proto že - pól je v tristaru společný a již propojen) a tento celek přes pojistku k zemění zel/žl (třeba zásuvce)? Ještě mám asi jeden problém. Mám 2 řady po 3 panelech a ty jsem oddělil schottky, ale v - větvi. Prostě mi to lepší pasovalo. Ten úbytek napětí na diodách by asi nebyl košer :| Je to tak a musím je k vůli funkčnosti zemění přesunout do kladného pólu? Omlouvám se za + a -, vím že má být + a 0, ale snd mi všichni rozumí ;) Díky.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek